Antwort Jak zalévat Oxalis? Weitere Antworten – Jak se starat o Čtyřlístek
Listy z rostliny odstraníme až úplně zaschnou a přestaneme čtyřlístek zcela zalévat. V létě a během květenství zaléváme vydatněji, ale dáváme pozor na přelití. V případě trvalého přemokření začnou cibulky uhnívat. V době vegetace jej můžeme 2 x měsíčně přihnojit tekutým hnojivem.Oxalisu v případě nutnosti přesazujeme na jaře, nádoba by měla být jen o málo větší než původní. Před zimou lze také rostlinu ostříhat a vyjmout ze zeminy hlízky, které uchovejte v chladu. Na jaře zasaďte a udržujte substrát mírně vlhký.Množení: Oxalis můžeme množit hlízkami. Stačí je vyjmout z květináče a zasadit do nového. Co trápí pokojovku: Jestliže jste nechali rostlinu uschnout, staré a suché listy vytrhněte a brzy vyrostou další lístky.
Kdy sázet Oxalis : Hlízy se vysazují do hloubky 3 cm, a to zpravidla na jaře nebo na podzim. Vzdálenost mezi hlízami by měla být cca 3 cm. Stanoviště musí být dostatečně slunečné. V polostínu sice rostliny porostou, ale na slunci budou lépe vybarvené a více pokvetou.
Jak casto zalévat Ctyrlistek
Substrát by měl být stále mírně vlhký, proto zalévejte pravidelně a dostatečně, jen dejte pozor na přemokření.
Jak se pěstuje Šťavel : Přestože šťavel obecně preferuje kyselejší půdy, tento druh se dobře adaptuje na různé zahradní podmínky. Vysazuje se na jaře nebo na podzim na plné slunce nebo polostín, přičemž hloubka výsadby by měla být 4–6 cm a vzdálenost mezi jednotlivými rostlinami 15 až 20 cm.
Péče. Oxalis platí za nenáročnou a skoro nezahubitelnou rostlinku. Má ráda hodně rozptýleného světla, slabší ranní a odpolední přímé slunce ji ale také nevadí. Polévejte ji vždy, když svrchní zemina proschne – my vždy zabodneme prst do hlíny a prozkoumáme, zda není ještě vlhká.
Množení Venku pěstovaný oxalis se množí zejména semínky. Doma ho můžeme namnožit tím, že rozsadíme hlízy. Musíme je oddělovat opatrně, abychom nepoškodili kořeny.
Jak se množí Oxalis
Množení oxalisu se provádí oddělením dceřiných hlíz od matečních. Ty pak vysaďte do květináče po několika kusech a začněte zalévat.Jak se starat o výsev
Je tedy ideální semena do prvních lístků udržovat ve vlhku (pod strečovou fólií, v pařeništi nebo ve skleničku). Teplé (tedy světlé až slunné) stanoviště je nezbytnost pro úspěšné pěstování našich semen. Ideální termín pro pěstování je únor až červenec.Vyberte jednu ze tří cibulek, vložte ji do subtrátu (špičkou vzhůru). Po zasazení umístěte na světlé a chladnější stanoviště. V následujících dnech udržujte substrát vlhký. Až rostlina vyroste do výšky cca 5 cm, doporučujeme ji přesadit do většího květináče.
Rostlinu přes zimu pěstujeme jako každou pokojovou rostlinu (teplota okolo 20 °C), nebo necháme na chladnějším stanovišty, kde se rostlina zatáhne do hlízek. Pěstování: Daří se ji ve vlhčí, výživné zemině. Idealní stanoviště je polostín. Za dostatku vláhy zvládne i slunné stanoviště.
Jak množit Pileu : Pileu můžete množit na jaře nebo v létě stonkovými řízky. Nebo ji rozmnožte díky "miminkům", která pilea neustále plodí. Stačí je oddělit od mateřské rostliny a nechat zakořenit. Pro lepší a rychlejší zakořenění použijte šikovný přípravek Lignohumát.
Jak množit hvězdnice : Hvězdnice se množí dělením na jaře nebo na podzim, nebo také jarním výsevem.
Jak pěstovat stavěl purpurový
Rostlinu přes zimu pěstujeme jako každou pokojovou rostlinu (teplota okolo 20 °C), nebo necháme na chladnějším stanovišty, kde se rostlina zatáhne do hlízek. Pěstování: Daří se ji ve vlhčí, výživné zemině. Idealní stanoviště je polostín. Za dostatku vláhy zvládne i slunné stanoviště.
Doba výsadby: Hlízky vysazujeme do volné půdy až od května. Pokud je vysazujeme do květináče, přeneseme nádobu na venkovní stanoviště až v době, kdy již nehrozí jarní mrazíky, tedy také asi v polovině května. Výsadba: Vyžaduje světlé stanoviště, ale ne přímý sluneční úpal, spíše polostín či rozptýlené světlo.Pilea se na první pohled může jevit jako sukulet, opak je však pravdou. Zálivka pileí je tak trochu alchymie, mají ho rády vlhký, ale před další zálivkou byste ho měli nechat proschnout, aby vám nezačala uhnívat. Během vegetačního období zalévejte 1 x týdně a poměrně vydatně.
Jak se starat o Pileu : Jak pěstovat pileu peperomioides
Vyžaduje dostatek světla, ale ne přímé slunce, občasné slunce nevadí. Od jara do podzimu zalévejte pileu pravidelně po mírném vyschnutí substrátu. Radši než přelití zvládne krátkodobě sucho. Při nedostatku vody nebo při s příliš slunnou polohou kroutí listy.