Antwort Jak se zbavit Dřepčíka? Weitere Antworten – Jak likvidovat dřepčíky
Do listů vyžírají nepravidelné dírky a jsou schopni rostlinu zcela zlikvidovat. Boj proti dřepčíkům není složitý, velmi účinně na ně fungují žluté lepové desky. Jako postřik se doporučuje Karate Zeon na bázi pyrethroidů nebo NeemAzal na přírodní bázi.Ředkvičky mohou napadat dřepčíci (malí černí nebo kovově modří broučci, kteří za výrazného sucha napadají zejména klíčící rostlinky) a slimáci (škodí zejména v noci nebo po dešti, když při okopávání najdete vajíčka, zničte je, slimáky sbírejte ručně).Pokud na vzcházejících ředkvičkách či kedlubnách zaznamenáte malé černé broučky, kteří vykusují díry do listů, půjde o dřepčíky. Tito žraví škůdci útočí hlavně na jaře za suchého počasí. Dřepčíci si pochutnávají hlavně na listech brukvovité zeleniny, ale napadají i některé letničky, například lichořeřišnici.
Jak se zbavit brouku v bytě : Odpadky vynášejte v pravidelných intervalech do popelnice. Do oken můžete nainstalovat sítě proti hmyzu. Ucpěte veškeré mezery, skuliny a škvíry, kudy brouci dovnitř lezou. Vždy pečlivě kontrolujte předměty, které si domů přinesete z druhé ruky.
Co napadá Lichořeřišnici
Lichořeřišnice kompaktní, semena
Tato rostlina, jedno jestli keřík nebo popínavka, má významné antibiotické, antivirotické a antibakteriální účinky. Působí na stafylokoky, streptokoky, E. coli a další havěť, která nás tak ráda napadá.
Na co pomáhají ředkvičky : Ředkvičky jsou bohaté na vlákniny, které podporují střevní peristaltiku. Tím pomáhají k rychlejšímu vylučování jedovatých, škodlivých látek, odstraňují zácpu a ochablost střev. Mají však velmi mnoho kyseliny listové, která je důležitá pro růst a nervy, i vitaminu C, ten podporuje imunitní obranu a mentální zdraví.
Dřepčík z rodu Epitrix je 1,5–2 mm velký, obvykle tmavě zbarvený, černý, červenavě až tmavě hnědý nebo hnědavě žlutý brouk.
K rychlému růstu patří i dostatek vláhy. Pokud zaléváme nedůsledně, kedlubny mají potřebu se proti výkyvům vlhkosti obrnit. A to udělají tak, že začnou dřevnatět. Nevyrovnaná zálivka způsobuje také praskání hlíz, které pak jsou ohroženy infekcemi a nedorostou ta, jak bychom si představovali.
Co odpuzuje brouky
Co odpuzuje brouky májovky
Dobrým odpuzovačem májových brouků je lupina vytrvalá – je pro hmyz jedovatá. Kromě toho je tato květina obecně vhodná pro stanoviště. Na zahradě můžete vysadit také bílý jetel, řepku a hořčici, které vás zbaví škůdců. Tyto rostliny odrazují dospělce a znemožňují kladení larev do půdy.Brouky krmíme nejrůznějším ovocem a zeleninou, přikrmujeme různými šroty, ovesnými vločkami, občas přidáme i živočišné bílkoviny (vařené maso, sušené mléko, tvaroh, masokostní moučku…). Šplhat mohou po větvích, kam také kladou vajíčka.Použití: Tinktura z lichořeřišnice začíná působit přibližně po 2 hodinách od požití, maximální účinek má po 9 hodinách a zhruba po 16 hodinách její účinek vymizí. Pro rovnoměrný účinek proto dodržujte rozdělení denní dávky do 3 dílčích dávek, jak je určeno v dávkování.
Ředkvičky obsahují hořčičné glykosidy (glukosinoláty), které pomáhají rostlinu chránit před býložravci a zároveň jí dodávají typickou chuť a mírnou štiplavost. Tyto látky jsou pro lidské tělo velmi prospěšné a mají mimo jiné pozitivní vliv na imunitní systém.
Proč ředkvičky hodně pálí : Typickou štiplavou chuť dávají ředkvičkám hořčičné silice, které se uvolňují při porušení buněk. Tedy i při kousání. Jejich role je pro rostlinu důležitá, protože štiplavost ji chrání před škůdci. A stejně působí i v našem těle.
Co napadá květák : Ze škůdců na květák často útočí larvy květilky zelné, housenky můry, běláska zelného a mšice.
Čím hnojit kedluben
Kedlubny určené pro děti nehnojíme průmyslovými hnojivy. Raději sáhneme po přírodních organických látkách jako jsou výrobky z přírodní řady Vita Natura určené i pro ekologické zemědělství. Z této řady doporučujeme: Kopřiva plus, Organické hnojivo pro plodovou zeleninu a Přírodní substrát univerzální.
Semínka kedlubny sázíme do zeminy po trsech (2 – 3 semínka) 10 až 15 centimetrů od sebe. Mezi jednotlivými řádky, do kterých umístíte semena kedlubny, zanechte vzdálenost 30 – 40 centimetrů. Semena můžete sázet do záhonu nebo foliového tunelu i pomocí ruční sečky.Odpadky vynášejte v pravidelných intervalech do popelnice. Do oken můžete nainstalovat sítě proti hmyzu. Ucpěte veškeré mezery, skuliny a škvíry, kudy brouci dovnitř lezou. Vždy pečlivě kontrolujte předměty, které si domů přinesete z druhé ruky.
Jak odpudit brouky : Kromě klasických repelentů existují také ultrazvukové odpuzovače, které fungují na bázi frekvence zvuku. Kromě toho komáry odpuzují také esenciální oleje. Nejlepší je levandulový či eukalyptový olej. Zkuste například Kozák Levandule vonný olej (koupit v e-shopu).