Antwort Kde vsude nahlasit trvalý pobyt? Weitere Antworten – Kde vsude nahlasit nový trvalý pobyt
Kde nahlásit změnu trvalého bydliště: Seznam pro život
- Občanský průkaz.
- Odbor dopravy.
- Banky.
- Pojišťovny.
- SVJ či družstvo.
- Dodavatelé energií
- Telefon, internet, TV.
- SIPO.
Změnu trvalého pobytu nahlaste hlavně na těchto místech:
- Obecní úřad. Nejprve se vydejte na obecní úřad v místě nového bydliště.
- Zdravotní pojišťovna.
- Zaměstnavatel.
- Živnostenský úřad.
- Finanční úřad.
- Česká správa sociálního zabezpečení
- Banka.
- Plynárna a dodavatel elektrické energie.
Co je nutné doložit
- Platný občanský průkaz, a pokud jej občan nemá, jiný obdobný doklad (např. cestovní pas, řidičský průkaz).
- U dětí do 15 let rodný list a občanský průkaz dítěte, pokud mu byl vydán.
- Doklad k prokázání změny trvalého pobytu – např. nájemní smlouva nebo souhlas vlastníka či nájemce bytu/domu.
Kde se ruší trvalý pobyt : Kde a jak službu řešit
Návrh na zrušení údaje o místu trvalého pobytu podejte u ohlašovny příslušné podle místa trvalého pobytu občana, kterému má být trvalý pobyt zrušen. Ohlašovnou se rozumí obecní úřad, v hlavním městě Praze a ve vybraných statutárních městech úřad městské části nebo městského obvodu.
Kam mohu cestovat s trvalým pobytem
Jste-li držitelem platného průkazu o povolení k trvalému pobytu vydaného ČR a platného cestovního dokladu, můžete cestovat do jiných zemí schengenského prostoru a pobývat na jejich území až 90 dnů v každých 180 dnech.
Kde hlasit Prechodny pobyt : Tato povinnost se na cizince vztahuje, pokud předpokládaná změna místa pobytu bude delší než 180 dní. Změnu místa pobytu (nové místo pobytu) cizinec hlásí na pracovišti MV ČR, v jehož obvodu se nachází nové místo pobytu, a to vyplněním tiskopisu "Oznámení změn".
Kde a jak službu řešit
Změnu místa trvalého pobytu vyřídíte osobně na ohlašovně podle místa nového trvalého pobytu. Ohlašovnou se rozumí obecní úřad, v hlavním městě Praze a vybraných územně členěných statutárních městech úřad městské části nebo městského obvodu.
Žádost o vydání povolení k trvalému pobytu musíte podat osobně na pracovišti Ministerstva vnitra.
Jaký je rozdíl mezi trvalým bydlištěm a trvalým pobytem
Zatímco bydliště se týká místa, kde má člověk své stálé bydliště a obvykle se tam nachází většinu času, trvalý pobyt se vztahuje na místo, kde je člověk zapsán v evidenci obyvatel a kde má povinnost se hlásit k trvalému pobytu.Pokud chcete ukončit svůj pobyt na území České republiky, musíte odevzdat zpět váš průkaz o povolení k pobytu nebo pobytovou kartu, a to nejpozději 3 dny před ukončením pobytu. Doklad odevzdejte na kterémkoliv pracovišti Ministerstva vnitra.USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Čína, Indie, Brazílie, Argentina, Mexiko, Jihoafrická republika atd. Do zemí Evropské unie, které nejsou členy schengenského prostoru, např. Irsko, Bulharsko, Rumunsko a Kypr.
Krátkodobý pobyt v ČR – bez víza
Pokud vaše země nemá s Českou republikou zavedenou vízovou povinnost, můžete dle zákona o pobytu cizinců do ČR přicestovat s platným cestovním dokladem nejdéle na 90 dnů během 180 dnů. Protože je Česká republika součástí tzv.
Kdo se musí hlasit na cizinecke policii : Jako občan Evropské unie jste povinen ohlásit na cizinecké policii místo pobytu na území ve lhůtě do 30 dnů ode dne vstupu na území, pokud předpokládáte, že budete v České republice pobývat déle než 30 dnů.
Kde se vyřizuje trvalý pobyt : Kde a jak službu řešit
Změnu místa trvalého pobytu vyřídíte osobně na ohlašovně podle místa nového trvalého pobytu. Ohlašovnou se rozumí obecní úřad, v hlavním městě Praze a vybraných územně členěných statutárních městech úřad městské části nebo městského obvodu.
Co potrebuji k zadosti o trvalý pobyt
K žádosti budete potřebovat:
- Cestovní doklad.
- Doklad o zajištění ubytování
- Doklad o zajištění prostředků k pobytu na území (finance)
- Fotografii.
- Souhlas rodičů, pokud je vám méně než 18 let.
- Doklad o zkoušce z českého jazyka (nemusíte dokládat, pokud splňujete některou z výjimek)
Trvalý pobyt má vliv na vydávání dalších dokumentů a to především v oblasti matrik či státního občanství, kde se příslušnost řídí trvalým pobytem občana. Ani zde však nemá vliv ukončení trvalého pobytu, neboť příslušný doklad (např.osobně na ohlašovně podle místa trvalého pobytu, nutné je předložit občanský průkaz nebo cestovní pas. v listinné podobě s úředně ověřeným podpisem občana. formou datové zprávy, kterou je nutné opatřit zaručeným elektronickým podpisem. prostřednictvím datové schránky.
Kde není potřeba pas : Pokud hledáte letenky do destinací, kam lze letět bez pasu, podívejte se na seznam států, kam můžete vycestovat pouze s platným občanským průkazem:
- Albánie.
- Andorra.
- Belgie.
- Bosna a Hercegovina.
- Černá Hora.
- Česká republika.
- Dánsko (kromě Grónska, tam je potřeba pas)
- Estonsko.