Antwort Jak se starat o Vanočni hvezdu? Weitere Antworten – Jak se starat o vánoční hvězdu po Vanocich
Po „odkvětu“ ji dejte na chladnější místo a omezte zálivku. Koncem února vánoční hvězdu seřízněte, pokud jste měli vyšší rostlinu, seřezávat můžete klidně až na 10 cm. Z rány začne vytékat velké množství bílého latexového mléka, které je velmi jedovaté. Jeho prýštění zastavíte ponořením rány do horké vody.Vánoční hvězda vám může vydržet mnoho let, vyžaduje však speciální zacházení. Po odkvětu rostlinu přemístěte na chladnější místo, snižte zálivku a nejlépe i vzdušnou vlhkost. V březnu rostlinu seřízněte, klidně i o 10 cm. Na jaře pak rostlinu přesaďte a přes léto ji řádně zalévejte a hnojte, aby pěkně zesílila.Vánoční hvězda je trvalka, které opadají listy a ztratí tak svou krásu a půvab. To je důvod, proč se jí lidé po Vánocích zbaví. Až hvězda odkvete, přesuňte ji na chladnější stinné místo a nezalévejte ji tak často. Zhruba v březnu jí její výhonky zkraťte o 10 centimetrů, přesaďte ji a v létě zalévejte a hnojte.
Jak často se má zalévat vánoční hvězda : Orientačně se lze řídit pravidlem, že při standardní pokojové teplotě by měla poinsettie dostat mírnou zálivku každé 2–3 dny. Je-li v pokoji větší teplo nebo je rostlina umístěna v blízkosti topení, bude pravděpodobně nutné ji zalévat každý den.
Co s vánoční hvězdou aby zčervenala
Co dělat aby zčervenala vánoční hvězda Aby vám vánoční hvězda opět na Vánoce zčervenala, je nutné ji přibližně dva měsíce před Vánocemi, tedy od poloviny října, alespoň 12 až 14 hodin denně ponechat v absolutní tmě. Vánoční hvězdu proto zakrývejte například krabicí, nebo ji po tuto dobu umístěte do temné místnosti.
Kolik vody potrebuje vánoční hvězda : Kolik vody vánoční hvězda potřebuje Pro běžnou vánoční hvězdu v květináči o průměru 12 nebo 13 cm doporučujeme 100 ml na jednu zálivku. To odpovídá množství vody ve skleničce na šampaňské. Pro miniaturní vánoční hvězdu stačí 10 ml, což je polovina malé skleničky na panáka.
Co dělat, aby vánoční hvězda zase rozkvetla a zčervenala
Osm týdnů před vánočními svátky je nutné květinku nechat alespoň 14 hodin denně v absolutní tmě. A to opravdu důsledně. I velmi malé množství světla by mohlo způsobit, že vás letos svými květy nepotěší. Pro zakrytí rostliny je použijte ideálně větší krabici.
„Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima) by se neměla dostat do prostředí, kde okolo ní klesne teplota pod 10 °C. Na takovém místě obyčejně opadává, žloutnou jí listy.
Jak vykvete vánoční hvězda
Pokud chcete, aby vase vánoční hvězda opravdu na vánoce znovu vykvetla, musíte na ni myslet i přes léto, kdy ji ideálně dejte na zahradu a vystavte ji nepřímému slunečnímu světlu, právě v tento moment má rostlina šanci znovu začít plodit nové listy.Když si pořídíte vánoční hvězdu, většinou ji považujete za jednoletou rostlinu, která vydrží kvést jen jednu sezónu a pak odumře. Vánoční hvězdy jsou však trvalky a pokud budete chtít, můžete si je nechat doslova několik let a ne pouze jedny Vánoce, jak jste byli možná doteď zvyklí.„Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima) by se neměla dostat do prostředí, kde okolo ní klesne teplota pod 10 °C. Na takovém místě obyčejně opadává, žloutnou jí listy.
Minimálně 8 týdnů před vánočními svátky ji musíme nejlépe 14 hodin denně uložit do úplné tmy. Teplota v tomto tmavém období nesmí být příliš vysoká.
Jaké hnojivo na vánoční hvězdu : Velmi prospěšná je také vyšší vlhkost vzduchu, proto rostlinu často rosíme. V její blízkosti můžeme umístit odpařovač nebo mlhovací fontánku. Do zálivky přidáme jednou týdně hnojivo pro kvetoucí pokojové rostliny nebo pro citrusy – to je vhodné zvláště pokud hvězdě začínají žloutnout listy.
Kolik světla potrebuje vánoční hvězda : Přiklopte hvězdu krabicí
Vánoční hvězda potřebuje zajistit přirozené zkracování dne tak, jak je zvyklá ve svých domácích podmínkách. Potřebuje osm až deset hodin slunečního svitu. Můžete si tedy poměrně přesně určit čas, kdy chcete, aby vánoční růže vykvetla.
Který vánoční stromek vydrží nejdéle
Pokud chcete, aby vám váš stromek vydržel pěkný co nejdelší dobu, sáhnout byste měli určitě po borovici, která vydrží z jehličnanů nejdéle. O něco kratší vydrží jedlička a nejkratší trvanlivost má smrk. Smrky ztrácejí totiž ve vytopených prostorách jehličí mnohem rychleji než ostatní dva zmíněné druhy.
Nejúčinnějším způsobem okamžitého zavlažení je vyjmout rostlinu z nádoby a ponořit celý kořenový bal do odstáté vody, dokud si sám nenasaje potřebné množství zálivky. Po vyjmutí z vody nechte rostlinu chvíli odstát, aby mohla přebytečná voda odtéct a vraťte ji zpět do květináče. Suché listy z poinsettie odstraňte.Po odkvětu ji přemístěte ji na chladnější místo, snižte zálivku i vzdušnou vlhkost. V předjaří hvězdu seřízněte (u středně velké zkraťte výhony i o 10 cm). Prýštící mléko lze zastavit ponořením řezné rány do teplé vody. Pozor, mléko je jedovaté a může popálit i pokožku!).
Jak prodlouzit zivotnost vánočního stromku : „Nejvíce životnost prodloužíte, když umístíte stromek do stojánku s vodou. To ale nemá smysl u ofrézovaných stromků, ty totiž vodu nepotáhnou. Je potřeba aby ve vodě byla namočená kůra, protože strom saje tekutinu pletivy pod kůrou,“ radí František Valdman, místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků.