Antwort Kdy přišli aboriginci do Austrálie? Weitere Antworten – Odkud přišli původní obyvatelé Austrálie
První obyvatelé Austrálie přišli do Austrálie před několika tisíci lety z Asie v době, kdy Malajsie a Nová Guinea ještě tvořily pevninský most a proto bylo možné přejít z Asie do Austrálie suchou cestou.Austrálie
Australské společenství Commonwealth of Australia | |
---|---|
Náboženství | katolíci 26,8 %, anglikáni 21,8 %, ostatní křesťané 2,6 %, muslimové 1,1 %, buddhisté 1,1 %, hinduisté 0,4 %, ostatní 27,1 % |
Státní útvar | |
Státní zřízení | konstituční monarchie |
Vznik | 1. ledna 1901 (nezávislost na Spojeném království) |
Evropané prvně přistáli u břehů Austrálie v roce 1606, díky nizozemskému mořeplavci Willemovi Janszoonovi. Později toho roku se španělský objevitel Luis Váez de Torres vylodil na ostrovech v průlivu, jež dnes nese jeho jméno. Dvacet devět nizozemských mořeplavců prozkoumalo západní a jižní pobřeží Austrálie v 17.
Jak se říká obyvatelům Austrálie : Austrálci dnes
Původní obyvatele Austrálie nazývá Aboriginci takřka celý svět, krom samotných Australanů. Ti pro ně používají termín "Indigenous", v češtině se potom používají označení Australan (novodobá bělošská populace) a Austrálec (= Aboriginec).
Kdo vlastni Austrálii
Austrálie je jediným kontinentem, na němž vznikl jen jeden státní útvar. Australský svaz tvoří šest států, Severní Teritorium, Území hlavního města a šest zámořských teritorií. Tento federativní stát v rámci Commonwealthu má v čele britského panovníka, který je zastupován generálním guvernérem.
Jak vznikl název Austrálie : Dnešní název Austrálie je odvozen z latinského názvu „Terra Australis (Incognita)“, což znamená (neznámá) Jižní země. Toto označení použil poprvé Ptolemaios již v 1. st. n. l. pro předpokládanou zemi ohraničující z jihu Indický oceán.
Přímý směr vnitřkem Země by vedl pod sklonem 74° pod povrch. Austrálie je nejmenším kontinentem a má též ze všech osídlených světadílů nejřidší zalidnění. Na ploše 7 686 850 km2 žije více než 22 miliónů obyvatel.
K živým charakteristikám Austrálie patří medvídek koala, klokani, Tasmánský ďáblík, Emu a Kakadu. Z vodních druhů jsou to jak mořští, tak i sladkovodní živočichové.
Kdo osídlil Austrálii
První lidé přišli do Austrálie pravděpodobně před 40–60 tis. lety přes Guineu pomocí rybářských člunů. V první vlně přišli Tasmánci (vyhlazeni během evropské kolonizace), v druhé Austrálci. Angličané jim dali název Aborigines.Třeba "ahoj" se turecky řekne "merhaba".Protože nejsou tak náročné jako skot, chovají se i v horských nebo aridních oblastech. Nejvíc ovcí je chováno v Číně (170,8 miliónu kusů) a v Austrálii (106 miliónů kusů).
Sydney je největší, nejlidnatější a nejznámější město Austrálie.
Na co si dát pozor v Austrálii : Při cestách mimo velká města se doporučuje pít pouze balenou vodu. Při cestách do volné přírody hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady a pavouky. V tropických vodách hrozí napadení krokodýlem. V Austrálii se opakovaně vyskytují případy napadení člověka žralokem při koupání či surfování v moři.
Co se nesmi vozit do Austrálie : Zákaz dovozu
Legální měkké a tvrdé drogy marihuana, cannabis, heroin, kokain a amfetaminy, padělky, pornografie, steroidy, petardy, jakékoliv zbraně.
Na co si dát pozor Austrálie
Při cestách mimo velká města se doporučuje pít pouze balenou vodu. Při cestách do volné přírody hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady a pavouky. V tropických vodách hrozí napadení krokodýlem. V Austrálii se opakovaně vyskytují případy napadení člověka žralokem při koupání či surfování v moři.
Ano, nejnebezpečnějšími zvířaty světa jsou komáři. Jejich bodavě sací ústní ústrojí samo o sobě samozřejmě člověka nezahubí. Může však na něj přenést tropické smrtelné nemoci, především malárii a horečku dengue. Komáři žijí na všech kontinentech kromě Antarktidy a ročně způsobí asi 750 000 úmrtí.“G'day”, je kratší verze původního Good day, nejtypičtějšího z typických pozdravů. Tento výraz tu dnes ale zaslechnete převážně od starších lidí a spíše mimo velká města v outback oblastech, jak je přezdíván australský venkov. 6. Pojem “cheers” zaznívá v Austrálie skoro pořád.
Jak se řekne česky Ahoj : Kolikrát za den někoho pozdravíte A jaké pozdravy používáte Používáte širokou škálu od běžného „Dobrý den“ přes ahoj, čau a nazdar až po retro „má úcta“, případně saturninovské „no maucta“