Antwort Kde se vyskytují krokodýli? Weitere Antworten – Kde se nejvíce vyskytují krokodýli
Krokodýli jsou predátoři žijící v tropických oblastech Afriky, Asie, Ameriky i Austrálie.Ekologie a rozšíření Obývá jižní a jihovýchodní Asii včetně Indonésie a objevuje se až u pobřeží severní Austrálie. Libuje si v mořích s teplejší vodou, nejraději ve vodách Indického a Tichého oceánu mezi Indií a Austrálii. Některé exempláře byly pozorovány na širém moři až tisíc kilometrů od břehů.Životním prostředím krokodýlů je voda, přirozeně vyhledávají pomalé říční toky a jezera. Některé druhy, např. krokodýl mořský, žijí ve vodách při pobřeží, ale v mořích trvale nežijí.
Jak poznat krokodýla od aligátora : Krokodýli jsou menší a mají kratší hlavu než aligátoři a kajmani. Můžeme je rozeznat také podle toho, že jejich čtvrté zuby jsou viditelné, i když mají zavřenou tlamu. U aligátorů tyto zuby zapadnou do jamky, takže nejsou vidět.
Jak rychlý je krokodýl
Kajman černý: 48 km/hKrokodýli / Rychlost
Kdo je větší krokodýl nebo aligátor : Aligátor je velkým druhem, ale krokodýl americký je větší. Může dosáhnout délky přes sedm metrů, zatímco aligátor jen asi pět a půl.
Krokodýl čelnatý či krokodýl pralesní (Osteolaemus tetraspis) je jeden ze tří žijících zástupců čeledi krokodýlovitých žijící v Africe; jediný zástupce rodu Osteolaemus. Obývá převážně tropické oblasti Západní a západ Střední Afriky v rozmezí od Senegalu až k Angole, kde žije ve vodních tocích a jezerech.
Krokodýl nilský (Crocodylus niloticus) je nejhojnější a nejznámější druh krokodýla, patří rovněž k druhům, dorůstajícím největší velikosti. Vyskytuje se na většině území Afriky a v Izraeli.
Jak rychle běhá krokodýl na souši
Ve vodě se krokodýli pohybují pomocí ocasu rychlostí okolo 30–35 km/h. Na souši se nejčastěji pohybují klouzáním po břiše a chůzí na nohách. Při útěku nebo rychlém útoku na souši používají sérii skoků (cval), tak mohou dosáhnout rychlosti až 17 km/h.Krokodýlů je přes 20 druhů, jak jste se mohli dočíst v předchozím odstavci. Ne každý se živí velkými savci, protože na to nemají dostatečnou sílu a velikost. Do jejich potravy tak často spadají ryby nebo jiní vodní živočichové.Větší kořist loví společně, živí se ale i mršinami. Většinou číhají pod vodou, rychle se vymrští, sevřou kořist v čelistech a snaží se ji stáhnout pod vodu, kde ji utopí. Kusy masa vytrhávají pomocí „válení sudů“, zakousnou se a otáčí se okolo své osy.
Dospělé zvíře nemá v přírodě přirozené nepřátele, mláďata se ale stávají kořistí varanů, dravých ryb, ptáků, větších krokodýlů atd. Krokodýl mořský se dožívá minimálně 70 let a někteří jedinci možná i více než 100 let.
Jak útočí krokodýl : Menší kořist krokodýl usmrtí stiskem čelistí, větší savce obvykle uchopí za přední končetinu nebo za čenich, stáhne pod hladinu a utopí. Protože krokodýli nemohou žvýkat, trhají kořist nejčastěji tak, že se pevně zakousnou a pak otáčením kolem své osy vytrhnou kus masa.
Jaký je nejmenší krokodýl : Krokodýl čelnatý je nejmenší žijící krokodýl na světě a svým vzhledem připomíná spíše kajmana. Tělo dospělého jedince dosahuje délky kolem 1,5 metru (místy i přes 1,7 metru) a váží 18–45,5 kilogramu.
Kolik stojí mladé krokodýla
Cena mláděte se většinou pohybuje mezi 5-15 tisíci korunami, což není mnoho a mládě nepotřebuje ani nijak velké terárium. Ale v dospělosti se jeho nároky na prostor zvětší a vybudování konečného terária pro dospělého krokodýla může být investicí i ve stotisících korun.
Páření probíhá ve vodě, samice si vyhrabe hluboké hnízdo na břehu toku kam naklade 20 – 80 vajec, která následně zakryje. Hnízdo hlídá před predátory, nevzdaluje se od něho. Počet vajec ve snůšce závisí na velikosti a kondici samice. Po 85 – 95 dnech se začnou líhnout mláďata.Krokodýli vskutku patří mezi přežívající fosilie. Jejich předchůdci, Archosauři, obývali planetu již před 280 miliony let. Řád Crocodylia, ze kterého se postupem času vyvinuly dnešní druhy, se na zemi objevil zhruba před 195 miliony let.
Kde mají krokodýli zuby : Na rozdíl od žraloků, kteří mají zuby v několika řadách za sebou, krokodýli mají nové zuby naskládané na sobě pod starými jako kornoutky zmrzliny. Po obou stranách čelistí má umístěny tlakové receptory.