Antwort Kdy vznikl absinth? Weitere Antworten – Proč je absinth zakázaný
Na počátku 20. století se dospělo k závěru, že absint vyvolává těžké poškození mozku, zejména proto, že obsahuje thujon v extraktu z pelyňku, který je jednou ze surovin nápoje. Proto byl 16. března 1915 absint ve Francii zakázán.Základ tohoto nápoje tvořil výtažek z pelyňku, anýzu a fenyklu. Absinth měl dříve opojné až mírně halucinogenní účinky a kvůli nazelenalé barvě se mu také říkalo „zelená víla“. Obsah alkoholu se v absintu pohybuje zhruba od 65%až do 80%.Kvalitní je vždy destilovaný a vyrobený pouze z bylin. Tyto informace ohledně složení absinthu najdete na etiketě. S výběrem vám také pomůže tmavá zelená barva připomínající suchý list. Chuť by nikdy neměla být výrazně hořká, vůně je bylinková a lékořicová.
Kdo pil absint : Hrál významnou roli v díle surrealistů jako Alfred Jarry, Vincent van Gogh, Henri Toulouse Lautrec, Verlaine, Rimbaud, Baudelaire, Oscar Wilde, Edgar Allen Poe, Picasso, Hemingway a mnoha dalších. Všichni tito umělci se neproslavili pouze svou prací, ale také často jejich pobuřujícím bohémským životním stylem.
Jak chutná absint
Originální absint je jemným destilátem z vybraných bylin (hlavně pelyňku, anýzu a fenyklu), není hořký a pije se ředěný ledovou vodou.
Kde je zakazany absint : Hned nato vznikla ve Švýcarsku petice za zákaz absintu, kterou podepsalo více než osmdesát tisíc lidí. Vlna zákazů se pak šířila Evropou a světem: Švýcarsko, Belgie, Brazílie – 1906, Spojené státy – 1912, Francie – 1915 a v dalších letech se přidal takřka celý svět.
Estonský „likér” Eesti Piritus má úctyhodných 96,6 %. Tak málo chybí do stovky… Tenhle driák byl dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejsilnější alkohol na světě. Jeho receptura pochází z roku 1938 a kdysi dávno měl až 98 % alkoholu. Tenhle vysokoprocentní masakr už se nedá běžně koupit.
Eesti Piiritus z Estonska
V tomto případě se nejspíše jedná o nejsilnější tvrdý alkohol na světě. V roce 1938 se dokonce tato značka zapsala do Guinessovy knihy rekordů. Pyšnili se lahví s nejvyšším obsahem alkoholu. Jejich produkt měl úctyhodných 98 %.
Kde je zakázaný absinth
V roce 1906 byl absint zakázán i v Belgii a v Brazíli, v roce 1912 v USA a v roce 1915 konečně i ve Francii. Absint nebyl nikdy zakázán ve Španělsku, kam se přesunuli francouzští výrobci. Společnost Pernod, největší výrobce absintu, skončila svou výrobu absintu ve Španělsku v roce 1960.Každopádně je potvrzeno, že jistý major Dubied získal od sester recept a roku 1797 se svým synem Marcellinem a zetěm Henry-Louisem Pernodem založil v Couvetu první absintový lihovar – Dubied Père et Fils.Thujon je neurotoxin ve formě bezbarvého oleje. Je rozpustný v ethanolu, diethyletheru a chloroformu a nerozpustný ve vodě. Aroma je podobné mentolu. Je izomerní s kafrem, dalším stimulantem centrální nervové soustavy, ač jeho chemická struktura není kafru podobná.
Podle legendy historie absintu započala kolem roku 1792 ve formě všeléku od lékaře ze švýcarského Couvetu v kantonu Neuchâtel, Pierra Ordinaira. Jeho recept byl poté předán sestrám Henriodovým, které absint prodávaly jako léčivý elixír.
Jak se pije absint : Tradičně se absint pije ředěný s pomocí perforované absintové lžičky, která se spolu s kostkou cukru položí na speciální absintovou sklenku. Přes cukr pomalu prokapává ledově vychlazená voda až do koncentrace 1:3-5 podle chuťových preferencí.
V jaké zemi se nejvíc pije alkohol : V červenci roku 2018 se mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Česko s Francií dělilo o druhou nejvyšší spotřebu alkoholu. První místo získali obyvatelé Litvy, kde se vypije 13,3 litru čistého alkoholu na osobu. Minulý rok vypil každý Čech průměrně 11,7 litru čistého alkoholu.
Kolik stojí Eesti Piritus
Spirytus Rektyfikowany 95% 0,1l Polmos placatice
katalogové číslo: | 3304 |
---|---|
výrobce: | Polmos Warszawa S.A. |
cena bez DPH: | 138,76 Kč |
cena vč. DPH: | 167,90 Kč |
objem zboží / objem celé sady: | 100 ml |
Pokud nadýcháte pod 1 promile, dopustili jste se přestupku. Cokoliv většího než 1 je trestný čin. Nad 1 promile jste se dopustili ohrožení pod vlivem návykové látky a kromě peněžité pokuty a zákazu řízení vám hrozí také pobyt ve vězení.Žebříčku vévodí Litva, kde člověk starší 15 let ročně v průměru vypije 12,3 litru stoprocentního lihu. Následuje Rakousko a Francie. Česko kleslo z druhé příčky v předchozí zprávě, nynější čtvrté místo znamená spotřebu 11,6 litru na osobu.
Odkud je absint : Příběh klasického absintu se však počíná až v 18. století n.l. ve Švýcarsku. Recept by měl pocházet od doktora Pierra Ordinaira z města Couvet. Pravděpodobně roku 1792 byl absint patentován jakožto „lék na všechno“.