Antwort Jakou matraci pro dva? Weitere Antworten – Jak vybrat matraci pro 2 lete dite
Pro přechodnou fázi od dětské postýlky je vyhovující dětská matrace 160×80 cm. Matrace pro děti 80×160 cm se zvláště hodí pro postel pro děti od dvou let. Potřebujete-li pro dítě více prostoru, zvolte rozměr matrace 90×200 cm, nebo užší 80x200cm.V podstatě mezi klasické, nejvíce pořizované manželské postele můžeme zařadit s rozměrem místa na spaní 160×200 cm. Pokud však máte k dispozici velkou místnost pro zařízení ložnice, nic nebrání pořízení postele i v rozměru 180×200 cm.Nejvíce preferované tvrdosti jsou 2 a 3, které uspokojí téměř každého. Důležité je také zohlednit nejčastější polohu při spánku. Spíte-li hlavně na boku, zatěžujete některé zóny matrace více než jiné. Proto je pro vás optimální matrace měkká až středně tvrdá, ta se přizpůsobí tělu a zároveň ho podepře.
Jakou matraci pro spaní na boku : Jestliže je vaší nejoblíbenější polohou spaní na boku, tak se o matraci obvykle opíráte ramenem a v oblasti boků. Vhodná je v tomto případě tuhá nebo středně tuhá matrace.
Co znamená tvrdost matrace H3
Většina výrobců označuje stupně tvrdosti písmenem „H“. H1 tedy označuje velmi měkkou matraci, H2 měkkou matraci, H3 středně tvrdou matraci, H4 tvrdou matraci a H5 zvlášť tvrdou matraci.
Jaká matrace je vhodná pro děti : Vyšší matrace jsou pohodlnější, ale to ocení až starší generace nebo uživatelé s vyšší váhou. Obvyklá výška matrace je okolo 15 cm. Malým dětem se většinou pořizují matrace s tloušťkou okolo 10 cm (vzhledem k jejich nízké váze).
Na zemi je dobré matraci položit na tatami. Pokud je matrace položená přímo na zemi, musí se častěji otáčet, aby měla možnost dýchat. Doporučujeme dát pod futon třeba plážovou rohož, nebo aspon koberec.
Výška matrace
Výšku matrace vybírejte s ohledem na vaši hmotnost a typ postele. Minimální výška pro dospělou osobu by měla být 15 cm. Pokud máte vyšší hmotnost, měli byste zvolit vyšší matraci. Dětem naopak stačí pořídit matraci o výšce 10 cm.
Co je lepsi tvrda nebo Mekka matrace
Celkově se uživatelé shodují na tom, že tužší matrace je lepší. Kdo má ale možnost vyzkoušet si budoucí novou matraci ve spánkovém studiu či v show roomu výrobce, najednou svůj názor změní a sáhne po středně měkké až měkké matraci. Vyzkoušení matrací je nejlepší volbou při výběru matrace.Spánek na břiše
Vybírejte mezi matracemi tvrdými H4 až velmi tvrdými H5, které zajistí vodorovnou oporu těla.Matraci byste tedy měli vyměnit, pokud:
- cítíte ve vaší posteli pružiny, proleženiny či hrboly.
- matrace vydává při pohybu divné zvuky.
- uprostřed matrace se vytvoří prohlubeň
- matrace vykazuje viditelné známky opotřebení (např. hrboly, roztrhaný povlak atd.)
Příliš tvrdá matrace nekopíruje tvary těla. Důsledkem je nevyhovující poloha páteře a bolesti zad. Naopak příliš měkká matrace neposkytuje tělu oporu, čímž opět trpí páteř, ale i psychika, soustředění, imunita…
Jak se pozná kvalitní matrace : Jednoduše řečeno, matrace by neměla být ani příliš tvrdá, ani příliš měkká. Při výběru tvrdosti matrace je třeba poznat sebe, své tělo, své potřeby, své spací návyky. Důležitá je též tělesná výška, hmotnost, věk, zdravotní stav. Lidé s vyšší hmotností potřebují matrace tvrdší, ti hubenější naopak měkčí.
Co je lepší pěnová nebo pružinová matrace : Obecně jsou pružinové matrace tužší, takže jsou perfektní volbou pro spáče s vyšší hmotností, kteří pěnové matrace rychle proleží. Bonellové matrace mají nosnost zhruba do 130 kg, taštičkové až do 150 kg. Pružinové matrace ocení lidé, kteří preferují spaní na tvrdším podkladu.
Na čem spát na zemi
„Evropským“ kompromisem je podložení futonů nebo i běžných matrací dřevěnými rošty, případně paletami. I tak se doporučuje matraci kvůli provětrání co nejčastěji otáčet a k tomu okolo takového lůžka častěji uklízet. U podlahy je prostě pořád více prachu, roztočů a bakterií.
Je to dáno tím, že matrace na podlaze umožňuje rovnoměrné rozložení tlaku a do jisté míry ovlivňuje polohu těla v jeho přirozené poloze. Díky tomu se může časem snížit bolest a zlepšit zdravotní stav osob, které se potýkají s problémy se zády a revmatologickými onemocněními.Studená nebo-li HR pěna je vlastně je polyuretanová pěna se zvýšenou elasticitou. Oproti klasické PUR pěně má výrazně vyšší pružnost a flexibilitu – dovede se dobře přizpůsobit tvaru a poloze těla při spánku.
Proč se nesmí spát na břiše : Odborníci spánek na břiše nedoporučují
Znamená to, že jeho krční páteř je vytočená do jedné strany a dochází tak k jejímu zatěžování. I když člověk spící na břiše během spánku polohu hlavy mění, časem se to může projevit bolestmi krční páteře. Spánek na břiše se také nedoporučuje během těhotenství.