Antwort Proč je důležitá rozcvička? Weitere Antworten – Proč se musíme rozcvičovat
Jedním z cílů rozcvičky je aktivace těla, tedy nabuzení sympatického nervového systému: zvýšení tepové frekvence, cirkulace krve a dechové činnosti. Tím dochází k zahřátí svalů, ke zvýšení jejich výkonnosti. Tkáně našeho těla jsou po zahřátí lépe zásobovány kyslíkem i energií, které jsou pro svalovou práci nezbytné.Pohyb je přitom tou nejjednodušší prevencí před vznikem civilizačních chorob, a to jak fyzických, tak psychických. Z výzkumů vyplývá, že stačí pouhých 30 minut aktivního pohybu denně proto, abyste zmírnili riziko takových hrozeb, jako je infarkt nebo cukrovka.Pokud se protahujeme pravidelně, dochází k trvalému zlepšení pružnosti a zvětšení rozsahu pohybu. Zároveň se zvyšuje průtok krve ve svalech, které se zároveň zpevňují a modelují. „Strečink nás totiž chrání před bolestí, zraněním, zkracováním svalů a tuhnutím kloubů. Zvyšuje rozsah pohybu a tedy i výkonnost.
Co je to rozcvička : Důležitou přípravou na jakoukoliv pohybovou činnost je rozcvička. Je přípravou celého organismu na zvýšené pohybové zatížení účelně vybranými činnostmi s důrazem na předcházení poškození pohybového aparátu. Úkolem rozcvičení je: zahřát, uvolnit, odstranit nadbytečné napětí ve svalech.
Proč je rozcvička důležitá
Správné zahřátí revitalizuje kardiovaskulární systém zvýšením teploty těla a průtoku krve do svalů. [2] Zahřívání také připravuje vaše svaly na přetěžování během tréninku. Pokud se svaly dostatečně zahřejí během rozcvičky, zvýší se tím rozsah pohybu a sníží se riziko zranění během cvičení.
Proč je důležité se hýbat : Pohyb spotřebovává energii
Tělo potřebuje energii nejen k pohybu, ale zejména pro základní funkce, jako jsou srdeční aktivita, dýchání, krevní oběh, trávení, činnost mozku nebo metabolismus. Za normálních okolností je energetická bilance těla v rovnováze – tedy vyrábíme tolik energie, kolik jí spotřebujeme.
Dobře zvolená mikina vám pomůže udržet svaly horní části těla w ideální teplotě a díky kvalitnímu rychleschnoucímu materiálu perfektně odvede případnou vlhkost z povrchu.
Pokud máte dostatek svalové hmoty, žije se Vám lépe. Primární funkce svalů totiž sahá mnohem dále, než jen k umožnění pohybu. Naše svalstvo je základem metabolismu a tedy funkce celého našeho organismu. Udržování svalů je jedním z nejdůležitějších aspektů dlouhodobého zdraví a dlouhověkosti.
Proč se před sportem neprotahovat
Studie dokazují, že není dobré se snažit nezahřáté svaly co nejvíce natahovat a že statické protažení před tréninkem ve skutečnosti může způsobit zranění. Statický strečink před tréninkem kromě toho také zhoršuje silovou výkonnost. V konečném důsledku takové protažení napáchá více škody než užitku.Před vlastním rozcvičením je vhodné svaly lehce prohřát. Stačí pětiminutový klus po rovině. Svaly se prokrví, mírně stoupne tepová frekvence a rozcvička je efektivnější. Na běh potřebujete hlavně dolní končetiny a tak začněte protažením nohou.Navís jako bonus redukuje stres a snižuje pravděpodobnost, že pozdější trénink vynecháte kvůli jiným povinnostem v průběhu dne. Mezi největší výhody ranního cvičení patří pocit, že už trénink máte za sebou a můžete se věnovat příjemnějším věcem a také to, že na lačno lépe spalujete tuky.
Pokud jste se doteď vůbec nehýbali, připravte se, že vás následující den pravděpodobně dostihne svalová únava a bolest. O namožených svalech budete vědět přibližně tři následující dny. Ale dobrou zprávou je, že pokud budete cvičit pravidelně, svaly si postupně na zátěž zvyknou a bolet už tolik nebudou.
Proč cvičit každý den : Dodá ti energii, podpoří krevní oběh a celkově se díky němu budeš cítit lépe. Rozhodnutí cvičit každý den alespoň chvíli je lepší než jednou týdně dvě hodiny. Při každodenním cvičení je vhodné kombinovat různé druhy aktivit a střídat vyšší a nižší zátěž.
Co se stane když budu cvičit každý den : Pravidelný pohyb není skvělý jen z hlediska budování vysněné postavy a zlepšování kondice. Dodá ti energii, podpoří krevní oběh a celkově se díky němu budeš cítit lépe. Rozhodnutí cvičit každý den alespoň chvíli je lepší než jednou týdně dvě hodiny.
Kolik hodin denně cvičit
Doporučuji cvičit alespoň 30 minut v závislosti na tom, kolikrát týdně si tréninky nastavíte. Je lepší cvičit vícekrát a kratší čas, než jednou týdně zničit tělo dvouhodinovým tréninkem. Pokud chcete cvičit 3x týdně, nastavte si 40 – 60 minutové cvičení. Pokud chcete cvičit 4 – 5x, 30 – 40 minut bude stačit.
Co jsou svaly a jak fungují Svaly jsou tkáně v těle, které mají schopnost se kontrahovat, což umožňuje pohyb těla a jeho částí. Svaly nejenže umožňují pohyb, ale mají také mnoho dalších důležitých funkcí v těle.Pozor, kdy tělo spaluje svaly Naše tělo bohužel může spalovat nejen tuky, ale i svaly. Ovšem jak poznat, kdy tělo spaluje svaly Zjednodušeně řečeno je to vždy, když příliš tlačíme na pilu. Tělo začne využívat svaly jako zdroj energie, když prochází nadměrným stresem nebo vyčerpá běžné zdroje energie.
Jak se rozcvičit před tréninkem : Před vlastním rozcvičením je vhodné svaly lehce prohřát. Stačí pětiminutový klus po rovině. Svaly se prokrví, mírně stoupne tepová frekvence a rozcvička je efektivnější. Na běh potřebujete hlavně dolní končetiny a tak začněte protažením nohou.