Antwort Kdo je Křemílek a kdo je Vochomůrka? Weitere Antworten – Který je Vochomůrka
V chaloupce byla světnice a v té světnici spali dva mužíčkové. Ten, co byl přikrytý červenobíle pruhovanou peřinou, se jmenoval Křemílek. A tomu pod modrobíle pruhovanou peřinou říkali Vochomůrka.Křemílek a Vochomůrka, kteří bydlí v pařezové chaloupce, patří k nejoblíbenějším večerníčkovým hrdinům. O jejich veselých i dobrodružných osudech již bylo natočeno několik animovaných sérií, dnes si můžete koupit šestý díl jejich DVD ze Země pohádek.Václav Čtvrtek
Spisovatel, který se narodil roku 1911 jako Václav Cafourek, je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek.
Jak se přesně jmenuje televizní večerníček s Křemílkem a Vochomůrkou : Pohádky z mechu a kapradí (často lidově označováno také jako Křemílek a Vochomůrka) je československý animovaný televizní seriál z roku 1968 vysílaný v rámci Večerníčku. Námětem byla stejnojmenná kniha spisovatele Václava Čtvrtka, ve které jsou příběhy hlavních hrdinů Křemílka a Vochomůrky sepsány.
Jak vypadá Křemílek a Vochomůrka
V pařezové chaloupce na pasece žijí dva mužíčkové. Křemílek, to je ten vyšší a hubený, a Vochomůrka, který vypadá spíše jako kulička, a oba mají na hlavách čepičky s bambulkou. Někdy se jim zpočátku tak úplně nedaří, ale nakonec si vždy vědí se vším rady a udělají i spoustu užitečných věcí.
Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko : Vochomůrka udělal patou důlek a Křemílek do něho to semínko zasadil. Navrch přiklopil svou špičatou čepičku, aby se semínku líp klíčilo. Potom semínko zalívali kropicí konví a zpívali mu písničku: „Vstávej, semínko, holala, bude z tebe fiala!
Zdeněk Smetana | |
---|---|
Narození | 26. července 1925 Praha Československo |
Úmrtí | 25. února 2016 (ve věku 90 let) Praha Česko |
Místo pohřbení | Bubenečský hřbitov Bubenečský hřbitov Na Skalce |
Povolání | scenárista, ilustrátor, animátor, malíř, režisér, filmový režisér, grafický designér, učitel a grafik |
PRAHA – V Praze ve čtvrtek po dlouhé nemoci zemřel animátor a výtvarník Zdeněk Smetana. Byl autorem řady známých postav z televizních Večerníčků, například Křemílka a Vochomůrky, Rákosníčka, Malé čarodějnice nebo psíků Štaflíka a Špagetky. O úmrtí devadesátiletého umělce informovala jeho rodina.
Jak se jmenuje slovenský Večerníček
Pro Slovensko vznikla odlišná znělka dětského pořadu. Mezi nejznámější večerníčky patří Mach a Šebestová, Bob a Bobek, Rumcajs nebo Maková panenka.„Na vochomůrčí rýmu je nejlepší šípkový čaj,“ povídá Křemílek a vypravil se k šípkovému keři. „Ty už chceš šípky, jenže já teprve kvetu,“ řekl mu keř. A kvetl jako celá zahrada a v každém květu bydlela Růženka a uklízela tam. „Než to všechno odkvete a uzraje, to se mi Vochomůrka zatím ukýchá,“ staral se Křemílek.Křemílek se otočil na kramfleku a Vochomůrka zasadil do důlku semínko. Navrch přiklopil svou čepičku, aby se semínku líp klíčilo. A zas zalívali a zpívali: Vstávej, semínko, holala, a bude z tebe fiala.
Vochomůrka udělal patou důlek a Křemílek do něho to semínko zasadil. Navrch přiklopil svou špičatou čepičku, aby se semínku líp klíčilo. Potom semínko zalívali kropicí konví a zpívali mu písničku: „Vstávej, semínko, holala, bude z tebe fiala! “ Page 2 Když bylo holala do třetice, začal tam růst kopeček.
Kdo namluvil Kremilka a Vochomůrku : Hlavními hrdiny byla dvojice Křemílek a Vochomůrka. Dnes tak postavičky slaví 45 let. Nezaměnitelný hlas oběma propůjčila herečka Jiřina Bohdalová. Jiřina Bohdalová si na Křemílka a Vochomůrku dodnes vzpomíná a uvědomuje si i to, že už od premiéry uplynulo 45 let.
Kdo vymyslel Večerníček : Zatímco v posledních letech se Večerníček vysílá denně, původně to bylo jen jednou týdně, a to v neděli. Pravidelně se začal vysílat v neděli 2. ledna 1965. Autorem znělky, která se původně vysílala černobíle, je výtvarník Radek Pilař a skladatel Ladislav Simon.
Jak se jmenuje Večerníček
K nejznámějším Večerníčkům patří O krtkovi, O loupežníku Rumcajsovi, Pohádky z mechu a kapradí, O makové panence, Krkonošské pohádky, Říkání o víle Amálce, Maxipes Fík, Pat a Mat, Bob a Bobek, Mach a Šebestová. Ze zahraničních večerníčků to byly třeba Pes Filipes, Tip a Tap, Rodina Nessových, Jen počkej, zajíci!
Půl litrem vroucí vody zalijeme hrst sušených šípků a necháme 10 minut luhovat. Tak vznikne to, čemu bylináři říkají nálev, tedy přelití bylin horkou či vroucí vodou. Šípkový nálev po deseti minutách scedíme. Plody šípku ze dna nádoby nevyhazujeme, ale vsypeme do vroucí vody a necháme povařit asi 5 minut.Jak šípkový čaj chutná
Šípkový čaj je nakyslý, osvěžující. Šípky se přidávají často do ovocných čajů, aby jim dodaly právě nakyslou chuť, podobně, jako třeba ibišek, který ovocným čajům dodává i výraznější barvu.
Co zasadili Křemílek a Vochomůrka : Křemílek se otočil na kramfleku a Vochomůrka zasadil do důlku semínko. Navrch přiklopil svou čepičku, aby se semínku líp klíčilo. A zas zalívali a zpívali: Vstávej, semínko, holala, a bude z tebe fiala.