Antwort Kdo může podat návrh na vklad? Weitere Antworten – Kdo musí podepsat návrh na vklad do katastru
Navrhovatelem (tedy tím, kdo návrh na vklad podepíše) může být kupující i prodávající. Postačí však podpis i jedné ze stran! Účastníci se mohou při vkladovém řízení taktéž nechat zastoupit, například advokátem, který pro ně připravoval kupní smlouvu a v souvislosti s ní i poskytl úschovu kupní ceny.Návrh na vklad lze doručit osobně, nebo prostřednictvím pošty (nejlépe doporučeně). V případě takovýchto podání je nutné návrh na vklad opatřit kolkovou známkou v hodnotě 2000 Kč (nalepit ji v pravém horním rohu formuláře). Kolkovou známku lze pořídit na poště.Pokud podá návrh na zahájení řízení o povolení vkladu navrhovatel – účastník řízení, který je osvobozen od zaplacení poplatku, katastrální úřad nevyžaduje zaplacení od druhého účastníka řízení, neboť poplatek je povinen zaplatit ten, kdo návrh podává.
Kdo může podat návrh na výmaz zástavního práva : Majitel musí podat návrh na výmaz zástavního práva k příslušnému katastru nemovitostí a stejně jako při vkladu, musí i při výmazu zaplatit správní poplatek 2 000 Kč. K samotnému výmazu zástavního práva musí být předloženo jako vkladová listina podle zákona o katastru nemovitostí potvrzení o zániku zástavního práva.
Kolik stojí návrh na vklad do katastru
Za přijetí každého návrhu na zahájení řízení o povolení vkladu se vybírá správní poplatek ve výši 2 000 Kč. Výše poplatku za vklad je tedy 2000 Kč, aktualizováno pro rok 2024 (položka č. 120 přílohy k zákonu č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů).
Jak zaplatit poplatek za návrh na vklad : Při osobním podání návrhu na vklad získá klient v podatelně příslušné platební údaje přímo, při podání prostřednictvím poštovního přepravce nebo datové schránky mu budou zaslány platební údaje po zaevidování návrhu. Poplatek lze platit do konce roku 2024 i kolkovými známkami, nepřevyšuje-li jeho výše 5 000 Kč.
Prodejní místa. Kolkové známky jsou v prodeji na všech pobočkách České pošty, s. p., pověřených prodejem kolkových známek. (Prodej kolků není povinnou součástí sortimentu Výdejních míst a Partnerů.)
K návrhu na vklad musí být přiložena listina, na jejímž základě má být zapsáno právo do katastru nemovitostí (dále jen „vkladová listina“), a to její originál nebo její úředně ověřený opis či autorizovaná konverze. K návrhu na vklad podanému bez vkladové listiny se nepřihlíží (tj.
Co je potřeba pro vklad do katastru nemovitostí
K návrhu na vklad musí být přiložena listina, na jejímž základě má být zapsáno právo do katastru nemovitostí (dále jen „vkladová listina“), a to její originál nebo její úředně ověřený opis či autorizovaná konverze. K návrhu na vklad podanému bez vkladové listiny se nepřihlíží (tj.Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.) Návrh na vklad může podat ten, jehož právo vzniká, mění se nebo rozšiřuje, a ten, jehož právo zaniká, mění se nebo omezuje (dále jen "účastník řízení"), a to kterýkoliv z účastníků řízení samostatně, příp. všichni účastníci řízení nebo někteří z nich společně.Návrh na vklad se vždy podává na katastrální úřad, který spravuje katastrální území, v němž se nachází daná nemovitost. Po podání návrhu začne takzvané vkladové řízení, kdy úřad rozhodne, zda vašemu návrhu vyhoví. Návrh může podat kupující, prodávající, většinou ho ale podávají obě strany naráz.
Kolkové známky jsou v prodeji na všech pobočkách České pošty, s. p., pověřených prodejem kolkových známek. (Prodej kolků není povinnou součástí sortimentu Výdejních míst a Partnerů.)
Kolik stojí kolek : V ČR se kolkové známky vydávají v různých hodnotách od 1 Kč do 1 000 Kč. Cena kolkových známek odpovídá výši jejich nominální hodnoty, která je na nich uvedena. Kolkové známky zakoupíte např. v provozovnách České pošty, v budovách soudů a správních orgánů.
Jak podat návrh na vklad do katastru : Návrh na vklad do je možné na katastr podat
- elektronicky (buďto datovou schránkou anebo zasláním PDF souboru emailem, přičemž tento soubor musí být podepsaný uznávaným elektronickým podpisem),
- poštou,
- přinést osobně na katastrální úřad.
Co je potřeba ke vkladu do katastru
K návrhu musí být přiložena vkladová smlouva, tj. kupní nebo darovací smlouva (je-li návrh podáván v elektronické podobě, je třeba provést její autorizovanou konverzi). Má-li být zároveň proveden zápis do katastrální mapy, je nutné doložit geometrický plán.
Kolkové známky jsou v prodeji na všech pobočkách České pošty, s. p., pověřených prodejem kolkových známek. (Prodej kolků není povinnou součástí sortimentu Výdejních míst a Partnerů.)Zákon osvobozuje od poplatku některá řízení – zejména řízení ve veřejném zájmu (například ochrana dětí, sociální zabezpečení, volební řízení, poručenské a opatrovnické věci, ale také zbavení svéprávnosti či dědictví), některé úkony (například sepsání návrhu ve věci péče soudu o nezletilé, návrh na nařízení předběžného …
Co když nezaplatím soudní poplatek : Když nezaplatíte, soud Vás k tomu vyzve a určí náhradní lhůtu k zaplacení, alespoň 15 dnů, výjimečně kratší. Současně Vás poučí o následcích nezaplacení (zastavení řízení) i výjimkách (nezastavení řízení) a také o možnosti požádat o osvobození od soudních poplatků.