Antwort Kdo byl Turing? Weitere Antworten – Kdo je Turing
Alan Mathison Turing, OBE (23. června 1912 Londýn — 7. června 1954 Wilmslow) byl britský matematik, logik, kryptoanalytik a zakladatel moderní informatiky. Veřejně známý je díky zásluhám o dešifrování nacistických tajných kódů během druhé světové války – Enigmy.Pocty se posmrtně dočkal Alan Turing. Matematik, kterému se za druhé světové války podařilo rozluštit tajné kódy nacistů využívající systém Enigma.Encyklopedie. Alan Turing vytvořil základní teorii algoritmů, řešil matematické problémy teorie výpočetní techniky a podílel se na dokončení prvního britského počítače. Ale nejznámější je asi tím, že za druhé světové války pomohl rozluštit šifrovací kódy šifromacího stroje Enigma.
Kdo vymyslel kód Enigmy : Před sto lety Arthur Scherbius vynalezl světoznámý šifrovací stroj Enigma. Během druhé světové války ho používala německá armáda k posílání depeší. Jenže spojenci ukořistili několik dokumentů například z nacistických ponorek, díky kterým britský matematik Alan Turing šifrování prolomil.
Co je to Turinguv test
Definice Turingova testu zní přibližně takto: počítač lze označit za „inteligentní“, podaří-li se mu (v průměru) oklamat lidi tak, že si jej pletou s člověkem, přesněji, nejsou schopni zodpovědně rozhodnout, kdo je kdo. Pokud k tomu dojde, říkáme, že takový algoritmus prošel Turingovým testem.
Co je kód Enigma : Tajný kód Enigma byl používán k šifrování komunikace nacistického Wehrmachtu a Luftwaffe. Právě díky prolomení Enigmy se dařilo dešifrovat německou komunikaci, což výrazně přispělo k definitivní porážce nacistického Německa a konci druhé světové války.
Výpočetní technika (zkratka VT) je obor lidské činnosti, který se zabývá zpracováním dat pomocí počítačů, který od druhé poloviny 20. století představuje hlavní proud informatiky. Slovním spojením výpočetní technika se také označuje vybavení používané pro zpracování dat.
Píše se rok 1918 a Němec Arthur Scherbius vynalézá jeden z nejgeniálnějších šifrovacích strojů, který zásadním způsobem ovlivní první polovinu 20. století.
V čem spočívá Turingův test
Tento test, vymyšlený legendou informatiky Alanem Turingem, spočívá v tom, že skupina porotců komunikuje s počítačovou umělou inteligencí. Přitom neví, jestli v danou chvíli komunikují se strojem, či člověkem. Když se počítači podaří přesvědčit alespoň 3 z 10 porotců, že komunikují s člověkem, testem prošel.Turingův stroj (TS) je teoretický model počítače popsaný matematikem Alanem Turingem, který se používá pro modelování algoritmů v teorii vyčíslitelnosti.Další významný posun přineslo zabavení rotorů z Enigmy, které byly zabaveny při pokoření nepřátelské ponorky U–33 v únoru 1940. V dubnu téhož roku se Britům podařilo získat z jiného zabaveného plavidla šifrovací tabulky a mohli tak konečně rozluštit aktuální zprávy, které si nepřátelské námořnictvo posílalo.
Výpočet či kalkul je posloupnost aritmetických nebo jiných operací, kterou ze známých, nejčastěji číselných údajů (dat) získáme požadovaný výsledek (výsledky).
Co je to počítač ak čemu slouží : Počítač je zařízení sloužící k automatizovanému výpočetnímu zpracování informace – vykonává programové instrukce a zpracovává data. Zpracovává symboly podle předem určeného postupu, rychle a přesně provádí složité operace a je schopen číst, zpracovávat a ukládat velké množství symbolů (dat).
Co je to Turingův test : Definice Turingova testu zní přibližně takto: počítač lze označit za „inteligentní“, podaří-li se mu (v průměru) oklamat lidi tak, že si jej pletou s člověkem, přesněji, nejsou schopni zodpovědně rozhodnout, kdo je kdo. Pokud k tomu dojde, říkáme, že takový algoritmus prošel Turingovým testem.
Kdo vymyslel AI
Umělá inteligence jako věda
První použití termínu umělá inteligence je připisováno Johnu McCarthymu z MIT. Skutečný počátek oboru umělé inteligence pak tvoří konference uspořádaná v létě roku 1956 na univerzitě Dartmouth College.
V této situaci nám je dáno procento (x) a celkové číslo (y). Chceme zjistit, kolik je x % z y. Toto je poměrně jednoduché: stačí vynásobit y (celkové číslo) procentem vyjádřeným jako desetinné číslo (x). Takže 20% z 500 je 100.Jedno procento se rovná jedné setině z celku, tedy 1/100. Například 25 % je čtvrtina celku, 50 % je polovina celku, 75 % tři čtvrtiny celku, 100 % se rovná hodnotě celku.
Kdo vynalezl první počítač : Charles BabbagePočítač / Vynálezce
První číslicové počítače byly vyrobeny ve 30. letech 20. století, avšak za jejich vynálezce je přesto považován Charles Babbage, který již v 19. století vymyslel základní principy fungování stroje pro řešení složitých výpočtů.