Antwort Jak zvladnout zlost? Weitere Antworten – Jak ze sebe dostat zlost
Pokud cítíte, že se ve vás vzdouvá vztek, zkuste se na chvíli zaměřit na své dýchání. Zhluboka se nadechněte a zase vydechněte, vnímejte přitom reakce svého těla. Myšlenkami se nejspíše budete vracet k tomu, co nával vzteku vyvolalo, snažte se tomu ale bránit. Soustřeďte se jen na dech a opakujte: „nádech” a “výdech“.Co na to odborníci Je zažitý názor, že je dobré vztek a zlost bezprostředně ventilovat. Do něčeho třísknout nebo s tím praštit o zem, až se to rozletí na tisíc kousků, je oblíbený způsob, jak při záchvatu vzteku upustit páru. Existují boxovací pytle, mačkací míčky a další pomůcky ke zbavení se vzteku.Jak zatočit se vztekem Zkuste řízený hněv!
- Zhluboka se nadechněte. Než se rozhodnete ve vzteku něco říct, zhluboka se nadechněte.
- Jděte si zaběhat.
- Dělejte krátké přestávky.
- Hledejte řešení
- Nevyčítejte.
- Zkuste to s humorem.
- Relaxujte.
Jak Odnaucit dítě se vztekat :
- Samota. Nechat dítko s jeho hněvem o samotě je v zásadě dobrý nápad.
- Odpoutání pozornosti. Chce čokoládu, ale vy už mu další sladkost dát nechcete.
- Rozesmějte ho. Prostě ratolest polechtejte, dělejte legrační obličeje či zvuky.
- Doteky. Fyzický kontakt dělá divy.
- Zrcadlení Začnete své vztekající se dítě napodobovat.
Co je nejlepší na vztek
Deset tipů, jak zkrotit vztek
- Napřed myslete, potom mluvte.
- Po hádce si vše v klidu vysvětlete.
- Pravidelně sportujte.
- Těžké věci řešte odpočatí.
- Nezaměřujte se ve sporu na vítězství, ale na možná řešení.
- Řekněte, co vám osobně vadí, vyhýbejte se kritizování.
- Nečekejte od lidí příliš mnoho.
- Používejte smysl pro humor.
Jak zkrotit vztek : Čerstvý vzduch, otřesy při dopadu chodidel, rytmické dýchání, které ještě můžete doprovodit hlasitými zvuky (třeba haaaa při každém výdechu), to všechno účinně pomáhá odbourat napětí v těle. Máte-li možnost jít si zaběhat do lesa nebo někam, kde za celý den nepotkáte živáčka, tím lépe.
Spolehlivým pomocníkem v odbourávání stresu a udržení psychické pohody a zdraví je jednoznačně fyzický pohyb. Ať už běháte, jezdíte na kole, cvičíte jógu, nebo třeba plavete – cvičení nejlépe funguje jako pravidelný rituál.
Relaxace celého těla: Hluboké dýchání
Pomalu a hluboce se nadechněte nosem a vydechněte ústy. Soustřeďte se na svůj dech a uvolněte jakékoliv napětí ve svém těle. Opakujte tento proces po dobu 3-5 minut. Hluboké dýchání pomáhá uvolnit napětí v celém těle a zklidnit mysl.
Co nám říká vztek
Vztek je přirozená emoce a upozorňuje nás na to, že situace, ve které jsme, nám nevyhovuje. Příkladem může být, když nám něco slíbí, nedodrží a my jsme frustrovaní naštvaní, nevyhovuje nám to, pociťujeme vztek. Vztek má různou intenzitu, sílu a vytváří v nás přetlak, hýbe s námi. Na základě vzteku se pak nějak chováme.Období vzdoru buduje vlastní "já"
Období vzdoru přichází nejčastěji mezi druhým a třetím rokem. V tomto období si podle řady psychologických teorií prochází dítě obdobím autonomie, kdy si začíná uvědomovat vlastní "já".Období vzdoru (nebo také první negativistické stádium, první puberta) je normální, důležité, dokonce žádoucí, období ve vývoji dítěte, které nastává obvykle mezi 1,5 až 5 lety, vrchol tohoto období bývá mezi 2. a 3. rokem, tedy ve starším batolecím věku2 .
Výbuchy vzteku jsou pravděpodobně důsledkem nahromaděné frustrace nebo stresu. Příčinou sklonu k záchvatům vzteku mohou být také genetické vlivy a vlivy prostředí, v němž žijeme nebo jsme žili jako děti.
Jak poznat období vzdoru : Jak se období vzdoru projevuje Během období vzdoru dítě prosazuje svou vlastní osobnost, hledá rovnováhu při sebeovládání a učí se pracovat se svými emocemi. Vzhledem k nedovyvinuté nervové soustavě toto období doprovází mnoho negativních emocí jako je třeba vztek a vzdor.
Jak pracovat se zlosti : Níže je uvedeno 6 tipů, jak se vztekem pracovat.
- Analyzujte zdroj vzteku koučovacími otázkami.
- Uvolněte vztek postupně činností, co vás baví
- Udržte si vnitřní balanc i během výměny názorů
- Hovořte bez komunikačního šumu.
- Meditujte a zdokonalujte svou mysl.
- Zaměřte se na vizi a zkontrolujte ekologii svého myšlení
Jak zklidnit mozek
Fyzické cvičení je jedním z nejlepších způsobů, jak si udržet optimální funkce mozku. Cvičení zvyšuje průtok krve a dodává kyslík do mozku. Fyzická aktivita je mimořádně důležitá a to obzvlášť tehdy, přežijeme-li stresující den.
Hluboké dýchání a relaxační techniky, jako je progresivní relaxace svalů, mohou pomoci snížit hladinu stresových hormonů a uvolnit napětí v těle. Pravidelná fyzická aktivita, jako je běh, plavání, jóga nebo cvičení, může zlepšit vaši náladu brzy okamžitě.Osvědčeným, i když ne vždy oblíbeným způsobem, jak se zbavit úzkosti, je pravidelná fyzická aktivita. Důležité je provozovat takovou sportovní aktivitu, která Vás baví. Jen tak u cvičení vydržíte. Pro někoho to mohou být procházky, pro jiného jízda na kole, plávání či tanec.
Jak bojovat se záchvaty vzteku : Čerstvý vzduch, otřesy při dopadu chodidel, rytmické dýchání, které ještě můžete doprovodit hlasitými zvuky (třeba haaaa při každém výdechu), to všechno účinně pomáhá odbourat napětí v těle. Máte-li možnost jít si zaběhat do lesa nebo někam, kde za celý den nepotkáte živáčka, tím lépe.