Antwort Jak se správně starat o křečka? Weitere Antworten – Jak často měnit vodu křečkovi
Tato velikost napáječky jim vystačí na 3 dny s tím, že po třech dnech se již voda v napáječce začíná kazit a musí se vyměnit. Voda by měla být ale každý den čerstvá, jde pouze o dny dovolené. Křečíci, kteří se chovají ve skupinách (Campbellův nebo Roborowského) by měli mít napáječky větší dle počtu jedinců.Aby měl křeček v ubikaci dostatek zábavy, pořiďte mu různé tunely, mosty, prolézačky, větvičky ovocných stromů na okus, kolečko a také úkryty. Doporučujeme kolečko v ubikaci nechávat vždy jen pár hodin denně. V ubikaci by určitě neměl chybět domeček, do kterého se může v případě potřeby schovat.Zakázané krmivo pro křečka jsou solené výrobky, jako jsou tyčinky nebo sušenky, cibule, česnek, citrusy, čokoláda a jiné sladkosti, surová fazole a brambory, avokádo, lilek, cizrna, růžičková kapusta, granátové jablko, liči, mango, zelí, rebarbora, čočka a ředkvička. Jídlo křečka by nemělo obsahovat zbytky po oběde.
Jak se chovat křečka : Chov křečka není příliš náročný, ale stejně jako každé jiné zvíře vyžaduje pečlivou péči i socializaci s majitelem. Jedná se o samotářská zvířata a až na drobné výjimky je pro ně nejvhodnější samostatný chov. Potřebují dostatek podnětů, tzn. nejrůznějších hraček a prolézaček v kleci.
Co má nejradsi křeček
Základ krmiva
Pro křečka jsou nejdůležitější zrniny – pšenice, ječmen, kukuřice, oves, čirok nebo kardi (světlice barvířská). Dále kukuřice, lisovaný hrách nebo svatojánský chléb (karob). Směsku lze doplnit o oves, žito, pohanku, konopné semínko, fazole mungo či ovesné vločky.
Co nedělat křečkovi : 6 věcí, které nedělejte se svým křečkem
- Nenechte křečka bydlet v rušné místnosti.
- Nedávejte klec k oknu, kterým větráte.
- Pořízení dalšího křečka není nejlepší nápad.
- Jednodruhová strava.
- Vodní lázeň tento malý hlodavec neocení
- Nerušte ho při spánku.
Základem krmení pro křečka jsou obiloviny a zrniny. K nim patří pšenice, ječmen, oves, kukuřice, čirok, světlice barvířská (kardi), případně i žito, pohanka a konopné semínko. Součástí krmné směsi může dále být také lisovaný hrách, mungo fazole, ovesné vločky a v omezené míře také slunečnice.
Můžete mu po výběhu poházet natrhaný toaletní papír nebo papírové utěrky, křeček si je bude nosit do svého příbytku v kleci a je velmi zábavné to pozorovat. Křečka potěší i cokoliv, co je spojené s jídlem – dejte mu tyčinku na okusování nebo ovoce do závěsné koule.
Proč mě křeček kouše
Proč křečci koušou Vždycky myslete na to, že křečci koušou jen když jsou vyděšení, je to v podstatě jejich obrana. Proto je neděste a zacházejte s nimi hezky, aby neměli důvod vás kousnout. Kdyby se tak přeci jen stalo, kousnutí mladého křečka nijak zvlášť nebolí a ani neublíží.Žvýkání klece se často objevuje hned po koupi křečka – zvíře se bojí, neví, co se děje, a potřebuje nějak vybít negativní emoce. Na samém začátku je křeček obvykle ještě zcela nezkrocený. Stres může ovlivnit i již usedlého křečka. Stačí, když je klec příliš malá nebo umístěná na hlučném místě.Doporučujeme vařené kuřecí nebo rybí maso, vařené vejce, granule či kapsičky pro psy a kočky, sušené krevety, červy atd. Křečci nepohrdnou ani jogurtem či tvarohem. Bylinky podáváme křečkům hlavně čerstvé. Na trhu je možné pořídit i směsi sušených bylin.
Výplňě do záchudků
Je dobré do křeččího záchudku také dát i nějakou výplň, která moč vsákne například křeččí podestýlku nebo koupací písek pro činčily nebo pískomily, který je sice dražší ale zato lepší, protože dobře saje vlhkost a je příjemný a jemný pro křeččí tlapičky.
Jak často měnit podestýlku křečkovi : Jednou za týden je pak nutné vyměnit veškerou podestýlku, důkladně vyčistit celou klec včetně mříží a skel, vyměnit hnízdní materiál, důkladně vymýt misky a napáječku a vyměnit větve na hlodání. Péče o srst jako taková je nutná pouze u dlouhosrstých křečků, kterým se do srsti zamotává podestýlka, potrava nebo trus.
Co na Čmelíky u křečka : Popis pro produkt BIO KILL 500 ml. Sprej proti parazitům pro psy, morčata, křečky a exotické ptáky. Lze použít i k ošetření pelíšků a hnízd. Účinkuje na blechy, klíšťata, vši, všenky, čmelíky a další…
Jak často čistit klec křečkovi
Nemusíte každý týden čistit celou klec, stačí pravidelně čistit toaletu a celou klec stačí vyčistit podle potřeby (přibližně jednou měsíčně). V toaletě je dobré použít savější podestýlku (např. peletovanou).
Řeč křečků
- Jaké zvuky křečci vydávají
- Pískání
- Kýchání
- Pištění
- Vrčení nebo prskání
- Klapání zuby.
Intenzita: Silnější pískání obvykle značí větší naléhavost, jako je bolest nebo strach. Frekvence: Vysoké tóny mohou znamenat vzrušení, zatímco nízké tóny spíše bolest nebo strach. Jazyk těla: Sledujte i další neverbální signály, jako je napínání srsti, schovávání se nebo třes.
Jak bolí kousnutí od křečka : Kdyby se tak přeci jen stalo, kousnutí mladého křečka nijak zvlášť nebolí a ani neublíží. Občas se může stát, že vás křeček jakoby ochutnává, nelekejte se, nebo křečka vyděsíte a může vás pak doopravdy kousnout.