Antwort Jak se pěstuje šťavel? Weitere Antworten – Jak se starat o Šťavel
Jak se starat o výsev
Je tedy ideální semena do prvních lístků udržovat ve vlhku (pod strečovou fólií, v pařeništi nebo ve skleničku). Teplé (tedy světlé až slunné) stanoviště je nezbytnost pro úspěšné pěstování našich semen. Ideální termín pro pěstování je únor až červenec.Přestože šťavel obecně preferuje kyselejší půdy, tento druh se dobře adaptuje na různé zahradní podmínky. Vysazuje se na jaře nebo na podzim na plné slunce nebo polostín, přičemž hloubka výsadby by měla být 4–6 cm a vzdálenost mezi jednotlivými rostlinami 15 až 20 cm.Oxalisu v případě nutnosti přesazujeme na jaře, nádoba by měla být jen o málo větší než původní. Před zimou lze také rostlinu ostříhat a vyjmout ze zeminy hlízky, které uchovejte v chladu. Na jaře zasaďte a udržujte substrát mírně vlhký.
Jak se starat o Oxalis : Péče. Oxalis platí za nenáročnou a skoro nezahubitelnou rostlinku. Má ráda hodně rozptýleného světla, slabší ranní a odpolední přímé slunce ji ale také nevadí. Polévejte ji vždy, když svrchní zemina proschne – my vždy zabodneme prst do hlíny a prozkoumáme, zda není ještě vlhká.
Jak rozmnožit Šťavel
Množení: Oxalis můžeme množit hlízkami. Stačí je vyjmout z květináče a zasadit do nového. Co trápí pokojovku: Jestliže jste nechali rostlinu uschnout, staré a suché listy vytrhněte a brzy vyrostou další lístky.
Kdy dát ven Oxalis : Hlízy se vysazují do hloubky 3 cm, a to zpravidla na jaře nebo na podzim. Vzdálenost mezi hlízami by měla být cca 3 cm. Stanoviště musí být dostatečně slunečné. V polostínu sice rostliny porostou, ale na slunci budou lépe vybarvené a více pokvetou.
Množení Venku pěstovaný oxalis se množí zejména semínky. Doma ho můžeme namnožit tím, že rozsadíme hlízy. Musíme je oddělovat opatrně, abychom nepoškodili kořeny.
Podzim je ideální období pro množení trvalek – dělením trsů. Získáme nové rostliny, doplníme prázdná místa v záhoně a zmenšíme velké trsy starších rostlin a tak je podpoříme v růstu a částečně zmladíme. Takto můžeme dělit několik trvalek, jako jsou třapatky, kokardy, echinacey, astry, hosty, heuchera.
Jak množit Svíčkovec
Stačí aplikovat obecné hnojivo pro kvetoucí rostliny v jarním období. Množení: Rostliny lze množit semeny nebo dělením trsů. Semena se mohou samovolně vysemenit na podzim, a pokud nezmrznou, vytvoří na jaře nové rostliny.Květák má rád světlé stanoviště, ale příliš výslunné stanoviště mu také moc nesvědčí. Ideální je pěstování květáku z předpěstované sadby. Semínka sázíme již od konce ledna. Vhodná teplota pro klíčení je cca 15 – 20 °C.Hlízy se vysazují do hloubky 3 cm, a to zpravidla na jaře nebo na podzim. Vzdálenost mezi hlízami by měla být cca 3 cm. Stanoviště musí být dostatečně slunečné. V polostínu sice rostliny porostou, ale na slunci budou lépe vybarvené a více pokvetou.
Množení řízkováním provádíme ještě před květem šeříku, tedy na konci března až na počátku května. Pro tvorbu řízků využíváme mladé, polodřevité či dřevité výhony, které nesou 4 až 6 pupenů. Takto získané řízky pak ještě ošetříme stimulátorem růstu.
Jak řízkovat trvalky : Důležité je, aby řízky pocházely ze zdravých rostlin, nejlépe z vrcholových výhonů. Řízky upravíme na délku asi 4 – 6 cm, spodní listy i s řapíky odřízneme blízko u stonku. Vrchní listy zkracujeme podle velikosti o třetinu až polovinu. U drobnolistých trvalek (Phlox subulata Thymus, Veronica apod.)
Jak se pěstuje Svíčkovec : Bude se mu dařit na plném slunci, v hlinito–písčitých, humózních, dobře odvodněných půdách. Velmi dobře odolává letnímu suchu. Především v zimě nesnese vlhkou a přemokřenou půdu, protože uhnívá. Hodí se do trvalkových záhonů, nádob na terasu, na skalky, ale také do volného prostranství.
Kdy stříhat Pomněnkovec
Jedinou vadou na kráse je, že pomněnkovec na podzim ztratí listy, takže plocha je v zimě holá. Ale časně na jaře znovu obrazí – nejprve se objeví květy a o něco málo později i ozdobné listy. Jakmile květy pomněnkovce odkvetou, odstřihněte je.
Semena květáku vysévejte k předpěstování do skleníku či pařeniště, případně vysazujte zakoupené předpěstované sazeničky. Sazenice kupované by měly být řádně otužené. Předpěstováváte-li si sadbu, uplyne do výsadby sazenic 35 –40 dnů. Od dubna je možné květák vysévat i přímo na záhon.Květák a brokolice se hodí vedle salátu, špenátu, hrachu, pórku, rajčat, celeru, mangoldu a řepy. Nepěstujte je vedle cibule, česneku a jahod. Kukuřice se hodí vedle cuket a dýní, fazolí, hrachu, okurek, rajčat a salátu. Nehodí se vedle celeru a červené řepy.
Jak Rozmnozit šeřík : Šeříky můžeme množit řízkováním, hřížením, odkopky, roubováním, očkováním a nebo výsevem. Řízkováním, hřížením a odkopky získáme takzvaně pravokořenné rostliny, které rostou rychleji a tvoří silnější rostliny s více výhony i vyvinutějším kořenový systémem. Opakem jsou šeříky pěstované z roubů či z výsevů.