Antwort Jakou zeminu pro meloun? Weitere Antworten – Co nesnáší meloun
Melouny lze úspěšně pěstovat i na území Česka v teplejších oblastech převážně vinařských oblastí. Vodní melouny jsou náročné na teplo, nesnáší kolísání teplot, přílišné a dlouhé srážky a silné větry. Pro jeho pěstování jsou vhodné převážně humózní půdy, které jsou velmi dobře zásobené živinami.Závlaha může být podzemní nebo povrchová. Vhodnější je podzemní, zvláště při pěstování melounů ve skleníku či fóliovníku, kde povrchová závlaha způsobuje větší výskyt a rozšiřování chorob. Stále více moderní se poslední dobou stává závlaha kapková, která šetří vodu a přivádí ji přímo k rostlině.Na výsev melounů je vhodná doba koncem března a budete tak moci v květnu vysazovat. Pokud jste toto datum prošvihla, nic si z toho nedělejte. Již na podzim můžete začít připravovat půdu pro melouny na příští rok. Tyto rostliny potřebují mnoho živin a proto tedy do půdy na zahrádce přidejte hnůj či kompost.
Jak hluboko sázet meloun : Sazeničky melounů si můžete vypěstovat sami ze semínka. A to tak, že je umístíte do vhodné nádoby do hloubky zhruba 1 cm pod povrch zeminy. Čas na pěstování melounu ze semínka přichází zhruba na konci března či v dubnu. Teplota v době klíčení by měla činit alespoň 20 °C.
Kam zasadit meloun
Pro pěstování zvolíme místo v závětří, kam svítí celý den slunce. Meloun vodní potřebuje dobře propracovanou a propustnou půdu bohatou na humus a živiny, základem je kompost nebo uzrálý chlévský hnůj. Vyžaduje lehčí půdy hlinitopísčité až hlinité. Naprosto nevhodné jsou půdy těžké, studené a zamokřené.
Kolik melounů na jedné rostlině : Další důležitou fází v pěstování melounů je redukce plodů. Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit!
Melouny na zahradě nebo ve skleníku je dobré přihnojit jednou za 14 dní během vegetačního období, a to nejlépe přírodním organickým hnojivem Hnojík, které má všechny důležité složky – dusík na růst zelených částí, draslík a fosfor na kvetení a násadu plodů. Meloun si můžete vypěstovat ze semínek.
Semínka melounu vložte do kelímků nebo sadbových květináčků zhruba půl centimentru pod povrch substrátu určeného pro výsev a klíčení. Do jednoho květináčku dejte 1 – 2 semena. Pravidelně zalévejte. Aby se semínka nepodmáčela, můžete provádět zálivku rosením pomocí rozprašovače.
Jak daleko od sebe sázet meloun
Půdu pro pěstování melounu si musíme dobře připravit. Prohnojit již na podzim a na jaře dobře zrýt a prokypřit. Melounu vyhovují lehčí půdy bohaté na živiny. Vysazujeme do sponu minimálně 50×50 cm, pokud nám to záhon dovolí, zvolíme větší spon, i 100×100 cm.Pokud je cílem vypěstovat výjimečně velké a šťavnaté vodní melouny, na jedné rostlině zbývají v průměru tři palice a tři bobule. Když bobule dosáhnou velikosti jablka, měli byste odříznout veškerý přebytek a ponechat 2 střední nebo 1 velké ovoce.Melouny na zahradě nebo ve skleníku je dobré přihnojit jednou za 14 dní během vegetačního období, a to nejlépe přírodním organickým hnojivem Hnojík, které má všechny důležité složky – dusík na růst zelených částí, draslík a fosfor na kvetení a násadu plodů. Meloun si můžete vypěstovat ze semínek.
Pokud je cílem vypěstovat výjimečně velké a šťavnaté vodní melouny, na jedné rostlině zbývají v průměru tři palice a tři bobule. Když bobule dosáhnou velikosti jablka, měli byste odříznout veškerý přebytek a ponechat 2 střední nebo 1 velké ovoce.
Co potřebuje meloun : Zasaďte melouny do oblasti, kde je plné slunce. Vodní melouny potřebují bohatou půdu, která je dobře odvodněná a písčitá.
Jak často hnojit meloun : Hnojení Někteří pěstitelé vysazují melouny přímo na kompost. Během růstu a v období kvetení a plození je ideální pravidelné přihnojování v zálivce. Jako účinné se doporučuje jednou za týden do zálivky naředit patřičné množství hnojiva na rajčata.
Kolik melounu vyroste na jedne rostlině
Tipy pro kvalitní úrodu
Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit! Hnojivo na melouny používáme klasické, jako na plodovou zeleninu – například Cererit.
Zálivkou rostlinu ochlazujeme a tím i zpomalujeme růst. Proto bychom měli zalévat méně často velkou dávkou vody. Například u roubovaných melounů často stačí melouny zasadit, po zasazení důkladně zalít a další zálivku provést až někdy v červenci nebo srpnu, když vidíme, že má rostlina nedostatek vody.Další důležitou fází v pěstování melounů je redukce plodů. Aby měly plody dostatek živin a dorostly do dostatečné velikosti a byly chutné, je nutné nechat na jedné rostlině dva, maximálně tři plody. A samozřejmě, hnojit!