Antwort Kolik stojí MR? Weitere Antworten – Kolik stojí MR pro Samoplatce
Pro pojištěnce i samoplátce:
Pro samoplátce je cena vyšetření 5 000 Kč.Jako příklad uvedu magnetickou rezonanci mozku, tam se částka za vyšetření pro samoplátce pohybuje od 8 000 Kč do 12 000 Kč.Zobrazení svalů, kloubů a kostí. Lze tedy odhalit drobné léze – (poranění menisků, vazů, chrupavek), obtížně diagnostikovatelné zlomeniny, detekce zánětlivých i nádorových změn skeletu a v neposlední řadě i vyšetření kloubů – ramenního, loketního, zápěstního, kyčelního, kolenního, hlezenního a malých kloubů ruky.
Jak dlouho trva objednani na magnetickou rezonancí : Čekací doba na vyšetření magnetickou rezonancí nebo CT může být jeden týden, ale také až půlrok. Doba se většinou odvíjí od počtu takových přístrojů v kraji.
Kolik stojí magnetická rezonance bez pojisteni
Ceník
CENÍK PRO SAMOPLÁTCE – MAGNETICKÁ REZONANCE | |
---|---|
MR v oblasti hlavy / mozku | 8 000 CZK |
MR měkkých tkání krku | 8 000 CZK |
MR jednoho úseku páteře – krční, hrudní nebo bederní | 8 000 CZK |
MR v oblasti břicha | 10 000 CZK |
Jak dlouho trvá vyšetření na magnetické rezonancí : Délka vyšetření závisí na oblasti, kterou je nutné zobrazit. Nejčastěji trvá přibližně 20–30 min, ve výjimečných případech až 60 minut. Po celou dobu je nutné v klidu ležet a vyvarovat se jakýchkoliv pohybů.
Největší přínos vyšetření magnetickou rezonancí lze očekávat při onemocněních centrálního nervového systému (mozku a míchy), pohybového aparátu (páteřní kanál, klouby), měkkých tkání (svaly, pojivová tkáň) a některých kardiovaskulárních onemocněních (srdce a cévy).
Napijte se před vyšetřením tak, abyste v žádném případě před vyšetřením neměli pocit žízně. Výjimkou je vyšetření v oblasti břicha – např. vyšetření jater, slinivky břišní a zejména žlučových cest (MR cholangiografie – MRCP), kdy byste neměli pít ani jíst alespoň 2 hodiny před vyšetřením.
Co je lepší CT nebo magnetická rezonance
Magnetická rezonance je skvělá k zobrazení měkkých tkání, u jejichž vyšetření pak není ani potřeba kontrastní látka. U CT je naopak měkká tkáň spíš taková nevýrazně šedá, takže MR v tom bude vždy lepší. CT je zase lepší na kostěné struktury, plus má výhodu, že je to vyšetření kratší.Délka vyšetření závisí na oblasti, kterou je nutné zobrazit. Nejčastěji trvá přibližně 20–30 min, ve výjimečných případech až 60 minut. Po celou dobu je nutné v klidu ležet a vyvarovat se jakýchkoliv pohybů.Příprava k MR vyšetření
A to ani před případnou nitrožilní aplikací kontrastní látky. Výrazný problém mohou působit kovové předměty v kapsách nebo na těle včetně šperků a dále pak syntetické látky, ze kterých je vyrobeno oblečení.
Délka vyšetření závisí na oblasti, kterou je nutné zobrazit. Nejčastěji trvá přibližně 20–30 min, ve výjimečných případech až 60 minut. Po celou dobu je nutné v klidu ležet a vyvarovat se jakýchkoliv pohybů.
Kdy se dává kontrastní látka při magnetické rezonanci : Výjimku tvoří pouze MR enteroklýza, na vyšetření je nutné se dostavit na lačno hodinu předem (4 hodiny před vyšetřením nejíst, nepít, nekouřit). Přibližně 45minut před vyšetřením je potřeba popíjet kontrastní látku (roztok manitolu v celkovém množství 1,5l).
Co nesmim před magnetickou rezonancí : Napijte se před vyšetřením tak, abyste v žádném případě před vyšetřením neměli pocit žízně. Výjimkou je vyšetření v oblasti břicha – např. vyšetření jater, slinivky břišní a zejména žlučových cest (MR cholangiografie – MRCP), kdy byste neměli pít ani jíst alespoň 2 hodiny před vyšetřením.
Jak dlouho se ceka na MR
Celková doba vyšetření na magnetické rezonanci se může pohybovat od 15 min. až do 1 hod., záleží na tom, jaké vyšetřovací sekvence je nutné udělat a zda je potřeba použít kontrastní látku. Samotný přístroj je vlastně “tunel“, do kterého pacient musí být více či méně zavezen pohyblivým vyšetřovacím stolem.
Oblečení by nemělo pokud možno obsahovat kovové přezky, háčky a ozdobné nitě ani na spodním prádle. Toto se týká u žen i podprsenek s kosticemi, proto doporučujeme k vyšetření oblékat sportovní typy podprsenek bez výztuh.Pacienti, kteří mají implantovaný kardiostimulátor, kochleární implantát (elektronické naslouchadlo voperované ve vnitřním uchu), neurostimulátor, pacienti s kovovými úlomky v oku a s ferromagnetickým materiálem v těle a taktéž pacientky v 1. trimestru těhotenství nesmí podstoupit vyšetření magnetickou rezonancí.
Co nedělat před magnetickou rezonancí : Napijte se před vyšetřením tak, abyste v žádném případě před vyšetřením neměli pocit žízně. Výjimkou je vyšetření v oblasti břicha – např. vyšetření jater, slinivky břišní a zejména žlučových cest (MR cholangiografie – MRCP), kdy byste neměli pít ani jíst alespoň 2 hodiny před vyšetřením.