Antwort Kde vzniká řeč? Weitere Antworten – Kdy vznikla řeč
Základy řeči vznikly už před 30 miliony lety, ukázal experiment na šimpanzích. Schopnost komunikovat pomocí jazyka je jedinečná vlastnost lidského druhu. Je založená na porozumění kombinacím slov a vztahům mezi nimi. Evoluční historii této schopnosti ale věda zatím rozumí jen velmi málo.Postupně proto docházelo ke změnám ve vývoji mozku, na jejichž konci byl vznik lidské řeči. Zlom nastal zhruba před 1 000 000 let, kdy Zemi obýval jeden z našich přímých předků, Homo erectus. V této době v mozku vzniká tzv. Brocova oblast, která umožňuje vytvářet slova a věty, objevují se první zárodky lidské řeči.Adamův jazyk je podle židovských a křesťanských tradic jazyk, kterým mluvil Adam, údajně první člověk na světě, a případně Eva, údajně první žena na světě v zahradě Eden. Není přesně popsáno, jak jazyk vznikl, buď na Adama tímto jazykem mluvil Bůh, nebo ho vynalezl Adam, aby mohl popisovat věci okolo sebe.
Kdy byla vynalezena řeč : K tomu došlo přibližně před 100 – 150 tisíci lety (Havel, 2002). Můžeme tedy předpokládat, že někdy v té době začal člověk používat řeč ke komunikaci s druhými lidmi.
Jak vzniká řeč
Řeč vzniká proudem vzduchu, který vychází z plic, prochází mezi hlasivkami (hlasovou štěrbinou), které zpravidla vytvářejí základní zvuk, který je modulován (ovlivněn a doplněn) jazykem a patrem, dásněmi a rty v ústní dutině, která působí také jako rezonátor.
Kde vznikl jazyk : Jednotlivé jazyky pak vznikly při babylonském zmatení jazyků (Starý zákon). Konkrétně tento příběh lze však vykládat velmi symbolicky. O skutečnosti, že jazyk je dán od Boha však mluví také jiné kultury, například čínská nebo arabská. Tyto teorie nazýváme teoriemi utopickými.
Jazyk vznikl jako důsledek náhlé genetické mutace lidí. Předpokládá se vznik jazyka u homo sapiens (cca před 300 000 lety), o rozvinutém jazyce by bylo možné hovořit před 50-70 000 lety. (Objevují se názory o starším vývoji jazyka.)
Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století. Je částečně ovlivněná latinou a němčinou.
Kde a jak se tvori hlas
Při řeči nebo zpěvu drobné svaly hrtanu napínají hlasivkové vazy, čímž se zužuje hlasová štěrbina. Vydechovaný vzduch proudí přes hlasovou štěrbinu a rozechvívá hlasivky podobně jako se rozechvívá jazýček v píšťale. Vlnění dále rezonuje v dýchacích cestách. Tak vzniká hlas.Jaký byl první jazyk na světě Pravdou je, že neexistuje žádný konsensus ohledně toho, který jazyk je nejstarší na světě. Většina relevantních teorií podporuje, že jazyk Sanskrt je prvním jazykem na světě, který se datuje do let 2000 až 4000 před naším letopočtem.Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století. Je částečně ovlivněná latinou a němčinou. Česky psaná literatura se objevuje od 14. století.
Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století.
Odkud pochází český jazyk : Čeština patří do rodiny západoslovanských jazyků a vyvíjet se začala během 10. století z praslovanštiny. Nejstarší česky psanou větu datujeme do roku 13. století a spojujeme ji se Zakládací listinou litoměřické kapituly z roku 1057 – ona pověstná věta se na dokument dostala později jako přípisek.
Kde se vzala čeština : Čeština se vyvinula na konci 1. tisíciletí ze západního nářečí praslovanštiny. V pračeském období si zachovávala některé praslovanské prvky, jako byly jery, nosovky (ę a ǫ), palatalizace či systém čtyř minulých časů (aorist, imperfektum, perfektum, plusquamperfektum).
Co tvori Mluvidla
Skládají se z ústrojí dýchacího (respiračního), hlasového (fonačního) a modifikačního (artikulačního v užším smyslu).
Hlasové ústrojí je součástí hrtanu, který se skládá z chrupavek, vazů, svalstva a sliznice. Uvnitř hrtanu jsou umístěny hlasivky. Štěrbina mezi hlasivkami se nazývá glottis. Lidský hlas vzniká v hrtanu takto: hlasivky se oddalují a přibližují a tím se rozkmitá sloupec vzduchu nad nimi a vznikne tón.Britský časopis The Economist si položil otázku, který jazyk světa je ten nejsložitější. Vítězem se stala vzácná řeč amazonských indiánů známá pod označením tuyuca. Je tvořena fonetickým systémem jednoduchých souhlásek a několika málo nosových samohlásek.
Kam patří čeština : Čeština je slovanský jazyk a patří tak do rodiny indoevropských jazyků. Spolu se slovenštinou tvoří česko-slovenskou větev západoslovanských jazyků, mezi které patří dále polština, kašubština a lužická srbština (horní a dolní). Čeština je nejzápadnějším slovanským jazykem.