Antwort Čím se zabýval Aristotelés? Weitere Antworten – Čím se zabýval Aristoteles
Ve vlastní filozofické oblasti psal o estetice, etice, metafyzice, rétorice a teologii, zabýval se výchovou a vzděláváním, i literaturou a poezií. I když zejména v oblasti přírodních věd jsou jeho jednotlivé názory většinou překonané, mnoho z jeho způsobu zkoumání, třídění a argumentace zůstává dodnes živé.Filosofie. Aristotelova filosofie přisuzuje duši všemu živému jako jeho „formu“ (eidos) Rozlišuje duši vegetativní (rostliny), vnímavou (živočichové) a rozumnou (člověk). Jen rozumná duše se však podílí na nesmrtelném logu.Aristoteles zdůrazňoval logiku ve vědě. Chtěl uspořádat veškeré vědní poznatky (400 učebnic). Rozdělil filosofii nejprve na praktickou (politika, etika, strategie, rétorika), teoretickou (fyz, mat,fil) a poetickou. Později klasické dělení: metafyzika, noetika, etika, logika, psychologie.
Jak Aristoteles definuje změnu : Může však přijímat různá určení (vlastnosti, tvary), což je právě změna. Z toho vlastně vychází, že látka je možností a tvar skutečností (viz O duši II 1, 412a9-10). Zároveň vidíme, že látka jako taková nemůže existovat sama o sobě, neboť (poslední) látka nemůže mít žádné vlastnosti a nemůže být ničím určitým.
Čím se proslavil Aristoteles
Aristoteles byl řecký myslitel, badatel a učitel. Společně se Sokratem a Platonem patří mezi filosofy klasické řecké filosofie. Stal se nejvýznamnějším Platonovým žákem a vychovatelem Alexandra Makedonského. Jeho rozsáhlé encyklopedické dílo položilo základy mnoha věd.
Čím se zabýval Platón : Platón, jedna z nejzářivějších hvězd na obloze starověké filozofie, byl řecký myslitel, jehož myšlenky a díla formovaly základy západní filozofie a vzdělání. Narodil se kolem roku 427 př. n. l. v Athénách do zámožné a politicky aktivní rodiny.
Koukolík: Duše sídlí v mozku a jeho síti, nejde oddělit od těla, vědomí má víc úrovní Máme stejné DNA sekvence jako pšenice a žito, museli jsme mít stejného vývojového předka, lidský mozek je větší, než by měl vývojově být, je to kvůli sociálním vztahům ve skupině, říká neuropatolog František Koukolík.
Aristotelés podal systematické rozdělení filosofie na "teoretickou filosofii", "praktickou filosofii" a "poetickou filosofii". "Teoretická filosofie" zkoumá čisté kvantity. Dala by se považovat za oblast toho,co bývalo vždy nejvíce hodno teorie a považováno za oblast ideality.
Co řekl Aristoteles
„Moudří lidé jedí, aby žili. Někteří však bohužel žijí, aby jedli. “ „Na prítomnosti je príjemná činnosť, na budúcnosti nádej a na minulosti spomienky.Aristotelés podal systematické rozdělení filosofie na "teoretickou filosofii", "praktickou filosofii" a "poetickou filosofii". "Teoretická filosofie" zkoumá čisté kvantity. Dala by se považovat za oblast toho,co bývalo vždy nejvíce hodno teorie a považováno za oblast ideality.Sokrates byl řecký filosof, který žil v období 5. -4. století před naším letopočtem. Cílem jeho filosofie bylo pozvednout morální úroveň lidstva a najít cestu ke správnému jednání a utváření života.
Sókratés byl představitelem idealistického světového názoru, nepřátelského materialismu. Původem byl sochař, více než sochařským dílem vynikl jako filozof starověkých Athén. Je zakladatelem Sokratovy metody filozofického pátrání. Přes svůj lidový původ byl stoupencem a mluvčím statkářské aristokracie.
Co se s námi děje po smrti : Po smrti se v těle odehrávají různé procesy, které vedou k jeho rozkladu. Bez přívodu kyslíku a energie dochází ke ztrátě funkce buněk a orgánů a tělo postupně přestává fungovat. Zhruba několik minut po zástavě srdce dochází k zastavení proudu krve, což má za následek ztrátu kyslíku v tkáních.
Kdy odchází duše z těla : Církev učí, že každá duchovní duše je stvořena Bohem bezprostředně v okamžiku početí. Zatímco tělo je smrtelné, duše neumírá. Katechismus katolické církve říká o duši: „Nezahyne, když se při smrti oddělí od těla, a při konečném vzkříšení bude s tělem znovu spojena.
Čím proslul Aristoteles
Aristoteles byl řecký myslitel, badatel a učitel. Společně se Sokratem a Platonem patří mezi filosofy klasické řecké filosofie. Stal se nejvýznamnějším Platonovým žákem a vychovatelem Alexandra Makedonského. Jeho rozsáhlé encyklopedické dílo položilo základy mnoha věd.
Do dějin se nesmazatelně zapsal jako zakladatel idealistické filozofie. Všeobecně známý je např. pojem 'platonická láska', čistý vztah dvou duší neposkvrněný jakoukoliv implementací animálních pudů. Bohužel v tomto pojmu zůstal Platón částečně nepochopen.Spalovací pece
Rakev s tělem se zpopelňuje při teplotě 1150 °C (1423 K, 2102 °F). Během kremace shoří velká část těla (obzvláště orgány a jiná měkká tkáň). Pozůstatky žehu tvoří asi pět procent původní hmotnosti těla a popel rakve. Kosti jsou zcela zpopelněny.
Jak se pozná blížící se smrt : pokles krevního tlaku, puls obtížně hmatný, často tachykardie s arytmiemi. změny vzorce dýchání, někdy charakteru mělké bradypnoe, někdy mělké tachypnoe, často apnoické pauzy, známky usilovného dýchání (zatahování nadklíčků) změny v obličeji („špičatění”, tj. zostření rysů, vystoupení nosu z obličeje)