Antwort Jak se zpracovává srnčí? Weitere Antworten – Jak zpracovat srnčí
Je vhodná na pečení, grilování, řízky, steaky. Může se špikovat, což je vhodné právě při pečení. Srnčí plec je vynikající do omáček, masových směsí, guláše, na vaření nebo dušení. Je také vhodná na výrobu paštik.V hmoždíři rozdrtíme jalovčinky a hřebíček, dáme spolu s citronovou šťávou do oleje a našleháme. Srnčí hřbet odblaníme, naložíme do olejové marinády. Necháme marinovat a křehnout nejméně 12 hodin i déle (klidně i dva dny). Abychom nemuseli použít velké množství oleje, otáčíme maso několikrát během marinování.Srnčí hřbet odblaníme, vypereme, protkneme slaninou a osolíme. Očištěnou, na kolečka nakrájenou zeleninu a cibuli osmahneme na tuku do červena, přidáme divoké koření (celé nové koření, pepř, bobkový list), zalijeme trochou vařící vody, vložíme připravený hřbet a pečeme v troubě do měkka.
Co se dělá ze Srnciho masa : Srnčí kýta je výborná na svíčkovou, žebírka nebo plecko zase na ragú. Nejen u zvěřiny platí, že jaké víno na přípravu pokrmů použijete, takovou chuť získáte. Na tmavé maso doporučujeme co nejkvalitnější, suché a pokud možno těžší červené víno.
Co uvařit ze srny
Recepty ze srnčího
- Svíčková omáčka ze srnčí kýty.
- Srnčí svíčková s brusinkovým čatní
- Srnčí hřbet na červeném víně
- Srnčí plec na liškách a černém pivě
- Srnčí guláš
- Rolka ze srnčích žeber.
- Srnčí hřbet s liškami a švestkovým čatní
- Srnčí plec na hříbkách.
Jak často jíst zvěřinu : Jaké jsou její zápory a jak často ji jíst Podle dietoložky Karolíny Hlavaté platí pro zvěřinu stejné pravidlo jak pro většinu potravin. „Všeho s mírou. Je-li možné ji mít jednou za měsíc, pak může být vítaným a zajímavým zpestřením našeho jídelníčku,“ říká dietoložka.
Obsahuje mletý pepř černý, nové koření, bobkový list, jalovec, tymián, zázvor, koriandr, rozmarýn, cibuli, kořenovou zeleninu, pálivou papriku, něco málo glutamanu a soli. Používáme asi 2 – 4 lžičky na 1 kg masa – podle chuti, buď k nakládání (pokropíme vínem, či zakapeme olejem) nebo k vlastní přípravě.
Zpracováváme-li zvěřinu ze starších kusů, nakládáme maso do mořidla na 24 hodin až 4 dny, podle stáří a velikosti kusu. Maso uložíme do kameninové nádoby a zalijeme prochladlým mořidlem. Nádobu zakryjeme a uložíme v chladu. Během naložení maso několikrát otočíme; moření nesmí trvat dlouho, maso by se příliš vymáčelo.
Jak vypadá srnčí hřbet
Se skládá ze dvou šálů, které obepínají páteř od posledního krčního obratle po křížovou kost. Srnčí hřbet se dá péct celý s kostí, protože jeho váha málo kdy překračuje 3 kg a délka 50 cm. Srnčí hřbet je po panenkách druhou nejcennější částí srnčí zvěřiny a nesmí chybět pří žádné slavnostní příležitosti.Nejlepší zvěřinou je daňčí maso.
Daňčí maso je vynikající a chutné. Tato zvěřina je velice libová, dietní, protože je prakticky bez tuku. Mezi veškerou zvěřinou je maso daňka považováno za nejlahodnější.Prodej zvěřiny – ceník
cena za 1 kg bez DPH | |
---|---|
Srnčí | |
srnčí kýta bez kosti srnčí hřbet bez kosti srnčí plec bez kosti srnčí na guláš srnčí svíčková ořez | 350 Kč 600 Kč 290 Kč 220 Kč 650 Kč 70 Kč |
Daňčí |
Na guláš je dobré maso ještě marinovat, a to cca 24 hodin. Použijte 150 ml oleje, 2 bobkové listy, 4 kuličky nového koření, čtyři jalovce, dva stroužky česneku, sůl a pepř. Pak už vařte a pečte podle chuti. Uvidíte, že nebudete vůbec litovat a pochutnáte si.
Co se stane kdyz nejím maso : 15 potravin, které částečně nahradí maso
- Fazole, hrách, cizrna a čočka. Obsahují kromě vysokého procenta bílkovin i dostatek vlákniny a železa.
- Sója.
- Quinoa.
- Oříšky a arašídy.
- Semínka.
- Celozrnné obilniny.
- Mléko.
- Vejce.
Co kdyz nejím maso : Čočka, hrách nebo i fazole nahrazují zejména látky, které běžně přijímáte v masu. I proto se velmi často používají jako vegetariánská alternativa masa. Uvařte si například čočkovou či fazolovou polévku nebo z nich připravte chutné omáčky. Výborně fungují i v kombinaci se zeleninou v salátech nebo vývarech.
Jak naložit srnčí medailonky
Srnčí hřbet očistíme, zbavíme přebytečných blan a nakrájíme na širší medailonky. Opepříme čerstvě mletým pepřem. Přendáme maso do mísy, přidáme čerstvé bylinky. Zalijeme červeným vínem, pokapeme olejem, citronovou šťávou a necháme odležet nejlépe do druhého dne v lednici.
Zpracováváme-li zvěřinu ze starších kusů, nakládáme maso do mořidla na 24 hodin až 4 dny, podle stáří a velikosti kusu. Maso uložíme do kameninové nádoby a zalijeme prochladlým mořidlem. Nádobu zakryjeme a uložíme v chladu. Během naložení maso několikrát otočíme; moření nesmí trvat dlouho, maso by se příliš vymáčelo.Srnčí maso se vyznačuje červenohnědou barvou, jemnou strukturu svalového vlákna a nízkým obsahem tuku. Zvlášť oceňované je maso pocházející z mladých zvířat ve věku okolo jednoho roku. Čím je zvíře starší, tím je maso chuťově výraznější a má pevnější strukturu.
Jak chutná srnčí maso : Srnčí maso je charakteristické svou typickou chutí zvěřiny, které se považuje za jedno z nejmenších druhů, kvůli své váze. Obsahuje také nízké množství kalorií, cholesterolu a tuku. Jedná se o poměrně jemné maso, které se skvěle hodí na zvěřinový guláš. Chutná také dobře s kořenovou zeleninou nebo šípkovou omáčkou.