Antwort Jak vypadá Jednotný správní doklad? Weitere Antworten – Kdo vystaví JSD
Jednotný správní doklad (JSD) Při dovozu zboží, po celním odbavení, celnice vystaví JSD.Pro vyplnění JSD budete potřebovat ještě zařazení zboží do celního sazebníku. Nejdříve je třeba si zboží najít na stránce TARIC EU. Začnete kliknutím na odkaz “procházet”. Poté vyberete kategorii, podkategorii,… Výsledkem by mělo být cca 10místné číslo.Jednotný správní doklad (zkratka JSD) je doklad sloužící k celní deklarací zboží ze zemí mimo EU za účelem jeho propuštění do celního režimu. V rámci obchodu se třetími zeměmi se používá od roku 1988 (dříve označováno jako jednotná celní deklarace, JCD).
Co je to zkratka JSD : Jednotný správní doklad, neboli JSD, je formulář, na kterém vám celnice vyměří clo a DPH při dovozu zboží ze zemí mimo Evropskou unii. Cenu zboží, která tvoří základ pro clo a DPH, stanoví celnice.
Jak se účtuje JSD
Daňovým dokladem je JSD vydaný celní správou a pokud je vyměřeno clo, pak se při pořízení zboží zaúčtuje souvztažně na účet 131/379 (jiné závazky).
Kolik stojí celni deklarace : Českou poštu můžete zmocnit, aby za vás podala elektronické celní prohlášení. DPH zaplatíte České poště, ta ji za vás odvede Celní správě ČR. Za zastupování poště zaplatíte příslušný poplatek 97/150 Kč.
Daňovým dokladem je celní doklad JSD (jednotný správní doklad). Přílohou JSD je dokument „Informace o výši celního dluhu“. Výpočtem základu daně je součet položek na konci dokumentu „Informace o výši celního dluhu“. 3) Ostatní náklady, spojené s dovozem (pojištění, poplatky, spotřební daň atd.)
Celní dluh pro dané zboží vyměřuje a vymáhá celní orgán v rámci celního řízení. V případě nezaplacení celního dluhu může celní správa uložit pokutu do výše až 50 000 Kč nebo zabavit samotné zboží.
Jak vypočítat DPH z JSD
Dovoz zboží s dopravou – Informace o celním dluhu
Přílohou JSD je Informace o výši celního dluhu. V základu pro výpočet cla je již zahrnuta doprava ve výši 70%. My musíme do základu pro DPH započíst dopravu celou. Nejlépe to uděláme tak, že přičteme k základz cla dopravné ve výši 100% a odečteme dopravné ve výši 70%.Písemný derivát (tisková sestava) celního prohlášení podaného metodou elektronického zpracování dat při vývozu zboží či pasivním zušlechťovacím styku je většinou označen jako vývozní doprovodný doklad (dále jen „VDD“).Clo se platí u zásilek, které přesahují 150 EUR. Pro zásilky do 150 EUR je zachováno osvobození od cla. Pro určení, zda se clo již platí, či nikoliv (přesáhne, či nepřesáhne 150 EUR) je rozhodující vlastní hodnota zásilky (tedy bez nákladů za dopravu, případně dalších nákladů).
Doklad T1 se používá pro přepravu neevropského zboží na/po území EU. Tranzitní režim je zahájen celním úřadem odeslání. Tranzitní doklad obsahuje podrobnosti o zásilce, jako je jméno odesílatele a příjemce, počet balíčků, celková váha balíčků, počet celních závěr (plomb) atd.
Jak zjistit dluh u Celní správy : pro zjištění informací k Vámi neuhrazené pokutě, kontaktujte celní úřad v místě bydliště. Oddělení dělené správy je schopno poskytnout informace o případné dlužné částce. Jako variabilní symbol uvedete Vaše rodné číslo.
Co je statistická hodnota na JSD : Statistická hodnota uváděná v oddílu 46 udává hodnotu zboží v místě a čase, kdy zboží překračuje unijní hranice. Tato hodnota se pro účely DPH nevyužije.
Jak vystavit VDD
V případě této volby je třeba vyplnit číslo MRN konkrétního VDD (tj. celního vývozního dokladu) a také přiložit VDD doklad ve formátu PDF. Velmi rádi Vám celní doklad vystavíme.
VDD – Vývozní doprovodný doklad. Doklad z exportního celního odbavení. Společně s dokladem o opuštění EU slouží při prodeji zboží jako daňový doklad do účetnictví.Pro zásilky z mimo EÚ může celní úřad vybírat celní dluh (clo a DPH) a to: Zboží od 1 EURO do 150 EURO – platíte 21% DPH, žádné clo. Zboží nad 150 EURO – platíte 21% DPH a k tomu 2 – 10% clo dle celního sazebníku.
Kdo vystavuje T1 dokument : Doklad T1 je tranzitní celní dokument pro společný režim tranzitu, dnes vystavovaný ve formě tranzitního doprovodního dokumentu (TDD) v systému NCTS, používaný při přepravě zboží pod celním dohledem z jednoho celního úřadu na druhý. Doklad pro společený tranzitní režim platí na území EU a EHS.