Antwort Kdy zacal expresionismus? Weitere Antworten – Kdy vznikl expresionismu
Literární expresionismus se rozvíjel zejména v letech 1910–1925 jako součást expresionismu coby obecnějšího duchovního směru. Důraz byl kladen na výraz lidské psychiky, což se projevilo narušením jazykové logiky a struktury textů.Edvard Munch, Výkřik, čtyři verze z let 1893, 1910, 1893, 1895, Munchovo muzeum, Oslo, Norsko. Někteří se domnívají, že expresionismus začal v roce 1910. Tehdy historik umění Antonín Matějček poprvé představil toto slovo jako alternativu k impresionismu.Styl abstraktního expresionismu se vyznačuje použitím podvědomé spontánní energie, která pomáhá utvářet dynamické a působivé dílo. Způsobem zobrazování byla abstrakce, částečně i figurativní abstrakce.
Kde vznikl expresionismus : „Expresionismus byl evropský, především německý umělecký směr. Vznikl jako protiklad impresionismu a naturalismu, tzn. odmítl umění zobrazující skutečnost i umění snažící zprostředkovat skutečnost pomocí dojmů.
Co bylo před impresionismem
“4 Stejně jako všechny umělecké styly před a po něm reagoval impresionismus svým způsobem na předchozí styl malby, kterým v tomto případě byl realismus.
Kde vznikl Vitalismus : Filozofickou obdobou vitalismu bylo dílo francouzského myslitele Henriho Bergsona (1859-1941). Tento nositel Nobelovy ceny za literaturu přišel s koncepcí životního vzmachu (élan vital). Před rozumovým poznáním upřednostňoval intuitivní vhled, kladl velký důraz na subjektivní prožívání a zabýval se také teorií komična.
Abstraktní umění vzniká ve 20. století, jeho přímým předchůdcem a inspirací byl kubismus.
Jako abstrakci označujeme proces abstrahování, což je vytváření obecných pojmů odvozováním a vyvozováním. Proto lze tedy rozlišit něco abstraktního, tj. pomyslného, neskutečného, odtrženého od skutečnosti, a něco konkrétního, tj. určitého, věcného, smysly vnímatelného, skutečného.
Kdy a kde vznikl impresionismus
Význam pojmu: jako především malířský směr vznikal impresionismus v 60. letech v Paříži ve skupině malířů, kteří odmítali oficiální malbu representovanou Akademií a Salonem. Jejich společným záj-mem bylo dále studovat a důsledně zobrazovat vizuální realitu, a to zejména v jejích proměnách světla, pohybu a atmosféry.Umělecký směr druhé poloviny 19. století. Impresionismus se zrodil před rokem 1870 ve Francii. V dějinách malířství znamenal rozhodující obrat a změnil malířské vidění své doby.Civilismus, též civilizační či civilní poezie, je tendence v poezii konce 19. století a prvního dvacetiletí 20. století. Soustřeďuje se na zobrazení technických vymožeností, moderního života a civilizace.
Jako programově samostatný směr vznikl realismus ve Francii ve 40. letech 19. stol.
Kde vzniklo abstraktní umění : Abstraktní expresionismus vznikl ve Spojených státech po druhé světové válce. Jedná se o umělecké hnutí (spíše než směr), které má kořeny v New Yorku 40. let. Vůbec poprvé se podařilo americkým umělcům dosáhnout stejného, ne-li většího, vlivu, jaký měli evropští umělci před válkou hlavně v Paříži.
Kdy vzniklo malířství : Nejstarší známé malby v Evropě jsou staré přibližně 40 000 let a nacházejí se v pyrenejské oblasti, na pomezí dnešní Francie a Španělska. Mimo Evropu ve stejné době vznikly podobné malby v jeskyních v okrese Maros na ostrově Sulawesi v dnešní Indonésii.
Kde vznikla abstrakce
Abstraktní expresionismus vznikl ve Spojených státech po druhé světové válce. Jedná se o umělecké hnutí (spíše než směr), které má kořeny v New Yorku 40.
Expresivita či expresivnost je označení pro citové zabarvení výpovědi; citově zabarvená slova se pak označují jako expresiva. Je to pragmatická složka významu slova (obecně příslušné jazykové jednotky), která vyjadřuje hodnotící vztah, postoj nebo rozpoložení mluvčího.
Paul Durand-Ruel | |
---|---|
Rodné jméno | Paul-Marie-Joseph Durand-Ruel |
Narození | 31. října 1831 Paříž, Francie |
Úmrtí | 5. února 1922 (ve věku 90 let) Paříž, Francie |
Místo pohřbení | Hřbitov Montmartre |
Kdo patřil do skupiny 42 : Členy Skupiny 42 byli výtvarníci František Gross, František Hudeček, Jan Kotík, Kamil Lhoták, Jan Smetana, Karel Souček, Bohumil Matal, Ladislav Zívr a Miroslav Hák, teoretici Jindřich Chalupecký a Jiří Kotalík a literáti Ivan Blatný, Josef Kainar, Jiří Kolář, Jiřina Hauková a Jan Hanč.