Antwort Jak se dělá bramboračka polévka? Weitere Antworten – Co patří do bramborové polévky
Základem jsou, již podle názvu, brambory. V bramboračce nesmí chybět pořádná porce zeleniny jako mrkev, petržel a celer. Správnou chuť polévce dodá ještě koření (majoránka, pepř, sůl) a česnek.Směs drceného česneku, drceného černého pepře, cibule, majoránky a soli. Je určena pro přípravu oblíbených bramboráků (placek ze syrových brambor). Má širší použití – například do hrachové, bramborové a česnekové polévky.Postup přípravy
Ve velkém hrnci rozpusťte máslo a dozlatova na něm opražte mouku. Vzniklou jíšku zalijte zhruba litrem a půl studené vody nebo vývaru a důkladně promíchejte, přidejte oloupané a pokrájené brambory a zeleninu, přilijte houby i s vývarem a přiveďte k varu. Okořeňte a vařte do změknutí asi 15 minut.
Kolik brambor do Bramboracky : Dvě třetiny brambor nastrouháme na hrubém struhadle a jednu třetinu najemno. Brambory jemně vymačkáme, abychom je zbavili přebytečné vody. Přidáme k nim vejce, sůl, pepř, česnek, majoránku, hladkou mouku a přilijeme mléko.
Jak dlouho vařit brambory v polévce
Vaření oloupaných brambor
Vaříme je přiklopené, na mírném plameni asi 10-20 minut (podle varného typu). Měkkost brambor vyzkoušíme vpíchnutím vidličky nebo špejle. Vodu z uvařených brambor ihned slijeme. Vodu není nutné vylívat do odpadu, může posloužit jako skvělý základ zeleninové polévky.
Co se dává do polévky : Nejoblíbenější koření do polévky
- bobkový list. Bobkový list patří k základním kořením české i světové kuchyně.
- boršč
- bylinky do polévky.
- celer.
- cibule.
- citronová tráva.
- černý pepř
- česnek.
Sádlo je skutečně na smažení bramboráků mnohem vhodnější než olej. A když na oleji trváte, zkuste do něj aspoň přidat lžíci sádla. Brambory se sádlem tvoří skvělou chuťovou kombinaci, které s olejem nedosáhnete.
Do bramboráků můžete použít hladkou, polohrubou nebo dokonce hrubou mouku. Mouky se ale nikdy nedává mnoho – tím podstatným jsou nastrouhané brambory a když na to přijde, zvládnete připravit bramborové placky i zcela bez mouky. Mnoho hospodyněk nedá dopustit na osvědčenou hladkou mouku, tato mouka těsto lépe spojí.
Kdy přidat houby do polévky
Sušené houby se snadno skladují, nezaberou mnoho místa a jsou velmi trvanlivé. Před použitím je obvykle namáčíme, ale pokud je přidáváme např. do bramborové nebo čočkové polévky či do guláše, namáčení není nutné – za předpokladu, že se budou vařit dostatečně dlouho, aby v jídle nebyly tuhé.Na sádle opražíme kmín, kratince pariku (to kvůli barvě) a lžíci mouky. Zalijeme vodou, přidáme vegetu a povaříme cca 10 minut. Nakonec vmícháme rozšlehané vejce. Pro obměnu můžeme přidat petrželku, popřípadě trochu nastrouhané zeleniny (mrkev, celer, petržel, ap.).Důležité je si ohlídat množství mouky, kterou do bramboráků přidáte. Pokud jí přidáte málo, budou se vám bramboráky rozpadat. Pokud jí nasypete do těsta příliš, budete mít zase bramboráky až moc tuhé a moučné.
Většina lidí strouhá brambory na bramborák na jemném struhadle, zkuste to jednou na tom hrubém, je to jednodušší a rychlejší, navíc pak bramboráky hezky křupou. Pokud dáváte přednost jemnější konzistenci, umelte syrové brambory na masovém strojku nebo na mlýnku na strouhanku.
Jak poznat že jsou brambory hotove : Doba varu se liší podle typu brambor a vyzrálosti, 25-35 minut (u brambor čerstvých se zkracuje i na 15 minut). Během varu do jedné brambory píchněte vidličkou nebo špejlí a pokud neucítíte žádný odpor, je uvařeno a z brambor můžete slít vodu, ve které se vařily.
V jaké vodě vařit brambory : Brambory vkládejte ideálně až do vroucí osolené vody, jelikož tím zkrátíte dobu jejich vaření, čímž si zachovají větší obsah vitamínu C. Množství vody stanovte tak, aby akorát pokrývala vršky brambor. Přidat můžete také kmín.
Co dát do polévky aby nebyla kalná
"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.
Jakou mouku použít Můžeme použít hladkou, polohrubou nebo hrubou. Chybu neuděláme ani s dětskou krupičkou. Rozdíl bude ve výsledném vzhledu a chuti – z hrubé mouky a krupičky bude kapání nadýchanější, z hladké mouky "hladší a pevnější".Přidáváte-li houby do vroucí polévky, například bramboračky nebo kysela, bude jim stačit zhruba 5-8 minut. Přidávejte je tedy vždy až ke konci. Zažívací potíže při nedostatečné tepelné úpravě mohou způsobit zejména hřib kovář nebo hřib koloděj, dále václavky, muchomůrka růžovka, čirůvka fialová či hlíva ústřičná.
Jaké koření se dává do houbové polévky : Zelené natě a bylinky do houbových pokrmů patří zcela přirozeně, neboť sezona hub a bylinek na našich zahradách se kryjí. V tomto ohledu jsou pravými skvosty tradiční petrželová nať, čerstvá majoránka, šalvěj, bazalka, libeček a mladá celerová nať.