Antwort Jak se děkuje za upřímnou soustrast? Weitere Antworten – Jak poděkovat za soustrast
Drazí příznivci mého manžela, touto cestou vám všem ze srdce děkuji za veškerá vyjádření soustrasti, která jsme od vás v uplynulých týdnech v tak velkém počtu obdrželi a stále dostáváme. Vaše slova podpory jsou pro naši rodinu, v těchto nesmírně těžkých časech, velkým povzbuzením.Osobní kondolence se vyjadřuje pevným stiskem ruky, který může být doplněný o krátký mluvený projev. Kondolence se nejčastěji vyjadřuje spojením „Upřímná soustrast“, případně rozvitou větou „Přijměte moji upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku“ nebo „Upřímnou soustrast, cítím s vámi“.Písemná kondolence
- ✔ "Přijměte mou upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku."
- ✔ "Kdo žije v srdcích svých milých, není nikdy mrtev."
- ✔ "Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích."
- ✔ "Žádná slova nemohou vyjádřit zármutek, který s Vámi v tuto bolestnou chvíli cítíme."
- ✔ "Dovolte, abych Vám vyjádřil upřímnou soustrast"
Jak vyjádřit upřímnou soustrast v SMS :
- Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích.
- Upřimnou soustrast.
- Upřímnou soustrast Tobě i Tvé celé rodině
- Bolest nezmizí, ale můžeme se s ní naučit žít dál.
- Moji milí!
- Těžké je rozloučení, u srdce smutno je mi.
- Ať vzpomínky nevyblednou, a čas bolest utiší.
- Všichni se jednou vydáme na věčné nebeské hřiště.
Jak kondolovat mailem
U písemné kondolence nezapomínejte, že nikdy nemůže být odeslána elektronickou formou. Tedy rozhodně žádné e-maily, či dokonce SMS, které působí spíše urážlivě, než soucitně a upřímně. Také je naprosto nevhodné kondolovat telefonickým hovorem.
Jak se Kondoluje : Nejlepším příkladem je upřímný a pevný stisk ruky doprovázený slovy: „upřímnou soustrast“, „přijměte mou upřímnou soustrast“, „dovolte, abych vám vyjádřil upřímnou soustrast", „přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast, je mi to líto", „přijmi mou upřímnou soustrast".
Nejlepším příkladem je upřímný a pevný stisk ruky doprovázený slovy: „upřímnou soustrast“, „přijměte mou upřímnou soustrast“, „dovolte, abych vám vyjádřil upřímnou soustrast", „přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast, je mi to líto", „přijmi mou upřímnou soustrast".
Jiná situace je, pokud nám někdo smutnou zprávu zatelefonuje. V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast.
Co napsat k soustrasti
Važte slova, dvojice „Upřímnou soustrast“, eventuálně rozvitá věta „Přijměte moji (naši) upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku“ nebo „Upřímnou soustrast, cítím(e) s vámi“ plně postačují. Hřmotnější osoby by si měly dát pozor na intenzitu své kondolence, s pietou jsou spíše spojeny tišší projevy.Písemná kondolence
Tedy rozhodně žádné e-maily, či dokonce SMS, které působí spíše urážlivě, než soucitně a upřímně. Také je naprosto nevhodné kondolovat telefonickým hovorem. Telefon použijte pouze v případě, kdy jsou pozůstalý v jiných částech světa a není jiné možnosti, jak soustrast vyjádřit.V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast. „Pozor, soustrast nepřejeme, ale vyjadřujeme,“ připomíná lektor etikety velmi často používané a nevhodné slovní spojení ‚přeju upřímnou soustrast', které je poněkud nesmyslné, když se nad ním zamyslíme.
Jiná situace je, pokud nám někdo smutnou zprávu zatelefonuje. V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast.
Co neříkat pozůstalým : V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast. „Pozor, soustrast nepřejeme, ale vyjadřujeme,“ připomíná lektor etikety velmi často používané a nevhodné slovní spojení ‚přeju upřímnou soustrast', které je poněkud nesmyslné, když se nad ním zamyslíme.
Co říct místo upřímnou soustrast : Podání ruky a slova „Upřímnou soustrast“ nebo „Je mi to líto“ smutného člověka neurazí a nepohorší. Dáváme mu tak najevo, že jsme jeho ztrátu zaznamenali, že jej vnímáme jako pozůstalého a že s ním soucítíme. Otevíráme tím také prostor pro další hovor, neděláme tabu ze smrti a ztráty.
Co se píše k úmrtí
Nejlepším příkladem je upřímný a pevný stisk ruky doprovázený slovy: „upřímnou soustrast“, „přijměte mou upřímnou soustrast“, „dovolte, abych vám vyjádřil upřímnou soustrast", „přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast, je mi to líto", „přijmi mou upřímnou soustrast".
V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast. „Pozor, soustrast nepřejeme, ale vyjadřujeme,“ připomíná lektor etikety velmi často používané a nevhodné slovní spojení ‚přeju upřímnou soustrast', které je poněkud nesmyslné, když se nad ním zamyslíme.Pokud volíme kondolenci formou dopisu je třeba mít na paměti, že dopis musí vyjadřovat osobní emoce. Rozhodně se v tomto případě musíme vyvarovat elektronické cestě, tedy žádné e-maily a sms, taková kondolence je považována za urážlivou. Nevhodné je také použití telefonu k ústní kondolenci.
Jak napsat kondolenci k úmrtí : Se srdcem plným bolesti a smutku se skláníme před Vaší bolestí, kterou chápeme a jsme v myšlenkách s Vámi. Přijměte vyjádření mé hluboké soustrasti nad odchodem Vaší zesnulé / Vašeho zesnulého. Přijměte naši upřímnou soustrast nad ztrátou blízkého a vzácného člověka. Navždy zůstane v našich srdcích a vzpomínkách.