Antwort Kolik měří Rakosnicek? Weitere Antworten – Kolik měří Rákosníček
Je o něco menší než vrabec, měří 13 až 14 cm, rozpětí křídel dosahuje 17 až 21 cm. Tím se liší od jinak podobného, většího rákosníka velkého, se kterým často sdílí biotop.Rákosníček je skřítek, který bydlí v rybníčku. Je to takový malý neposeda, který vždy něco vyvede. A když se mu něco přeci jen nepovede, pomůže mu měsíček či sluníčko. Rákosníček se snaží kamarádům pomáhat, ale občas se to trošku zvrtne.Když autor Rákosníčkových příběhů, Karel Vlček, ubytoval tohoto zvídavého kluka v rybníku Brčálníku, panu malíři bylo okamžitě jasné, že nový hrdina bude také brčálově zelený. A také se okamžitě rozhodl, že Rákosníčkovi propůjčí hlas Jiřina Bohdalová.
Co je Rákosníček za zvíře : Rákosnička je lesní druh žáby, zdržuje se v korunách stromů, často sedává na listech banánovníků na plantážích v sousedství lesa. Je aktivní v noci, o čemž svědčí nápadně velké, vypouklé, rubínově zbarvené oči.
Kdo vymyslel Rákosníčka
PRAHA – V Praze ve čtvrtek po dlouhé nemoci zemřel animátor a výtvarník Zdeněk Smetana. Byl autorem řady známých postav z televizních Večerníčků, například Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka, Malé čarodějnice nebo psíků Štaflíka a Špagetky.
Jak začíná Rákosníček : Česká televize natočila tři různá pokračování oblíbeného večerníčku. Všechny díly večerníčku začínají slovy „Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Brčálník…“ Několikrát vyšly příběhy i na CD, DVD nosičích.
Dnes rákosníček přežívá pouze v místech, kde jsou řeky, případně potoky nebo vodní kanály ve větších lesních komplexech, nebo je okolní krajina blízká stavu před rokem 1960.
Rákosníček je kreslená postavička animovaného večerníčku, kulatého obličeje s trčícími vlásky jako anténky na hlavičce. Celá postavička je vybarvena zelenou barvou a oblečena do krátkého kabátku s kalhotami. Srší nápady a všechny příběhy mají vždy dobrý a úsměvný konec. Postava je animována ploškovou animací.
Kdo je Rákosníček
Rákosníček je kreslená postavička animovaného večerníčku, kulatého obličeje s trčícími vlásky jako anténky na hlavičce. Celá postavička je vybarvena zelenou barvou a oblečena do krátkého kabátku s kalhotami. Srší nápady a všechny příběhy mají vždy dobrý a úsměvný konec. Postava je animována ploškovou animací.
Rákosníček | |
---|---|
Kamera | Jaroslava Zimová Dana Olejníčková |
Premiérové vysílání | |
Vysíláno | 21. prosince 1977 –25. února 1989 |
Rákosníček na ČSFD, Kinoboxu, SZ a SZ, IMDb Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Pro Slovensko vznikla odlišná znělka dětského pořadu. Mezi nejznámější večerníčky patří Mach a Šebestová, Bob a Bobek, Rumcajs nebo Maková panenka.
Přesně před 55 lety se začala psát historie Večerníčku. Jeho symbolem je kreslený kluk s papírovou čepicí na hlavě od malíře Radka Pilaře, který dětem nosí pohádku na dobrou noc. Předchůdcem Večerníčku byl cyklus pohádek Stříbrné zrcátko.
Jak je stará znělka Večerníčku : Pořad se na televizních obrazovkách začal pravidelně objevovat v roce 1965 a znělka Večerníčku je nejdéle vysílanou znělkou v české televizní historii.
Kolik listů vyhodí Večerníček : Po celou dobu znělky vystupuje chlapec v úloze novinového kamelota. Volně rozhazuje listy papíru (celkem 21), přičemž poslední list pak ukáže směrem k divákům a na něm je logo České televize. Po skončení pohádky následuje závěrečná část znělky, kdy se Večerníček s diváky rozloučí větou „Dobrou noc!
Kdo namluvil hlas Večerníčka
Hlas Michala Citavého patří k Večerníčku už padesát let. Dobrý večer, dobrou noc, přesně tato čtyři slova stačila téměř sedmapadesátiletému Michalu Citavému k nehynoucí slávě napříč Československem. Namluvil je jako malý kluk. A z úst je vypouští už půl století tolik oblíbený Večerníček.