Antwort Jak udělat šipkový sirup? Weitere Antworten – Jak vyrobit šipkový sirup
Šípky omyjeme, přendáme do vysoké nádoby, přidáme kyselinu citronovou, zalijeme většinou studené vody a tyčovým mixérem rozdrtíme na menší kousky. Přidáme zbytek vody a necháme zastudena vylouhovat do druhého dne.Po otevření uchovávejte v chladu při teplotě 4-8°C a spotřebujte během 4 týdnů. Sirup nevystavujte přímému slunečnímu záření a extrémním teplotám.Čisté šípky nasypeme do velké zavařovací lahve, přisypeme cukr (dle chuti) a zalijeme pálenkou. Vše promícháme a necháme na temnějším místě při pokojové teplotě macerovat 21 dnů. Občas s lahví zlehka zahýbáme nebo zlehka protřepeme, pokud mícháme přímo likér, dbáme na čistotu.
Jak zavařit šípky : Šípky hodíme do hrnce, zalijeme je vodou a necháme je vařit, dokud nezměknou. Uvařené šípky propasírujeme a do vzniklé tekutiny přidáme cukr. Vaříme, dokud nemá hmota konzistenci, která nám vyhovuje. Už stačí jen nalít do sklenic a zavařit nebo uchovat v lednici.
Jak vyrobit Simple sirup
Vodu s cukrem rozehřejeme v rendlíku. Bez míchání počkáme, až se cukr sám rozpustí a voda začne vřít. Povaříme asi 5 minut do mírného zhoustnutí. Odstavíme, necháme částečně vychladnout a plníme do čisté sklenice s víčkem.
Jak udělat domácí bezový sirup : Květy bezu omyjeme a bez stonků je vložíme do velké sklenice. Přidáme cukr a zalijeme vše chladnou, ale převařenou vodou. Směs promícháme a necháme ji 48 hodin louhovat, poté ji přecedíme přes jemné plátýnko a přidáme kyselinu citronovou, kterou necháme v sirupu rozpustit. Celá příprava probíhá zastudena.
Chutnám výborně i v čaji. Pokud mě chcete užívat jako pomocníka, stačí 3x denně jedna malá lžička. Kam mě uložit: Mám rád tmavší místo, třeba ve spíži, nejlépe do 25°C . Po otevření mě postavte do lednice a spotřebujte do 3 týdnů.
Sirup ze šípků se doporučuje při avitaminóze a jako skvělý prostředek při průjmech, ledvinových chorobách, nemocech močového měchýře a žlučníku, při vředovitosti dutiny ústní a zánětech v krku. Šípky nemají žádné kontraindikace ani vedlejší účinky, a tak můžete sirup využít pro chutnou limonádu k popíjení po celý rok.
Co se dá udělat ze sipku
Nejčastěji je sušíme na čaj, ale výborné poslouží i pro přípravu jiných nápojů nebo zavařenin, příloh a pokrmů. Plody sice můžeme sklízet a zpracovávat hodně měkké a přemrzlé, ale nejbohatší na vitaminy jsou v době plné zralosti, kdy jsou pevné a sytě červené.Jedná se o planý keř rostoucí ve volné přírodě. A právě za ním se na podzim pořádají četné výpravy. Lidé vyráží sbírat šípky, které následně suší a připravují si tak cennou zásobu vitamínů na pozdější využití. V zimě si tak můžeme dopřát nejen čaj, ale také sirup, marmeládu, koláč nebo i polévku.V čisté nádobě nejlépe z varného skla přivedeme vodu do varu, přidáme propláchnuté šípky a 5-10 minut povaříme. Před koncem varu osladíme a necháme 10-15 minut stát přikryté pokličkou. Pak scedíme a podáváme vlažný.
Nejčastěji je sušíme na čaj, ale výborné poslouží i pro přípravu jiných nápojů nebo zavařenin, příloh a pokrmů. Plody sice můžeme sklízet a zpracovávat hodně měkké a přemrzlé, ale nejbohatší na vitaminy jsou v době plné zralosti, kdy jsou pevné a sytě červené.
Jak dlouho se vaří sirup : Sirup přivedeme k varu a asi 15 minut povaříme. Odebereme případnou pěnu a horký sirup nalijeme do sterilizovaných a ohřátých lahví. Lahve důkladně uzavřeme víčky a asi na 20 minut položíme naležato.
Co je Simple syrup : Simple sirup
Tradičně je sirup vyráběný z bílého cukru, který je však téměř vždy rafinovaný. Chcete-li se rafinovanému cukru, pokud možno co nejvíce vyhnout, tak jej můžete přírodním cukrem co nejsvětlejší barvy. Přiveďte 500 ml vody k varu a následně přidejte 500 g cukru.
Kolik cukru na litr sirupu
Vsypte cukr (mělo by ho být tolik, kolik je tekutiny – 1 l tekutiny = 1 kg cukru). Za občasného míchání zahřejte, až se cukr zcela rozpustí a ze dna hrnce začnou k hladině stoupat bublinky.
Čaj z černého bezu
Usušené květy černého bezu dáme vyluhovat do vroucí vody asi na 7 – 10 minut. Množství sušeného květu záleží na Vaši chuti, pokud máte raději slabší nebo naopak silnější chutě čajů. Já doporučuji přibližně 2 polévkové lžíce na 0,5 l vody.Základem správné konzervace jsou čisté lahve, které jsou vyvařené a to i s víčky. Poté je necháme zchladnout a sirup plníme až do vychladlých lahví. Cukr v sirupu musí být zcela rozpuštěný a při plnění se sirup nesmí dotýkat hrdla lahve. Pokud nám sirup přeteče, hrdlo lahve dobře otřeme z vnitřní i vnější strany.
Jak uchovat šipky : Očištěné plody sušte ideálně při teplotě 60 až 70 °C, určitě ne více než 80 °C. Dobře usušený šípek nesmí být měkký a uvnitř vlhký, ale naopak by se měl při stisku rozpadat. Dostatečně usušené šípky skladujte v dobře uzavíratelné vzduchotěsné sklenici nebo v plátěném pytli.