Antwort Jak vznikaji Ricni perly? Weitere Antworten – Jak vzniká říční perla
Jak sladkovodní, tak mořské perly vznikají v perlorodkách stejně – cizí tělísko vyvolá vevnitř obrannou reakci a perlorodka začne vylučovat perleť. Vniklé tělísko je v mnoha tenkých vrstvách postupně obalováno perletí a tak během několika let vzniká perla.Přírodní perly vznikají, pokud do schránky mlže vnikne cizí tělísko – např. zrnko písku. To vyvolá obrannou reakci, která začne vylučovat perleťovou hmotu usazující se na cizím tělese. V jedné schránce může růst současně pouze jedna perla.Imitace perel – jsou vyráběny v laboratorních podmínkách. Základ umělé perly je tvořen plastovým, nebo skleněným korálkem. Na tento umělý základ se pak nanáší perleť z mořských mušlí nebo perel. Perleť se nejprve zpracovává drcením na prášek a přidáváním pomocných látek, aby bylo dosažena požadovaná kvalita a barva.
Jak vznikají perly v Perlorodce : Sladkovodní perla je tak v celém svém řezu tvořena z perleti. Proces tvorby perly pak trvá v závislosti na podmínkách, teplotě vody a množství živin, od 2 do 6 let. Poté se perla z perlorodky vyjme a celý postup může začít nanovo. Jakmile je perlorodka takovýmto tvořením perel vyčerpána, je nahrazena novou perlorodkou.
Kdo tvoří perly
Do lastury živočicha vnikne malé cizorodé tělísko, například zrnko písku a živočich ho potom obalí vlastní perletí. Vlastně se tím brání. Sladkovodní perly se tvoří v útrobách perlorodky říční (dnes již silně ohrožené kvůli znečištění vod) či velevruba. V moři je vytváří hlavně tichomořské perlotvorky mořské.
Jak poznat Ricni perly : Pokud Vám to prodejce dovolí, zkuste lehce otřít perlu o zub. U pravé perly cítíte zrnitou strukturu, nepravá perla po zubu hladce sklouzne. Pokud nemáte možnost udělat si takový test na zubu, zkuste to alespoň nehtem – po přejetí po povrchu pravé perly cítíte jemnou, zrnitou strukturu povrchu.
Vrstva perleti se postupem času nabaluje na tento cizí předmět a vzniká perla. Čas vzniku perly závisí na druhu měkkýše, který ji produkuje a pohybuje se zpravidla od 6 měsíců do několika let.
Mezi nejdražší proto patří šperky z tahitských perel, vysoce ceněny jsou také krásně lesklé japonské perly Akoya a v neposlední řadě krásné zlaté perly jižních moří. V žebříčku pak následují sladkovodní bílé perly vysoké kvality.
Jak dlouho se dělá perla
Vrstva perleti se postupem času nabaluje na tento cizí předmět a vzniká perla. Čas vzniku perly závisí na druhu měkkýše, který ji produkuje a pohybuje se zpravidla od 6 měsíců do několika let.Naopak, perla vznikne jen tehdy, když mezi stěnu lastury a plášť vnikne např. zrnko písku nebo kamínek. Aby měkkýš zabránil dráždění, postupně obaluje zrnko písku perleťovými vrstvami a tím vlastně vzniká perla. Mlž, ve kterém se „rodí" perla se nazývá perlorodka.Vrstva perleti se postupem času nabaluje na tento cizí předmět a vzniká perla. Čas vzniku perly závisí na druhu měkkýše, který ji produkuje a pohybuje se zpravidla od 6 měsíců do několika let.
Ve stručnosti:
- pravé perly dosahují velikosti maximálně cca 1,5 cm.
- tvar a povrch pravé perly není dokonalý
- falešné perly bývají dokonale kulaté a hladké
- u falešných perel často dochází k odlupování barevného povrchu (zejména u dírky)
- pravé perly mají vysoký lesk a působí živě, pod lampičkou výrazně odrážejí světlo.
Které perly jsou nejdražší : Jihomořské perly jsou nejcennější a nejdražší ze všech kultivovaných perel na trhu. Většina bílých kultivovaných jihomořských perel se pěstuje podél severozápadního pobřeží Austrálie. Nazlátlé perly se kultivují na Filipínách a v Indonésii.
Kde se tvoří perla : Do lastury živočicha vnikne malé cizorodé tělísko, například zrnko písku a živočich ho potom obalí vlastní perletí. Vlastně se tím brání. Sladkovodní perly se tvoří v útrobách perlorodky říční (dnes již silně ohrožené kvůli znečištění vod) či velevruba. V moři je vytváří hlavně tichomořské perlotvorky mořské.
Jak dlouho vzniká perla
Vrstva perleti se postupem času nabaluje na tento cizí předmět a vzniká perla. Čas vzniku perly závisí na druhu měkkýše, který ji produkuje a pohybuje se zpravidla od 6 měsíců do několika let.
Každý los je identifikován 13místným číslem, ve kterém je obsaženo číslo emise, číslo balíčku a pořadové číslo losu v balíčku. Cena losu okamžité loterie činí 200 Kč. Herní jistina činí 1 000 000 000 Kč. Částka určená na výhry (výherní jistina) činí 67 % z herní jistiny, tj.