Antwort Odkud je didgeridoo? Weitere Antworten – Co to je didgeridoo
Didgeridoo, někdy též didjeridoo je dechový hudební nástroj australských domorodců (Austrálců) a patří mezi jedny z nejtypičtějších symbolů Austrálie.Existují dva základní postupy, jak vyrobit didgeridoo. „Buď se klacek podélně rozpůlí, vydlabe se a pak se zpět slepí. Druhá možnost, kterou využívám já, je vrtání. Je dobré, pokud má dřevo nějaký střed, kterého se dá chytit nebozezem.Austrálci, též nazýváni Aboriginové, jsou původní obyvatelé Austrálie, kteří se na tomto kontinentu usadili před více než 40 000 lety. Do Austrálie přišli z Timoru a Indonésie. Nyní žijí Aboriginové ve městech a v přírodních rezervacích po celé zemi a jejich odhadovaný počet je celkem 380 000.
Jak foukat do didgeridoo : “ Původní didgeridoo představuje větev, zpravidla z eukalyptového stromu, vyžranou termity o délce 1 až 2 metry. Ta se vyčistí, opatří náustkem z včelího vosku a rozeznívá pomocí vibrací rtů, které Zdeněk Vilímek říká „prdící technika“.
Jak vybrat didgeridoo
Jaký zvolit materiál Výše jsme uvedli, že nejčastěji je didgeridoo vyráběno z teakového dřeva. To ale není jedinou variantou, jelikož stejně tak se může používat také dřevo eukalyptové, popřípadě i evropské dřeviny. Použitý materiál výrazně ovlivňuje jak jeho cenu, tak samozřejmě také případný zvuk a jeho kvalitu.
Kdo jsou puvodni obyvatelé Austrálie : Austrálci, též Aboridžinci (anglicky Aboriginals), jsou původní obyvatelstvo Austrálie. Soudí se, že do Austrálie přišli přes Asii v době, kdy Nová Guinea a Austrálie kvůli nižší hladině oceánů tvořily jednu pevninu – Sahul. Přesto bylo dosažení Austrálie náročným počinem.
Austrálci, též nazýváni Aboriginové, jsou původní obyvatelé Austrálie, kteří se na tomto kontinentu usadili před více než 40 000 lety. Do Austrálie přišli z Timoru a Indonésie. Nyní žijí Aboriginové ve městech a v přírodních rezervacích po celé zemi a jejich odhadovaný počet je celkem 380 000.
Názorů na původ Austrálců je více, většina vědců se shoduje v tom, že Austrálie dostala své původní obyvatelstvo z jihovýchodní Asie. Nejstarší nálezy pochází z okolí jezera Mungo, kde byla nalezena kostra muže, jejíž stáří je určeno přibližně na 60 000 let.
Jak vznikl název Austrálie
Jméno Austrálie je odvozeno z latinského Terra Australis Incognita („neznámá jižní země“), což byl název používaný pro hypotetický kontinent na jižní polokouli už starověkými Řeky .K živým charakteristikám Austrálie patří medvídek koala, klokani, Tasmánský ďáblík, Emu a Kakadu. Z vodních druhů jsou to jak mořští, tak i sladkovodní živočichové.Austrálie je jediným kontinentem, na němž vznikl jen jeden státní útvar. Australský svaz tvoří šest států, Severní Teritorium, Území hlavního města a šest zámořských teritorií. Tento federativní stát v rámci Commonwealthu má v čele britského panovníka, který je zastupován generálním guvernérem.
První lidé přišli do Austrálie pravděpodobně před 40–60 tis. lety přes Guineu pomocí rybářských člunů. V první vlně přišli Tasmánci (vyhlazeni během evropské kolonizace), v druhé Austrálci. Angličané jim dali název Aborigines.
Jak se řekne australský Ahoj : Třeba "ahoj" se turecky řekne "merhaba".
Jaké zvíře zabije nejvíc lidí za rok : Ano, nejnebezpečnějšími zvířaty světa jsou komáři. Jejich bodavě sací ústní ústrojí samo o sobě samozřejmě člověka nezahubí. Může však na něj přenést tropické smrtelné nemoci, především malárii a horečku dengue. Komáři žijí na všech kontinentech kromě Antarktidy a ročně způsobí asi 750 000 úmrtí.
Na co si dát pozor Austrálie
Při cestách mimo velká města se doporučuje pít pouze balenou vodu. Při cestách do volné přírody hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady a pavouky. V tropických vodách hrozí napadení krokodýlem. V Austrálii se opakovaně vyskytují případy napadení člověka žralokem při koupání či surfování v moři.
Evropané prvně přistáli u břehů Austrálie v roce 1606, díky nizozemskému mořeplavci Willemovi Janszoonovi. Později toho roku se španělský objevitel Luis Váez de Torres vylodil na ostrovech v průlivu, jež dnes nese jeho jméno. Dvacet devět nizozemských mořeplavců prozkoumalo západní a jižní pobřeží Austrálie v 17.Dnešní název Austrálie je odvozen z latinského názvu „Terra Australis (Incognita)“, což znamená (neznámá) Jižní země. Toto označení použil poprvé Ptolemaios již v 1. st.
Kdo našel Austrálii : Evropané prvně přistáli u břehů Austrálie v roce 1606, díky nizozemskému mořeplavci Willemovi Janszoonovi. Později toho roku se španělský objevitel Luis Váez de Torres vylodil na ostrovech v průlivu, jež dnes nese jeho jméno. Dvacet devět nizozemských mořeplavců prozkoumalo západní a jižní pobřeží Austrálie v 17.