Antwort Jak vyvrhnout srnce? Weitere Antworten – Kdy vyvrhnout srnu
Okamžitě po ulovení a usmrcení je zvěř vyvrhnuta. Toto se provádí u zvěře jako je například jelen, daněk, muflon, srnčí či kančí. Naopak u pernaté, divoké vodní zvěřiny a zajíců se nechává kůže i peří, aby maso dostalo zráním osobitou chuť.Patří sem především brambory, krmná řepa, jablka, hrušky, jeřabiny nebo např. siláž. Chcete-li nabídnout krmivo, myslivci i zvěř nejvíce ocení právě seno, kaštany, žaludy, dále třeba dužnaté krmivo, jablka, mrkev či řepu.Při teplotě mezi +5 °C až +7 °C postačí u srnčí zvěře 36 až 48 hodin, u ostatní spárkaté zvěře je to u mladších kusů 48 až 72 hodin a starších kusů 72 až 96 hodin. Při teplotách v rozmezí od 0 °C do +5 °C je potřebná doba pro zrání zvěřiny poněkud delší.
Kdy vyvrhnout zajíce : Srstnatá zvěř kromě zajíce a divokého králíka by se měla po lovu ihned vyvrhnout nebo alespoň „vyvětrat“ (otevření břišní duty bez porušení) a nechat dostatečně vychladnout. Jelenovitá a mufloní zvěř by měla po vyvržení viset v chladném prostředí (1- 4°C) alespoň 3 dny, max 14 dní.
Co delat při srazce se zveri
Pokud dojde ke zranění zvěře, musíte k nehodě vždy přivolat Policii ČR. A to i v případě, že nemáte na autě žádné poškození. Nemusíte mít obavy – za srážku se zvěří pokuta nehrozí, ani se vám nepřipíšou trestné body. Policie s vámi sepíše protokol, který předložíte pojišťovně.
Co delat kdyz se srazi srnka : Zavolejte tam i v případě, že srazíte zvěř (srnu, divočáka) a ta se zvedne a uteče do lesa. Může být zraněná a je dobré, když se o tom myslivci od policie dozvědí. Zůstane-li sražené zvíře ležet na silnici a je-li to pro vás bezpečné, zkuste ho odtáhnout alespoň na kraj silnice.
Mezi dužnatá krmiva patří ovoce a zelenina. Ze zeleniny je nejvhodnější mrkev, brambor a řepa. Z ovoce to jsou jablka, hrušky nebo meruňky, švestky či špendlíky. V předjaří můžeme zvěři přilepšit jeřabinami, které jim pomáhají s přechodem na zelenou stravu.
Nejvhodnějším termínem pro zahájení přikrmování srnčí zvěře je konec srpna až začátek září, tedy doba ukončení žní. V této době si srnčí zvěř začíná tvořit energetické rezervy ve formě tukové tkáně na zimní období.
Jak uchovat zvěřinu
Při skladovací teplotě kolem 3 °C až 4 °C se tato doba zkracuje na maximálně 2 týdny. Pokud zvěřina není určena k rychlé spotřebě, je nutné ji zmrazit na teplotu minimálně -18 °C. Přitom však je důležité dbát na to, aby mrazicí proces proběhl velmi rychle a mražená zvěřina promrzla během krátké doby až do hloubky.Příklad mořidlo na 1,2 kg zvěřiny: ¾ l vody, 2 lžíce 8% octa, 7 celých pepřů, 5 kuliček nového koření, špetka tymiánu, 3 bobkové listy. Nálev svaříme a necháme vychladnout. Takto naloženou zvěřinu vyjmeme ze zeleniny (nebo z mořidla se zeleninou), osolíme a orestujemei.Nejlepší bude zavolat odchytové komando nejbližší městské policie. Ta za doprovodu televizních kamer zajíce uspí a převeze do záchranné stanice, kde ho umístí za peníze města do karantény. Pakliže se nezjistí žádné onemocnění, bude zajíc vypuštěn do volné přírody.
Za předpokladu dobrého hygienického stavu dosahuje vakuově balená zvěřina, pokud je uchovávaná při teplotě v rozmezí 0 °C až 2 °C, trvanlivost až 3 týdny. Při skladovací teplotě kolem 3 °C až 4 °C se tato doba zkracuje na maximálně 2 týdny.
Co dělat když srazím srnu : Policie proto doporučuje, pokud ke srážce dojde, pouze brzděte a volant případně použijte jen pro malé korekce směru. Když v tomto případě dojde ke kolizi se zvířetem, je nanejvýše pravděpodobné, že budete jako šoféři bráni jako nevinní a máte možnost uplatit připojištění kryjící kolize se zvěří.
Jak resit Srazku se zvěří : Postup při srážce se zvěří
Oblékněte si reflexní vestu a umístěte za vozidlo v odpovídající vzdálenosti výstražný trojúhelník. Volejte polici, a to i v případě, že zvěř z místa uteče, nebo je škoda na vašem vozidle minimální. Zavolejte asistenční službu vaší pojišťovny.
Koho volat při Srazeni srny
Incident sražení zvířete je třeba ihned nahlásit na policii, a to buď přímo na místě pomocí linky 158, nebo následně na nejbližší policejní stanici. Policie zjístí majitele zvířete, případně zavolá myslivecké sdružení, které zvíře z vozovky odstraní.
„Stačí donést pár jablek, krmnou řepu, mrkev, klasy kukuřice nebo jeřabiny. V lese můžete posbírat bukvice, žaludy a kaštany. Do krmelce nebo na zem pod něj můžete přihodit seno a nasušenou letninu,“ říká Dominika Zavřelová. Ovoce a zeleninu je dobré nakrájet na menší kousky a umístit do krmelce nebo korýtek.Srny, jeleni a divoká prasata nemají žádný příbytek. Jednoduše spí na zemi. To asi není moc pohodlné, říkáte si Až budete příště v lese, zkuste se uvelebit (třeba i s celou rodinou) jako oni, a uvidíte.
Čím přikrmovat : Kosi, kvíčaly a brkoslavi mají nejraději jablka nebo sušené plody jeřabin. Ty je dobré rozvěsit na větve stromů v okolí krmítka. Strakapoudi, brhlíci i sýkory mají velmi rádi lůj nebo lojové koule. Tam, kde jsou nejčastějšími hosty krmítka vrabci polní a vrabci domácí, jim můžete přilepšit strouhankou z bílého pečiva.