Antwort Kde roste zluty meloun? Weitere Antworten – Kde roste žlutý meloun
Žlutý meloun pochází z Asie, ale dnes se pěstuje téměř na všech kontinentech. K nám se dováží zejména z Itálie a Španělska, kde patří mezi běžně pěstované plodiny. Tento plod je bohatý na vitamíny A, B a C, vápník a draslík.Sazenice pravokořenných melounů vysazujeme do sponu přibližně 1,5 x 1m. Ty také můžeme vysazovat i po 2 – 3 sazenicích. Roubované melouny potřebují spon minimálně 2 x 2 m. Sazenice neroubovaných melounů můžeme zasypat zeminou až po děložní lístky.Pro pěstování zvolíme místo v závětří, kam svítí celý den slunce. Meloun vodní potřebuje dobře propracovanou a propustnou půdu bohatou na humus a živiny, základem je kompost nebo uzrálý chlévský hnůj. Vyžaduje lehčí půdy hlinitopísčité až hlinité.
Na co je dobrý žlutý meloun : Jemná vláknina melounu posiluje peristaltiku střev, má mírný projímavý účinek a působí proti zácpě. Vláknina v melounech také způsobuje, že se nadbytečný cholesterol z těla rychleji vyloučí. Normalizují hladinu vody a solí v těle. Meloun vodní má močopudné účinky a působí blahodárně na pročištění organismu.
Jak chutná žlutý meloun
Cukrové melouny: sladké a málo kalorií Oválné, zářivě žluté nebo zelené cukrové melouny patří k větším zástupcům svého druhu a mohou mít až čtyři kilogramy. Jejich chuť, jak již jejich název napovídá, lehce sladká a mírně trpká.
Jak dlouho roste žlutý meloun : Jak poznat zralý meloun
Melouny mají vegetační dobu 130-150 dní. Plody se sklízejí koncem srpna a během září. V té době již plod neroste a stopka zasychá.
Na výsev melounů je vhodná doba koncem března a budete tak moci v květnu vysazovat. Pokud jste toto datum prošvihla, nic si z toho nedělejte. Již na podzim můžete začít připravovat půdu pro melouny na příští rok. Tyto rostliny potřebují mnoho živin a proto tedy do půdy na zahrádce přidejte hnůj či kompost.
Melouny lze úspěšně pěstovat i na území Česka v teplejších oblastech převážně vinařských oblastí. Vodní melouny jsou náročné na teplo, nesnáší kolísání teplot, přílišné a dlouhé srážky a silné větry. Pro jeho pěstování jsou vhodné převážně humózní půdy, které jsou velmi dobře zásobené živinami.
Kolik melounů na jedné rostlině
Další důležitou fází v pěstování melounů je redukce plodů. Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit!Meloun cukrový žlutý 1 kg běžně stojí 67,40 Kč.Tipy, jak vybrat sladký meloun
Neexistuje meloun holka nebo meloun kluk. Zralý meloun poznáte podle skvrny – ta se tvoří na straně, na které meloun ležel. Bílá nebo zelená skvrna = nezralý meloun. Žlutá skvrna = zralý, sladký meloun.
Zralý meloun poznáme po zvuku, při poklepu by měl být plný, měl by mít jakoby kovový zvuk. Když jej pak vezmeme do ruky a stlačíme, měl by vrzat. Zároveň má mít seschlou stopku a ta se začíná stáčet. Dalším důkazem zralosti je žlutý flek na jedné straně.
Kolik melounu na jedné rostlině : Další důležitou fází v pěstování melounů je redukce plodů. Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit!
Jak pěstovat meloun na zahradě : Do každé jamky dejte klidně 2-3 sazenice a s odstupem cca 40 cm od další jamky. Meloun potřebuje dostatek vody, a tak je vhodné ho zalévat alespoň 2-3x během dne a jednou večer. Nepoužívejte ledovou vodu rovnou z kohoutku nebo z hadice a nechte ji nejdřív nějakou dobu odstát.
Kam zasadit meloun
Již na podzim můžete začít připravovat půdu pro melouny na příští rok. Tyto rostliny potřebují mnoho živin a proto tedy do půdy na zahrádce přidejte hnůj či kompost. Melounům se pak na takovém místě bude další rok dobře dařit. Do našich podnebných podmínek je nejvhodnější odrůda Zobor F1 nebo Lajko II F1 či Sugar baby.
Do každé jamky dejte klidně 2-3 sazenice a s odstupem cca 40 cm od další jamky. Meloun potřebuje dostatek vody, a tak je vhodné ho zalévat alespoň 2-3x během dne a jednou večer.Rostlinku můžeme jednou za 14 dní přihnojit ředěnou jíchou z kopřivy. Ta obsahuje pro růst plodů dobré živiny: dusík, fosfor i draslík. Vzhledem k tomu, že se u nás vegetační doba od výsevu ke sklizni plodu pohybuje v rozmezí 130–150 dní, sklízíme melouny většinou až na konci léta.
Kdy sklízet žlutý meloun : Melouny sklízíme na konci léta, můžeme je sklízet postupně, jak dozrávají. Zralý meloun poznáme hlavně podle uschlé stopky, která je hnědá, tvrdá a typicky zakroucená. Také můžeme na meloun poklepat, a když je zvuk dunivý, je meloun zralý.