Antwort Kdo zemřel na rejnoka? Weitere Antworten – Koho zabil rejnok
Steve Irwin | |
---|---|
Úmrtí | 4. září 2006 (ve věku 44 let) Batt Reef |
Příčina úmrtí | vykrvácení |
Místo pohřbení | Australia Zoo |
Povolání | scenárista, televizní moderátor, novinář, herec, ochránce životního prostředí, podnikatel, objevitel a herpetolog |
Specialisté na podmořský svět potvrdili, že rejnok může způsobit fatální zranění. Osten dosahuje dálky až dvacet centimetrů a způsobuje zranění jako nůž nebo bajonet. Navíc je jedovatý. Rejnoci jsou obvykle poklidní, ale pokud se vyplaší, hrozí smrtelné nebezpečí.Jak dnes oznámila místní policie, čtyřiačtyřicetiletému Irwinovi probodl hrudník rejnok z čeledi trnuchovitých. Irwin se potápěl v Port Douglasu a filmoval podvodní dokument, když se tragédie odehrála. Stephen Robert Irwin se narodil 22. února 1962.
Kdo je Steve Irwin : Moderátor pořadů o přírodě Steve Irwin, známý jako "lovec krokodýlů", zemřel u severního pobřeží Austrálie. Při natáčení dokumentu ho bodl rejnok a 44letého Irwina, na kterého si zvykli i čeští diváci, se už nepodařilo zachránit. Zůstala po něm manželka a dvě děti.
Jak dlouho žije rejnok
Z 20 rejnoků druhu maran indický (jinak také siba ománská) je 18 samiček a 2 samci. Jednoho z nich návštěvníci snadno poznají podle bílé tečky mezi očima. Jsou staří tři roky a v průměru mají 60 až 80 centimetrů. Ve volné přírodě se dožívají několika desítek let a dorůstají až 130 centimetrů.
Co muze udělat rejnok : Rejnoci mají kosočtverečné zploštělé tělo, což jim umožňuje splynout se dnem, číhat na kořist a ukrýt se před dravci. Některé druhy (parejnok elektrický, rejnok ostnatý) jsou schopny vydávat silné elektrické výboje – jejich elektroplaxy fungují jako fyziologický elektrický zdroj.
Rejnoci mají kosočtverečné zploštělé tělo, což jim umožňuje splynout se dnem, číhat na kořist a ukrýt se před dravci. Některé druhy (parejnok elektrický, rejnok ostnatý) jsou schopny vydávat silné elektrické výboje – jejich elektroplaxy fungují jako fyziologický elektrický zdroj.
Natáčení stálo život i slavného australského "lovce krokodýlů" Stevea Irwina, jenž byl dobře známý i v České republice. V roce 2006 ho během podmořského filmování u Velkého bariérového útesu zasáhl ostnem do srdce velký rejnok.
Jak dycha rejnok
Dýchají žábrami. Mají vyvinuté čelisti. Všichni zástupci paryb jsou predátory a pro člověka jsou velmi nebezpeční. Mezi paryby se řadí mihule, žraloci a rejnoci.Trnucha modroskvrnná (Taeniura lymma Forsskål, 1775) je druh mořské paryby z čeledi trnuchovitých patřící mezi rejnoky. Obvykle dorůstá velikosti okolo 70 cm s průměrnou hmotností okolo 30 kg. Trnucha je mořský predátor, který se nachází na druhotném stupni potravního řetězce.Tento rejnok je klidný, pomalý a pro lidi neškodný. Při plavbě mává mohutnými ploutvemi v 4 – 5 vteřinových intervalech. Tyto ladné pohyby vypadají téměř jako let, ale v případě ohrožení se mohou v mžiku proměnit v rychlou plavbu o život. Přirozeným nebezpečím jsou pro ně žraloci a kosatky.
Výskyt. Žije hlavně ve východních oblastech Atlantského oceánu, na severu je jeho výskyt ohraničen Severním mořem (kde žije jen v létě) a na jihu jižním cípem Afriky, obývá také Středozemní moře.