Antwort Kdo spolupracuje na vytvoření IVP? Weitere Antworten – Kdo navrhuje IVP
Individuální vzdělávací plán (IVP) zpracovává škola pro žáka od druhého stupně podpůrných opatření a to na základě doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ) a žádosti zletilého žáka nebo zákonného zástupce. IVP vychází ze školního vzdělávacího programu (ŠVP).Za vypracování IVP zodpovídá ředitel školy. Jeho zpracováním bývají zpravidla pověřeni pedagogové, např. třídní učitel, který zapojí ostatní pedagogické pracovníky podílející se na vzdělávání žáka. Optimálním postupem je IVP konzultovat s odpovědným pracovníkem ŠPZ a do tvorby zapojit také zákonné zástupce žáka.Musíte podat žádost o povolení individuálního vzdělávacího plánu. Centrální formulář není stanoven, někdy mají školy vlastní tiskopisy na svých webových stránkách. V případě, že je individuální vzdělávací plán doporučen jako podpůrné opatření, předkládá se doporučení školského poradenského zařízení.
Kdo zpracovává IVP na základě doporučení PPP SPC : Na základě doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ) a žádosti zletilého žáka, nebo zákonného zástupce, jej škola zpracovává pro žáka od druhého stupně podpůrných opatření.
Jak požádat o individuální studijní plán
Individuální vzdělávací plán Vám může (ale také nemusí) povolit ředitel školy. Vy však k tomu musíte mít patřičné uznatelné důvody. Doporučujeme nejdříve konzultovat s ředitelem školy, případně třídním učitelem nebo výchovným poradcem. Za zpracování individuálního vzdělávacího plánu odpovídá ředitel školy.
Kdo je žák se speciálními vzdělávacími potřebami : Pojmem děti a žáci se speciálními vzdělávacími potřebami označujeme v souladu se školským zákonem vzdělávající se jedince, kteří k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebují poskytnutí podpůrných opatření.
I. stupeň podpůrných opatření vždy navrhuje a poskytuje škola.
Podle § 6 vyhlášky č. 27/2016 Sb. je rozhodování o podobě IVP v kompetenci ředitele školy, který provádění IVP zajišťuje. Míra konkrétnosti IVP je dána tím, jaké další podpůrné opatření je doporučeno školským poradenským zařízením (ŠPZ), dále tím, jaký systém je ve škole nastaven pro realizaci individualizace výuky.
Jak vypracovat individuální plán
10 zásad, jak vytvořit kvalitní individuální plán
- Zapojte tým. Individuální plánování není práce pro jednotlivce.
- Používejte jednoduchý a srozumitelný jazyk.
- Buďte konkrétní
- Pište plány v 1.
- Pište jen užitečné informace.
- Vycházejte z toho, co chce klient.
- Všímejte si silných stránek klienta.
- Nehodnoťte, popisujte.
STUDENT (žák, učeň, posluchač) – studující člověk (jakéhokoli věku), který chodí do školy, vzdělává se na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. STATUS STUDENTA – nejedná se o oficiální termín. Používá se pro studující osoby, které mají díky svému studiu určité výhody.Podmínkou pro zařazení je písemná žádost zletilého žáka nebo studenta nebo zákonného zástupce dítěte nebo žáka, doporučení školského poradenského zařízení a soulad tohoto postupu se zájmem dítěte, žáka nebo studenta.
Podpůrná opatření různých stupňů lze kombinovat. I. stupeň podpůrných opatření vždy navrhuje a poskytuje škola.
Kdo tvoří školní vzdělávací program : Školní vzdělávací program (ŠVP) je kurikulární dokument, který je vytvářen pedagogickými zaměstnanci každé školy v České republice. ŠVP je schvalován a vydáván ředitelem příslušného zařízení a musí být veřejně přístupný. Závazným dokumentem pro tvorbu ŠVP je Rámcový vzdělávací program (RVP).
Kdo je student a kdo je žák : STUDENT (žák, učeň, posluchač) – studující člověk (jakéhokoli věku), který chodí do školy, vzdělává se na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. STATUS STUDENTA – nejedná se o oficiální termín. Používá se pro studující osoby, které mají díky svému studiu určité výhody.
Kdo rozhoduje o zařazení žáka do třídy
O zařazování dítěte do přípravné třídy základní školy rozhoduje ředitel školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení, které k žádosti přiloží zákonný zástupce.
ŠVP je schvalován a vydáván ředitelem příslušného zařízení a musí být veřejně přístupný. Závazným dokumentem pro tvorbu ŠVP je Rámcový vzdělávací program (RVP) pro základní, střední, předškolní, základní umělecké a jazykové vzdělávání.Po úspěšném absolvování středních a vyšších odborných škol přísluší dané osobě status studenta do dne 31. 8. toho roku, v němž studium úspěšně ukončila. V případě vyšších odborných škol, jejichž absolutorium připadá na leden, náleží studentovi status studenta do konce ledna téhož roku.
Kdo muze do přípravné třídy : Jedinou podmínkou je věk dítěte v posledním roce před zahájením povinné školní docházky a doporučení ŠPZ. Jazyková příprava dle § 20 se nevztahuje na přípravné třídy, protože převládá pocit, že s ohledem na nízký počet dětí by zde měla být podpora dostatečně individualizována.