Antwort Kde zije Kajman? Weitere Antworten – Kde žije kajman
Kajman brýlový, kajman obecný či kajman středoamerický (Caiman crocodilus známý také pod starším jménem Caiman sclerops) je poměrně malý plaz z čeledi aligátorovitých obývající poměrně rozsáhlé území Střední a Jižní Ameriky v rozmezí od Venezuely až na jih Amazonské pánve.Rozšíření Guyana, Francouzská Guyana, Brazílie, jižní Kolumbie, východní Ekvádor a Peru, severní Bolívie. Díky obrovskému území, které obývá, leckdy liduprázdnému je relativně hojný. Přirozeně je ohrožen ničením přirozeného prostředí a nelegálním lovem.Jak již jméno naznačuje, kajman černý má tmavé zbarvení, které u některých jedinců může být skutečně černé. Na dolní čelisti má tento druh šedé a hnědé proužkování. Mladí kajmani jsou zbarveni pestřeji než dospělci, s bílými až světle žlutými pruhy na bocích, které jim přetrvávají až do dospělosti.
Jak chovat Kajmana : Chováme jednotlivce nebo po párech. Důležité je osvětlení, svítíme 12 hodin denně. Souš by měla tvořit 1/3–1/4 plochy. Teplota vody i souše by se měla pohybovat mezi 25–28 °C, s lokálně vyhřátým místem až na 35°C.
Co žere Kajman
larvami hmyzu, měkkýši a korýši. Když kajman povyroste, loví hlavně různé ryby, obojživelníky, plazy, vodní ptáky a drobné savce. Dospělé zvíře pak dokáže ulovit i větší savce velikosti divokého prasete.
Kdo je větší krokodýl nebo aligátor : Krokodýli jsou menší a mají kratší hlavu než aligátoři a kajmani. Můžeme je rozeznat také podle toho, že jejich čtvrté zuby jsou viditelné, i když mají zavřenou tlamu. U aligátorů tyto zuby zapadnou do jamky, takže nejsou vidět.
Chov bez povolení je považován za přestupek. Kajman brýlový nebude asi ideální domácí mazlíček do bytu. Mláďata kajmana brýlového lze poměrně snadno sehnat na teraristických burzách nebo v inzercích chovatelských časopisů. Ani cena nebývá u mláďat příliš vysoká (2 – 3 000 Kč).
Kajman patří mezi středně velké druhy krokodýlů, samci dorůstají délky 1,8 až 2 metry, zatímco samice jen 1,2 až 1,4 metru. Váha zvířete se podle stáří pohybuje od 7 do 40 kg.
Jak žere krokodýl
Větší kořist loví společně, živí se ale i mršinami. Většinou číhají pod vodou, rychle se vymrští, sevřou kořist v čelistech a snaží se ji stáhnout pod vodu, kde ji utopí. Kusy masa vytrhávají pomocí „válení sudů“, zakousnou se a otáčí se okolo své osy.Cena mláděte se většinou pohybuje mezi 5-15 tisíci korunami, což není mnoho a mládě nepotřebuje ani nijak velké terárium. Ale v dospělosti se jeho nároky na prostor zvětší a vybudování konečného terária pro dospělého krokodýla může být investicí i ve stotisících korun.Krokodýl mořský (crocodylus porosus) žije na severním pobřeží Austrálie. Je to největší a nejmohutnější plaz na světě. Dorůstá délky až 9 metrů a váhy 1 tuny a dokáže ulovit zvíře velikosti buvola.
Kajman černý: 48 km/hKrokodýli / Rychlost
Jaký je nejmenší krokodýl : Krokodýl čelnatý je nejmenší žijící krokodýl na světě a svým vzhledem připomíná spíše kajmana. Tělo dospělého jedince dosahuje délky kolem 1,5 metru (místy i přes 1,7 metru) a váží 18–45,5 kilogramu.
Kde se vyskytují krokodýli : Krokodýli jsou predátoři žijící v tropických oblastech Afriky, Asie, Ameriky i Austrálie.
V jaké vodě žije krokodýl
Vlastním životním prostředím krokodýlů je voda, přirozeně vyhledávají nejraději pomalé říční toky a jezera. Některé druhy, např. krokodýl mořský, žijí však i v mořích při pobřeží.
Obývá jižní a jihovýchodní Asii včetně Indonésie a objevuje se až u pobřeží severní Austrálie. Libuje si v mořích s teplejší vodou, nejraději ve vodách Indického a Tichého oceánu mezi Indií a Austrálii. Některé exempláře byly pozorovány na širém moři až tisíc kilometrů od břehů.Krokodýl mořský (Crocodylus porosus Schneider, 1821), známý také jako krokodýl pobřežní nebo cejlonský, je největší z dnes žijících krokodýlů a zároveň je dnes největším a nejmohutnějším plazem na světě. Dosahuje délky přes šest metrů a hmotnosti více než jedné tuny.
Kde sehnat krokodýla : Všechny druhy krokodýlů jsou podle zákona považovány za zvířata, vyžadující zvláštní péči a k jejich chovu je třeba speciálního povolení. Chovatel ho může získat na příslušné Krajské veterinární správě. Nicméně k jeho získání je třeba mít chovatelské zázemí, tedy terárium, kde bude krokodýl přebývat.