Antwort Jak vypočítat spotřebu u auta? Weitere Antworten – Jak spocitat cenu za kilometr
V případě automobilu se nově jedná o 5,60 Kč za každý ujetý kilometr (oproti 5,20 Kč v roce 2023), pro jednostopá vozidla pak byla určena náhrada ve výši 1,50 Kč za kilometr (v roce 2023 to bylo 1,40 Kč).Pokud vaše auto spotřebuje průměrně 6 litrů na 100 km, plánujete ujet 200 km, a cena paliva je 35 Kč za litr, celková spotřeba a náklady budou: Celková spotřeba: (200 ÷ 100) × 6 = 12 litrů Celkové náklady: 12 × 35 = 420 KčK výpočtu průměrné spotřeby paliva je vždy nutné znát spotřebované palivo v litrech a ujetou vzdálenost. Spotřebované palivo se podělí ujetou vzdáleností v kilometrech a to se vynásobí hodnotou 100.
Jak vypočítat kilometry : Kilometr je násobnou jednotkou metru a jednotkou délky. Velikost jednoho kilometru odpovídá 1 000 metrům.
Kolik Kč za km Dodavka
Orientační ceník nákladní autodopravy
Typ auta | Užitná hmotnost | Kč/km |
---|---|---|
Dodávka [10 EP] | 1,1 t | 17 Kč |
Dodávka +VLEK [ 18 EP] | 3,5 t | 24 Kč |
IVECO DAILY + HČ [15 EP] | 3,5 t | 24 Kč |
DAF LF + HČ [18 EP] | 6 t | 27 Kč |
Jak vypočítat spotřebu spotřebiče : Příkon spotřebiče (W) × čas využívání spotřebiče (v hodinách) = spotřeba elektřiny (Wh).
Chcete-li ověřit, kolik energie spotřebovávají, vezměte údaj o příkonu a vynásobte jej počtem hodin, po které je spotřebič v provozu. Množství energie, které může spotřebič spotřebovat, můžete zjistit také z energetického štítku.
Příkon spotřebiče (W) × čas využívání spotřebiče (v hodinách) = spotřeba elektřiny (Wh).
Kolik stojí jeden litr benzínu
Průměrné ceny paliv v krajích
Kraj | Benzín | Nafta |
---|---|---|
Praha | 40,18 | 38,96 |
Středočeský kraj | 39,78 | 38,13 |
Moravskoslezský kraj | 39,51 | 37,67 |
Jihomoravský kraj | 39,73 | 38,00 |
Kilometr za hodinu je jednotkou rychlosti. Kilometr za hodinu se rovná takové rychlosti, kterou těleso urazí vzdálenost jednoho kilometru za čas jedné hodiny. Jeden kilometr za hodinu odpovídá 0,277778 metru za sekundu, nebo také 0,621371 mílím za hodinu.1 kilometr je roven: 1 000 metrů (1 metr je roven 0,001 km) cca 0,621 (angloamerických) mílí (1 míle = 1,609344 km) cca 0,540 námořních mílí (1 NM = 1,852 km)
Proplaťte jízdní výdaje. Pokud pracovník na pracovní cestu vyrazí vlastním autem, má od vás nárok na základní náhradu za každý 1 km jízdy, která v roce 2023 činí 5,20 Kč. Částka se navyšuje minimálně o 15 % na 1 km při použití přívěsu. U motorek je to 1,40 Kč.
Jak se počítá cestovní náhrady : 70 % stravného, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin; 35 % stravného, trvá-li pracovní cesta déle než 12, nejdéle však 18 hodin; 25 % stravného, trvá-li pracovní cesta déle než 18 hodin.
Jak spočítat cenu za 1 kWh : Použijte jednoduchý vzorec pro výpočet spotřeby elektřiny
Takto si jednoduše spočítáte, kolik vás stojí provoz všech spotřebičů. Stačí se řídit výpočtem: příkon spotřebiče (W) × 0,001 × doba provozu v hodinách × cena za 1 kWh v korunách.
Jak vypočítat cenu za 1 kWh
Jak spočítat cenu za kWh elektřiny Vydělte částku na faktuře a uvedenou spotřebu v kWh. Takzvanou spotovou cenu elektřiny najdete třeba na odborných webech. Jedná se o aktuální cenu za elektřinu jako komoditu.
Zjistěte si, jaký má spotřebič příkon (tato informace bývá uvedena na štítku spotřebiče, v návodu nebo na žárovce). Jednotky, ve kterých se příkon udává, jsou watty (W). Tuto jednotku vynásobte počtem hodin, kdy je spotřebič zapnutý. Tím získáte jeho spotřebu ve watthodinách (Wh) či kilowatthodinách (kWh).Průměrné ceny paliv v krajích
Kraj | Benzín | Nafta |
---|---|---|
Praha | 40,45 | 39,21 |
Středočeský kraj | 39,95 | 38,38 |
Moravskoslezský kraj | 39,68 | 38,01 |
Jihomoravský kraj | 39,98 | 38,27 |
Kolik stojí Natural 95 : Ceny pohonných hmot se po prudkém růstu na jaře 2022 ke konci roku začaly navracet na úroveň cen z přelomu roku 2021 a 2022, cena benzínu Natural 95 té úrovně dokonce dosáhla. V roce 2022 se ceny benzínu Natural 95 pohybovaly od 35,88 Kč/l v 1. týdnu do 47,89 Kč/l ve 27.