Antwort Jak využít maso z vývaru? Weitere Antworten – Co udělat z vařeného masa
Z vařeného i pečeného masa můžete připravit vynikající oběd či večeři za pomoci těstovin, rýže, brambor a zeleniny. Zbytky masa stačí pokrájet na nudličky nebo pomlít, podusit na cibulce, přidat zeleninu dle chuti (hrášek, mrkev, kukuřice, žampiony), smíchat s uvařenou rýží a vytvořit rychlé rizoto.Krémová květáková polévka, klasická zeleninová nebo zdravá pohanková, všechny polévky zpestří vývar. Jen musíte dobře zvolit druh vývaru ke druhu polévky. Ke květákové, houbové, kulajdě nebo pórkové se hodí se hodí spíše vývary z drůbeže, rajskou, frankfurtskou, dršťkovou nebo houbovou naopak lépe dochutí vývar hovězí.Kuřecí soté je rychlé jídlo, do kterého můžete přidat jakékoli suroviny. Do kuřecího soté lze též v závěru vaření přidat smetanu, čímž získá lahodnější chuť. Přidávejte ji však pomalu po lžičkách a nezapomeňte ji dochutit čerstvým mletým pepřem, aby se její chuť zvýraznila.
Co se dává do hovězího vývaru : Do hovězího vývaru určitě patří i kousek masa (například žebro, hrudí, oháňka nebo krk), to stačí pořádně omýt. Chybět by neměl ani kus morkové kosti, který můžete také předpéct – když morek vyteče, přidejte ho do polévky.
Jak vyuzit maso z vývaru
Další variantou, co s obranným masem z vývaru, je udělat si z něho hlavní chod. Výborně se bude hodit na recepty s trhaným masem, na zeleninovo-masové karbanátky či placičky. Z kousku masa si tak uvaříte jak polévku, tak hlavní jídlo, navíc budete vařit beze zbytků.
Jak využít vařené vepřové maso : Velkou výhodou vařeného vepřového masa je, že si ho můžete rozdělit do menších zavařovaček. Jíst ho jen tak na chlebu s cibulí. Nebo! Ho použít jako základ do rizota (toho českého), dopéct si ho a podávat se špenátem a bramborovým knedlíkem.
Pokud tuku není na hladině příliš, můžete na povrch položit kuchyňskou papírovou utěrku, nechat ho k ní přilnout a následně vyhodit. Papírovými utěrkami také můžete vyložit cedník nebo sítko, odstátý vývar přes ně opatrně slít a zachycený tuk pak i s utěrkou vyhodit.
Další variantou, co s obranným masem z vývaru, je udělat si z něho hlavní chod. Výborně se bude hodit na recepty s trhaným masem, na zeleninovo-masové karbanátky či placičky. Z kousku masa si tak uvaříte jak polévku, tak hlavní jídlo, navíc budete vařit beze zbytků.
Co s Obranym Kuretem
Zbytky kuřete skladujte v ledničce při teplotě maximálně 7 °C a nižší. Až budete maso ohřívat, měli byste jej zahřát na 70 °C–100 °C. Při dodržení těchto instrukcí vám maso z pečeného kuřete vydrží 3–4 dny a budete ho moci použít do dalších jídel.Vývar lze poté použít i jako základ k přípravě dalších polévek nebo oblíbených omáček. Přípravu dušeného hovězího zvládnete levou zadní při použití kýty, roštěnce (vysokého i nízkého), podplečí a plece. Na vaření polévek i omáček jsou nejvhodnější tyto části hovězího masa: žebra, pupek, plec a hrudí.3 Když je vývar hotový, opatrně jej sceďte. Můžete jej nechat vychladit a posbírat tuk (který vystoupá a ztuhne na hladině), pokud je ho příliš. Poté dát do uzavíratelných nádob a nechat zmrazit. Vařené maso oberte a nebojte se jej dále s spolu se zeleninou využít.
Zelenina do vepřového vývaru
Použít se dá klasická kořenová zelenina jako na hovězí nebo kuřecí vývar, tedy mrkev, petržel a celer, do vepřové verze se však místo petržele a bulvového celeru hodí více řapíkatý celer. Ideální, chuťově vyváženou kombinaci zeleniny, tvoří mrkev, řapíkatý celer, pórek a cibule.
Jak zesílit vývar : Chceme-li zesílit vývar, přidáme maso nasekané na drobné kousky. Při scezování vývaru používáme husté sítko. Pokud chceme mít zcela čistý bujón, použijeme pro cezení husté plátýnko a ještě předtím posbíráme naběračkou vyvařený tuk. Tuk z vývaru nejlépe stáhneme po zchlazení.
Co s masem z vývaru : Další variantou, co s obranným masem z vývaru, je udělat si z něho hlavní chod. Výborně se bude hodit na recepty s trhaným masem, na zeleninovo-masové karbanátky či placičky. Z kousku masa si tak uvaříte jak polévku, tak hlavní jídlo, navíc budete vařit beze zbytků.
Co delat kdyz je vývar moc mastny
Pokud spěcháme, sebereme mastná oka plochou velkou lžící nebo na povrch vývaru položíme silně savý kuchyňský papír a tím odejmeme tukový povlak. Nebo do vývaru vhodíme několik kostek ledu a jakmile k nim mastnota přilne, vyjmeme je. Máme-li více času, necháme vývar vychladnout.
Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků
Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily. Sejměte vývar z plotny a nechejte ho vychladnout, a poté ho přeceďte přes velmi jemný cedník nebo namočené plátno.Můžete jej použít jako základ pro přípravu polévky, do omáček nebo čistý místo teplé šálku čaje. Klidně si ho můžete dopřát i každý den. Silný vývar je prostě zázrak pro naše tělo, ať už se rozhodnete připravit si slepičí, kuřecí, hovězí, rybí nebo ze zvěřiny. Uvařit si můžete pouze vývar z kostí nebo přidat i maso.
Co z Uzeneho kuřete : 1. Z kuřecích stehen obereme maso a nakrájíme ho na hrubé kousky. 2. Najemno nakrájenou cibuli orestujeme na oleji dozlatova společně s kmínem, přidáme sladkou papriku, krátce zpěníme a zalijeme vodou, přidáme maso a kysané zelí, osolíme, opepříme, přivedeme k varu a povaříme cca 15 – 20 minut.