Antwort Kdo první dosáhl severního pólu? Weitere Antworten – Kdo byl první na severním pólu
K severnímu pólu se na saních po ledu vypravili Frederick Cook (1908) a Robert Peary (1909). Renomované instituce Cookovy doklady dosažení pólu neshledaly za průkazné a tak byl pokládán za prvního pokořitele severního pólu Peary.První výprava, která dosáhla jižního pólu 14. prosince 1911, byla Amundsenova expedice vedená norským polárníkem Roaldem Amundsenem. Ve stejnou dobu se pokoušela jižní pól dobýt také expedice Terra Nova vedená Angličanem Robertem Scottem.Psal se 14. prosinec 1911, když na geografickém jižním pólu poprvé v historii stanula noha člověka. V ten den zde norskou vlajku vztyčila pětičlenná výprava vedená tehdy již zkušeným cestovatelem Roaldem Amundsenem.
Kdo žije na severním pólu : Nejseverněji žijící živočichové jsou lední medvěd a polární liška. Z kožešinových živočichů zde nalezneme hranostaje, rosomáka, lumíky, sviště, polární vlky, polární zajíce či ovci sněžnou. V Severní Americe soby či pižmoně. V Arktidě žije mnoho ptáků, jen málo jich zde ale hnízdí.
Kdo jako první objevil Antarktidu
Antarktidu jako první nejspíš spatřil baltský Němec v ruských službách pocházející z estonského ostrova Saaremaa. Mořeplavec Fadděj Faddějevič Bellingshausen (německy Fabian Gottlieb von Bellingshausen) před 200 lety, 28. ledna 1820, zahlédl bělostné ledové břehy, které pravděpodobně patřily sedmému světadílu.
Kdo a v jakém roce jako první dosáhl severního a jižního geografického pólu : Roald Engelbregt Gravning Amundsen (16. července 1872, Borge, Østfold – asi 18. června 1928 Barentsovo moře) byl norský polární badatel. Se svými výpravami jako první dosáhl jižního pólu a první proplul severozápadní cestou kolem Severní Ameriky.
Budoucnost kontinentu
Jižní pól jako první dobyl v prosinci 1911 Nor Roald Amundsen. Na území Antarktidy byla objevena bohatá naleziště nerostů a v okolních mořích je obrovské množství ryb a živočichů.
Severní pól leží přibližně uprostřed Severního ledového — oceánu, kde je území trvale pokryté vrstvou ledu. Na opačné straně Země leží jižní pól, který je také — pokrytý ledem.
Kdo a v jakém roce jako první dosáhl Severního a jižního geografického pólu
Je tomu přesně 110 let, co dne 14. prosince 1911 stanul Roald Amundsen (1872-1928) na geografickém jižním pólu Země. Tento norský badatel a polárník sice nejprve plánoval s lodí Fram cestu na pól severní, jenže pak se k němu donesly zprávy, že si tuto metu mezitím „dovolil“ zdolat někdo jiný…Pod vodou byla 85 let. OSLO/PRAHA – Maud, loď legendárního polárního objevitele Roalda Amundsena, se v pondělí vrátila zpět do Norska. Vrátila se tak z cesty kolem severního pólu, kterou započala před více než sto lety.Severní pól, též severní točna, je místo na Zemi, kde zemská osa přibližně protíná zemský povrch. Severní pól se nachází přibližně uprostřed Severního ledového oceánu, přičemž oceánské dno se nachází asi 4,3 km hluboko.
Dánsko, Kanada a Norsko
Žádost o rozšíření teritoria podalo Dánsko Komisi pro vymezení pevninské mělčiny v prosinci 2014. Pokud by byl tento teritoriální nárok uznán, Dánsko by získalo třetinu území a vod v Arktidě včetně Severního pólu, jež jsou dosud mezinárodní.
Kdy byla Antarktida bez ledu : Podnebí Antarktida je nejchladnějším, největrnějším a nejsušším kontinentem na Zemi. Nejnižší přirozená teplota vzduchu, která kdy byla na Zemi zaznamenána, byla -89,2 °C na ruské stanici Vostok na centrální plošině Východní Antarktidy 21. července 1983.
Kdo to byl Amundsen : Roald Engelbregt Gravning Amundsen (16. červenec 1872 Borge, Østfold, Norsko – červen 1928 Barentsovo moře) byl norský polární badatel, jako první člověk dosáhl jižního pólu.
Kdo byl první na Antarktidě
Na pólu poprvé stanul 14. prosince 1911 Roald Amundsen s norskou výpravou a po něm 18. ledna 1912 Robert Falcon Scott s britskými polárníky, kteří cestou zpět zahynuli.
Je pravda, že obecně Antarktida je chladnější než severní pól. Ale hlavním důvodem, proč je chladnější, je to, kromě faktu, že je to země, na rozdíl od severního pólu, který je v Severním ledovém oceánu, je to vysoko položený ledovec.Na jižním pólu, považovaném za nejchladnější bod na Zemi, teploty rychle rostou.
Jak se jmenovali vikingské lodě : Drakkar byla rychlá vikingská dlouhá námořní a říční loď. V češtině tento termín splývá se správnějším langskip (podle severského langskippet – „dlouhá loď“). Termín drakkar podle námořních historiků přísluší správně pouze největším válečným lodím, kdežto válečné lodě běžné velikosti se nazývají langskip.