Antwort Z jakého terminálu letím? Weitere Antworten – Jak zjistím z ktereho terminalu letím
Kde zjistím své odletové a příletové terminály Odletové a příletové terminály by měly být uvedeny na vašem palubním lístku. Pokud tam nejsou, najdete je na letišti na odletové tabuli.Terminály 1 a 2
Terminál 2 slouží k letům do většiny států Evropské unie a několika dalších evropských zemí (např. Island). Pokud vaše cesta směřuje třeba do Turecka, Bulharska, Chorvatska či na Kypr, poletíte z terminálu 1.Terminály jsou na letišti rozlišeny podle země, do které cestujete. Terminál 1 je určen pouze pro lety do zemí mimo Schengenský prostor. Z Terminálu 2 jsou odbavovány lety do zemí Schengenského prostoru.
Z jakého terminálu se letí do Řecka : Do Řecka se létá z Prahy, Brna, Ostravy, popřípadě Vídně a dalších evropských letišť, odlety/přílety z/do Prahy jsou z Terminálu Sever 2 letiště Václava Havla Praha, odlety a přílety na/z Kypr z Prahy jsou z Terminálu 1.
Co znamená že je letadlo na bráně
Odbavení, zobrazuje se na tabuli odletů s číslem přepážky pro odbavení Tvého letu. "Jdi na bránu", zobrazuje se na tabuli odletů u čísla daného letu a informuje Tě o tom, že musíš jít k bráně (gate).
Jak dlouho před odletem se zavírá Gate : V klidu si prohlédnete letiště, obchody a vyhnete se stresu. Gate se uzavírá většinou 30 minut před plánovaným odletem. Chápejte to tak, že musíte na místo, odkud se nastupuje na palubu, dorazit alespoň 30 minut před odletem.
Z terminálu T1 budete cestovat také např. do Velké Británie, Irska, Kypru, Rumunska či Bulharska, které nejsou součástí dohody, nebo spolupracují jen částečně. Terminál 2 odbavuje lety do zemí, které jsou součástí schengenského prostoru.
Např.: Letím do Egypta, ten není v přehledu států schengenského prostoru, je to tedy odlet do státu mimo schengenský prostor = pojedu na Terminál 1.
Co létá z terminálu 2
Terminál 2 odbavuje lety do zemí, které jsou součástí schengenského prostoru. Do této kategorie spadá většina států EU, ale i Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Terminál 3 se využívá pro soukromé, charterové a nákladní lety. Na tomto terminálu jsou také přijímány důležité státní návštěvy.Pokud jej zapomenete vypnout nebo přepnout do režimu pro provoz v letadle, bude váš telefon soustavně hledat signál. Pilotům se pak ve sluchátkách může ozývat nepříjemný zvuk, jako když máte mobilní telefon blízko rádia a někdo vám začne volat. Záleží přitom na samotném přístroji, typu letadla a také na výšce.Asi půlhodinku před příletem na cílové letiště začne letadlo pozvolna klesat z výškové letové hladiny. Bezpečnostní pásy už musí být opět zapnuté a cestující na místech. Samotné přistání pocítíte různě výrazným drcnutím podvozku o dráhu.
Nástup do letadla
Místo v letadle je pro všechny. Personálu ukážete palubní vstupenku a cestovní doklad. Následně buďto nástupním mostem, autobusem nebo pěšky po letištní ploše dojdete k letadlu. Při nástupu do letadla bývá zvykem ještě jednou ukázat palubní vstupenku a pozdravit se s palubním personálem.
Kdy se nastupuje do letadla : Nastupujeme na palubu letadla
Vhodná doba být u své odletové brány je 30 minut před odletem. Před nástupem do letadla předložíte jen palubní lístek a cestovní doklad. Probíhá také kontrola rozměrů vašeho příručního zavazadla. Na to pozor, pokud by přesahovalo stanovené rozměry, mohou být účtovány vysoké poplatky.
Z jakého terminálu se letí do Dubaje : Všechny naše lety mají přílety a odlety v Terminálu 3 společnosti Emirates na Mezinárodním letišti v Dubaji.
Z jakého terminálu se letí na Kypr
Z terminálu T1 budete cestovat také např. do Velké Británie, Irska, Kypru, Rumunska či Bulharska, které nejsou součástí dohody, nebo spolupracují jen částečně. Terminál 2 odbavuje lety do zemí, které jsou součástí schengenského prostoru.
V příručních zavazadlech je zakázáno přepravovat zbraně, výbušniny, hořlaviny, chemické a toxické látky, tekutiny a gely. V zapsaných zavazadle je zakázáno přepravovat výbušniny, plyny, hořlavé kapaliny a látky, toxické a infekční látky, radioaktivní materiál, peroxidy, žíraviny a paliva.Obecně nesmíte v příručním zavazadle přepravovat všechno, co by mohlo ohrozit vaše spolucestující: výbušné hořlavé, chemické anebo jedovaté látky. Dále zbraně a výbušniny (včetně jejich imitací) a paralyzující spreje. A na seznam zakázaných předmětů patří i jednorázové zapalovače.
Kolik stupnu je při letu : Teplotu vzduchu v kabině lze nastavit a velmi rychle přizpůsobit: pokud je cestujícím například chladno, mohou to sdělit letušce a ta požádá kapitána o nápravu. Běžně je v letounu okolo 22 °C, což je příjemné, ale pro spánek bez přikrývky to většinou nestačí.