Antwort Kdo nosí vánoční dárky v Mexiku? Weitere Antworten – Kdo nosí dárky na Vánoce v Mexiku
Charakteristika seznamu
Stát | Starý muž |
---|---|
Lucembursko | Kleeschen (sv. Mikuláš) |
Maďarsko | Télapó (Otec Vánoc); Mikulás (Mikuláš) 6. prosince |
Malta | Otec Vánoc |
Mexiko | Santa Clós (Santa Claus) |
Vánoční výzdoba je hodně pestrá a barevná, jak už to u Mexičanů bývá. tradiční jsou postavičky zvířat vyrozené z vydlabaných tykví naplněné sladkostmi. Domácnosti mívají připravený betlém se sádrovými nebo dřevěnými figurkami. Postavičku Ježíška Mexičané umisťují do betlému až na Štědrý večer.Père Noël je dnes v podstatě identický se Santa Clausem, včetně sobů a toho, že žije na severním pólu, či že může nosit červené oblečení. Kvůli francouzským vlivům v 19. století nosí dárky také v Argentině, Brazílii a Uruguayi pod jménem Papá Noel.
Kdo nosí vánoční dárky v Rakousku : Malým i velkým Rakušanům také nosí dárky Ježíšek 24. prosince večer. (muž Vánoc), ten je něco mezi Santou a Mikulášem.
Kdo nosí dárky na Ukrajině
Kdo nosí dárky na ukrajině
Je zobrazován jako starší muž s bílým plnovousem a často má na sobě dlouhý bílý plášť nebo kožich. Did Moroz přináší dárky dětem na Štědrý večer, tedy 24. prosince, nebo v některých regionech na svátek Tří králů, tedy 6. ledna.
Kdo nosí dárky na Vánoce v Německu : Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.
“Tchajwanci Vánoce neslaví. Jsou to většinou buddhisté nebo taoisté.
Kolem rozsvíceného stromečku si nezahopsáte ani v Saúdské Arábii a v Tádžikistánu. V něm si dokonce neškrtne ani (za Sovětského svazu všudypřítomný) ruský Děda Mráz a děti si v tamních školách nesmějí na Vánoce ani dávat dárečky. Naopak třeba v Dubaji nebo v Kataru jsou obchoďáky vánočně vyzdobené.
Kdo nosí dárky v Belgii
Belgie. V Belgii děti prožívají více svátek Sv. Mikuláše, protože tehdy ty hodnější dostávají dárky od Sinterklaas (ve Vlámsku) nebo Saint Nicholas (ve Valonsku).I když mívá různá jména, stejný svatý Mikuláš nosí dárky i v Srbsku, Německu nebo v Nizozemí. Právě v Holandsku také má svůj původ Santa Claus: ze zdejšího Sint Nicolaas / svatý Mikuláš se zkrácením stal SinterKlaas.Až dnes v podvečer začne Ježíšek roznášet dárky, na Slovensku se do téhož pustí Ježiško a v Budapešti Jézuska. Přestože je jeho jméno jiné, jde stále o stejnou postavu.
Protože v Rusku převládá pravoslavné křesťanství, dostanou děti vánoční nadílku až 7. ledna. Dárečky jim přiveze Děda Mráz – přijíždí na saních až z daleké Čukotky, v doprovodu krásné Sněhurky. Ačkoliv má Anglie hodně společného s Amerikou, Santa Claus zde dárečky nenadílí.
Kdo v roce 1647 zrušil v Anglii Vánoce : V roce 1647, během anglické občanské války, angličtí puritáni ovládající Parlament zakázali slavení Vánoc jako nebiblického a pohanského zvyku.
Jak se slaví Vánoce v Mongolsku : Mongolsko je buddhistická země, a tak se v zemi Vánoce neslaví. Tedy pomineme-li nevelkou křesťanskou komunitu (křesťanů je v zemi jen 1,3 %). V ulicích i v domácnostech Mongolů se ale objevují nádherně zdobené vánoční stromy, kterým se však neříká vánoční, ale novoroční.
Kdo nosí dárky na Vánoce v Japonsku
A když už jsme u japonských dětí, dárky jim nosí buď Santa Claus nebo Hoteišó, což je buddhistických bůh štěstí. Na rozdíl od svých českých vrstevníků však japonské děti nedostávají dárky na Štědrý večer, ale až na konci roku během, kdy se rozdávají tzv.
Na Ukrajině nosil dárky za sovětských dob Děda Mráz (na Silvestra). V dnešní době mnoho rodin na západě Ukrajiny místo toho slaví Svatého Mikuláše, který nosí dárky 19. prosince (což je den, kdy se svátek Svatého Mikuláše slaví v Pravoslavné církvi). V mnoha rodinách se dárky dávají v obou těchto datech.Tento dobrotivý muž zvaný svatý Nicholas pomáhal potřebným a obdarovával chudé. Zemřel 6. prosince a v tento den si jej připomínáme právě svátkem svatého Mikuláše, který podobně jako on, rozdává sladkosti a malé dárky.
Kdo se pokusil zakazat Vánoce v Anglii : * Pokusil se někdo zakázat Vánoce nebo svátky jinak omezit Oliver Cromwell vydal v roce 1644 výnos, který pobouřil celou Anglii. Vánoce prohlásil za papežskou pověru a zakázal sváteční hodování – pudingy i krocany. Mělo se pracovat jako každý jiný den.