Antwort Jaké víno k Tataráku? Weitere Antworten – Co se dává do Tataráku
K tataráku se nejlépe hodí bílé víno, ale k topince s česnekem dobře sedne i vychlazené pivo. Nebojte se experimentů. Hovězí tatarák je klasika, ale rozhodně byste si neměli nechat ujít také srnčí, lososový nebo tuňákový.Jasnou volbou jsou zde vína z Argentiny a Chile, Malbec a Cabernet, případně Carmenere. K jídlům jako je hovězí po burgundsku, tradiční český guláš apod. se na druhou stranu hodí vína jemnější na třísloviny ale s vyšší kyselinou.K české verzi tataráku se podávají smažené topinky z kváskového chleba. Nebojte se přílohu odlehčit a použít nasucho opečený toust nebo čerstvou bagetu. Ve Francii či Belgii se k tatarskému bifteku často podávají bramborové hranolky a čerstvý listový salát.
Jaké víno se hodí k hovězímu steaku : Steaky s větším podílem tukové vrstvy se dobře kombinují s bohatšími, plnějšími a šťavnatými červenými víny – například odrůdy Grenache nebo Syrah, třeba z jižní části Côtes du Rhône. Dobře se hodí také ovocnější z jižní Francie. Propečené libové steaky zase dobře doprovodí jemnější vína – například odrůdy Pinot Noir.
Jak Namlit tatarák
Co se týče zpracování masa, svíčkovou stačí ostrým nožem najemno nasekat. Škrábání masa je dost zdlouhavé a zavedlo se prý proto, aby se nožem zlikvidovala vajíčka tasemnic, takže my si ho můžeme s klidem namlít.
Jaké koření se dává do tatarského bifteku : Nechybí pepř, sůl, cibulka, dijonská hořčice, kmín, mletá paprika a další. K dochucení patří i syrový vaječný žloutek. Vymíchaná směs se maže na křupavé smažené topinky. U tataráku je vždy dobré znát původ masa.
Pokud to pokrm unese, je možné neutralizovat takto překořeněné jídlo přidáním jakékoliv sladší ingredience. Typickým pohlcovačem pálivého je pak mléko, popřípadě brambory či mrkev, které jsou známé pro svoji schopnost absorbovat přebytečné množství některých typů koření.
Když je maso měkké (ne rozvařené, že se rozpadá), dolijte vývar a dílo zasypejte rozdrobenou chlebovou střídkou. Ta se během krátkého provaření a po chvíli odstavení rozmočí a přirozeně guláš zahustí. V této fázi přidejte do guláše rozemnutou majoránku.
Kolik Tataraku na osobu
Množství surovin berte s rezervou a sami musíte uvážit, kolik si jej chcete udělat. Počítejte s tím, že jedna porce je přibližně 100g. My, jelikož jsme tataráků dělali více, jsme pro 4 osoby dělali pouze z 200g masa. Asi je vhodné říci, že ten náš český tatarák vychází nebo spíš vznikl úpravou francouzského receptu.Rozhodně nekupujte a nekonzumujte hovězí maso, pokud má následující vlastnosti: slizký a lepkavý povrch. výrazně páchne. z masa vytéká příliš mnoho tekutiny.Dokonale připravený steak si žádá dokonalou přílohu – křupavé hranolky, luxusní kaši anebo na másle opečenou zeleninu. Přílohy můžete libovolně kombinovat s teplými či studenými omáčkami i s bylinkovým máslem. Steak si však můžete dát i jen tak s křupavou bagetou.
Hovězí maso ve vařené podobě se nejlépe snoubí s červenými víny odrůd Cabernet Sauvignon nebo Rulandské modré, k pečeni se výborně hodí nejlepší červená vína, např. Merlot. Telecí maso spojujeme s plnými bílými víny, např. s Veltlínským zeleným či Rulandskými bílým.
Jaké maso je nejlepší na tatarák : Základní surovinou pro přípravu tataráku je vyzrálá hovězí svíčková, případně kousek libové zadní kýty. Součástí tradiční receptury je většinou i syrový vaječný žloutek. Právě pro vysoké nároky na čerstvost masa a vajec byla dokonce u nás tato pochoutka v devadesátých letech zakázaná.
Jak ochutit tatarák Pohlreich : Postup přípravy
Přidejte olivový olej, sůl, pepř, najemno nakrájenou šalotku, okurky, rajský protlak, hořčici, žloutek a worcestrovou omáčku. Všechno promíchejte a dle potřeby ještě dochuťte. Teď si připravte topinky – nakrájený chleba pokapejte olivovým olejem a opečte na grilu.
Jak ochutit tatarák
Dochucení je naopak ryze individuální disciplína. My Češi chuť syrového masa rádi „vylepšujeme“ spoustou dochucovadel: sůl, pepř, paprika, chilli, kečup, worchester, hořčice, sojovka, tabasco, cibule, vajíčko a k tomu ještě česnek na topince. Není divu, že to nejdůležitější – maso – nemá moc šancí se projevit.
Zahušťovat můžeme chlebem, jíškou nebo syrovou bramborou. Pokud plánujeme zahustit guláš bramborou, syrovou ji nastrouháme na jemném struhadle a dáme do guláše. Je nutné počítat s tím, že se brambora musí ještě nějakou dobu povařit. Pokud budeme zahušťovat jíškou nebo záklechtkou, přidáme ji, až když je guláš hotový.Guláš, který má mdlou chuť, vylepší malé množství čerstvě nastrouhaného křenu. Přidáme ho na závěr nebo až do talíře, nevaříme. Čerstvá cibule. Guláš často servírujeme s cibulí nakrájenou na tenoučká kolečka.
Kolik masa na 30 porcí guláše : Lépe a rychleji se vám udělá, pokud ji budete smažit osolenou. Pro cca 30 lidí jsme vařili asi ze 7 kg masa… vyšlo i na přidání, masa měl každý dostatek, počítali jsme cca 200g na osobu, podávali jsme s chlebem… Pokud chcete víc masa na osobu,tak vynásobte porci v gramech os.