Antwort Jak zjistit Slovenské IČO? Weitere Antworten – Jak zjistím plátce DPH na Slovensku
Zákon o DPH lze nalézt na stránkách: www.zbierka.sk , a na webové straně slovenského Ministerstva financí: www.finance.gov.sk . Je k dispozici pouze ve slovenštině.DIČ slouží především pro komunikaci s finančním úřadem. Plátci DPH musí DIČ uvádět i na všech svých dokladech. DIČ můžeme najít obdobně jako IČO v ARESu (pokud se jedná o plátce DPH), dále v registru plátců DPH. DIČ na Slovensku je daňové identifikační číslo pouze pro daň z příjmu.Nejrychleji zjistíte IČO ve vyhledávání v Registru ekonomických subjektů na adrese https://apl.czso.cz/res/ po zadání obchodního názvu hledané firmy. Další možností je dotaz e-mailem na adrese [email protected] nebo telefonicky na čísle +420 274 052 733.
Jak zjistit zahraniční DIČ : 2004 si čeští plátci daně z přidané hodnoty mohou ověřit, zda je určité zahraniční DIČ registrováno v daném členském státě EU následujícími způsoby:
- na internetových stránkách Evropské komise – v aplikaci VIES on the Web.
- na místně příslušném finančním úřadě telefonicky, e-mailem, písemně či při osobní návštěvě
Jak vyhledat DIČ u Slovenské firmy
On-line aplikace pro ověření DIČ v reálném čase prostřednictvím VIES přímo v členských státech EU. VIES je elektronický systém, který přenáší informace týkajících se registrace k DPH v rámci EU, neboli ověřuje platnost DIČ pro účely DPH.
Jak vystavit fakturu na Slovensko : Fakturujete podnikající osobu
Slovensko je v EU, proto fakturace podléhá režimu přenesené DPH. Na fakturu nedáváte DPH, ale uvedete větu: „Faktura je v režimu přenesené daňové povinnosti. Daň odvede zákazník. “ Samozřejmě existují výjimky, které jsme popsali v článku o fakturaci do zahraničí.
VIES je elektronický systém, který přenáší informace týkajících se registrace k DPH v rámci EU, neboli ověřuje platnost DIČ pro účely DPH. Daňové správy jednotlivých členských zemí EU si prostřednictvím systému VIES taktéž elektronicky přenášejí informace o intrakomunitárním obchodu.
Jak zjistím DIČ Lze ho najít v registru plátců DPH, na fakturách nebo v živnostenském rejstříku. Existují online nástroje pro vyhledávání DIČ podle IČO nebo jiných údajů, a ověření platnosti DIČ je možné provést online, včetně ověření plátce DPH v EU. Plátce DPH je povinen toto číslo uvádět na všech dokladech.
Kde ověřit IČO
ARES je zkratka pro „Administrativní registr ekonomických subjektů“. Jedná se informační systém Ministerstva financí, který je dostupný na https://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ nebo nově také na https://ares.gov.cz.Možnost vyhledávat podnikatele podle jeho identifikačního čísla (IČ), firmy nebo adresy; k dispozici jsou rovněž různé statistiky. Službu poskytuje Ministerstvo průmyslu a obchodu. Služba rovněž umožňuje elektronické podání.Jak zjistím DIČ Lze ho najít v registru plátců DPH, na fakturách nebo v živnostenském rejstříku. Existují online nástroje pro vyhledávání DIČ podle IČO nebo jiných údajů, a ověření platnosti DIČ je možné provést online, včetně ověření plátce DPH v EU. Plátce DPH je povinen toto číslo uvádět na všech dokladech.
IČO je unikátní osmimístné číslo přidělené každé firmě nebo podnikající fyzické osobě (OSVČ). Kde najdu IČO Toto číslo lze najít v obchodním rejstříku, v živnostenském rejstříku, ARES a dalších veřejných rejstřících, které vede např. Ministerstvo vnitra.
Jak zjistím DIČ podle IČO : Identifikační číslo OSVČ můžete najít v živnostenském rejstříku, kde konkrétní osoby vyhledáte podle jména. DIČ podnikající fyzické osoby odvádějící DPH najdete stejně jako u firmy – pokud je OSVČ plátce DPH, ARES tuto informaci zobrazí. DIČ neplátce zde nenajdete, většinou je jím ale rodné číslo fyzické osoby.
Co musí obsahovat faktura na Slovensku : Vy potřebujete na fakturu uvést jen IČ DPH, použijte pro jeho zadání v kontaktu ve Fakturoidu políčko DIČ. Pokud váš klient nemá IČ DPH, musí si o něj zažádat. Je to ekvivalent identifikované osoby v ČR legislativě.
Kdy se musím registrovat jako plátce DPH na Slovensku
Povinnost registrovat se k DPH ma každá zahraniční fyzická nebo právnická osoba usazená v ČR (tj s organizační složkou v ČR), která je osobou povinnou k dani (tedy vykonává ekonomickou činnost podle zákona o DPH) a dosáhne obratu 49 790 € za 12 předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců.
Potřebujete-li zjistit DIČ zahraniční firmy, můžete tak učinit on-line. Pro země, které jsou členy Evropské unie, slouží registr VIES, mimo EU však musíte pátrat v lokálních registrech.Český statistický úřad, který spolu s dalšími úřady identifikační čísla přiděluje, má v určování čísel systém.
Jak zjistit IČO podle jména : Identifikační číslo OSVČ můžete najít v živnostenském rejstříku, kde konkrétní osoby vyhledáte podle jména. DIČ podnikající fyzické osoby odvádějící DPH najdete stejně jako u firmy – pokud je OSVČ plátce DPH, ARES tuto informaci zobrazí. DIČ neplátce zde nenajdete, většinou je jím ale rodné číslo fyzické osoby.