Antwort Jak zalévat papyrus? Weitere Antworten – Jak se starat o papyrus
Nejlépe se šáchoru daří, když má v podmisce stálý přísun vody. Také vzdušná vlhkost by měla být vysoká, proto doporučujeme občasné rosení. Hnojíme i 2 x týdně hnojivem na zelené rostlinky. Šáchor otřebuje hodně světla, ale přímé sluneční paprsky mu vadí.Šáchor snadno namnožíme dělením trsů při přesazování, nebo řízkováním. To probíhá trochu nezvykle – ostříháme jednotlivé listy na 1-2 cm, stéblo zkrátíme na 10 cm a takto upravený řízek ponoříme do vody hlavou dolů a „stopkou“ vzhůru.Množíme dělením rostlin při přesazování nebo vrcholovým řízkem tak, že uřízneme stonek dlouhý 5 cm s vrcholovou růžicí, jejíž listy o 1/3 zkrátíme. Do vody však nedáváme zakořenit stonek, ale růžici s listy. Přesazování: Přesazujeme tehdy, kdy je květináč plný kořenů.
Čím hnojit šáchor : Hnojení: Šáchor by měl být hnojen pravidelně. Kromě běžných hnojiv lze použít i přírodní hnojiva, jako je například hmyzí trus, který je známý jako Hnojík. Toto hnojivo je ideální, protože nedochází k přehnojení rostlin, odpuzuje škůdce a brání rostlině před nemocemi. Navíc je bez zápachu a velmi účinné.
Proč žloutne šáchor
Nejčastějším problémem je suchý vzduch. Listy začnou zasychat a jsou náchylné k napadání škůdci. Především se můžeme setkat s mšicemi a molicemi. K hnědnutí listů také může dojít, pokud budeme rostlinu zalévat tvrdou vodou.
Jak se starat o Pileu : Jak pěstovat pileu peperomioides
Vyžaduje dostatek světla, ale ne přímé slunce, občasné slunce nevadí. Od jara do podzimu zalévejte pileu pravidelně po mírném vyschnutí substrátu. Radši než přelití zvládne krátkodobě sucho. Při nedostatku vody nebo při s příliš slunnou polohou kroutí listy.
Šáchor potřebuje velmi mnoho vody. Je lepší rostlinu přelít, než ji nechat vyschnout. Nejvíce se mu bude dařit na místě s vyšší vlhkostí, což zajistíme tak, že květináč umístíme do misky s vodou. Často jej rosíme.
Rozmnožování juky
Juku lze snadno množit doma pomocí částí rostliny. Nejčastěji se používají mladé vrcholové výhonky s listy ( 15 – 25 cm dlouhé). Odřízněte výhonky z mateřské rostliny, zapíchněte je do písku/drobného štěrku a za 4 – 8 týdnů nová rostlina zakoření.
Co dělat když opadává tlustice
Nenechávejte zálivku až na moment, kdy vaší tlustici začnou opadávat listy. Právě opadáváním listů už vám totiž květina dává najevo, že sucha bylo až příliš hodně. Nicméně vlhkost je pro tlustice spíše problémem, takže méně zálivky je v jejím případě vždy lepší.Pilea se na první pohled může jevit jako sukulet, opak je však pravdou. Zálivka pileí je tak trochu alchymie, mají ho rády vlhký, ale před další zálivkou byste ho měli nechat proschnout, aby vám nezačala uhnívat. Během vegetačního období zalévejte 1 x týdně a poměrně vydatně.Použít můžete tekuté hnojivo na pokojové rostliny. Pokud chcete pilee opravdu prospět, můžete ji rozmazlovat i v zimě a hnojit lignohumátem. Rostlině dodá vitamíny a sníží riziko výskytu škůdců.
Suchomilné trvalky
Vyzkoušet můžeme i okrasné česneky (jejich cibulky je však třeba vysadit už předchozí rok na podzim), ale také suchomilné okrasné trávy kostřava sivá či medvědí, třtina ostrolistá, ostřice Buchananova či nádherný dochan psárkovitý…), poměrně odolné a krásné jsou i třapatky a třapatkovky.
Jak často zalévat YUKU : Stačí ji zalévat jednou týdně v letních měsících a jednou za deset dní v zimních měsících. Vždy nechte okolní půdu mezi zálivkami zcela vyschnout, abyste zamezili uhnívání kořenů.
Jak často zalévat Yuccu : Zalévání: Juky jsou sukulentní rostliny, které snáší sucho lépe než přemokření. Zalévejte je zřídka, ale důkladně. Během léta můžete zalévat jednou až dvakrát měsíčně, zatímco v zimě by zalévání mělo být minimální.
Proč tlustici opadávají listy
Pokud začnou tlustici opadávat listy, mívá to dvě příčiny. Obě jsou způsobeny pěstitelem. Buď tlustice nastydla u otevřeného okna v mrazivém dni, nebo je umístěna na příliš chladném místě, kde teploty klesají pod 10 stupňů Celsia.
Potřebuje jen dostatek světla a přiměřenou zálivku. Přelití je snad to jediné, co ji může zahubit. S vodou tedy opatrně; v horkém létě zalévejte kvečeru, kdy už teploty klesnou, a použijte přitom odstátou vodu pokojové teploty. Přes zimu zálivku omezte na minimum, zvláště pokud tlustici zimujete v chladu.Zálivka by měla být spíš mírnější, tedy jednou týdně trochu a přes zimu, kdy je málo světla jí ještě omezte, aby se pilea netáhla za světlem a neshazovala spodní listy. Pilea by nikdy neměla stát douhodobě ve vodě a neměla by mít permanentně mokrý substrát.
Proč listy žloutnou a opadávají : Pokud nemá vaše rostlina vše, co k životu potřebuje, nebo je naopak něčeho příliš, projeví se to nejčastěji žloutnutím nebo opadáváním listů. Co může být příčinou a jak pokojové květině pomoci Nejčastěji je na vině špatná intenzita zalévání, nedostatek, nebo naopak přebytek světla a nevhodná teplota v místnosti.