Antwort Jak propojit dva sudy? Weitere Antworten – Jak udělat přepad ze sudu do sudu
Klapky lze jednoduše namontovat do stávajících svodů těsně nad úroveň hrany sběrné nádoby. Fungují na jednoduchém principu: Vyklopí se ven ze svodové roury, ta se tím uzavře a veškerá voda pak stéká do sudu. V případě naplnění klapku vrátíte do svislé polohy.Vodu můžeme přelévat z nádoby do nádoby, a to vždy tak, že nádobu kam lijeme, zcela zaplníme nebo tak, že nádobu odkud lijeme, zcela vyprázdníme. Objem přelité vody je určen tím, která z těchto variant nastane dříve. Vodu nesmíme vylévat nikam jinam ani doplňovat z nějakého jiného zdroje.Postup pro propojení podzemních nádrží na dešťovou vodu
- Propojení nádrží lze provést několika způsoby – mezi nejčastější patří propojení pomocí KG potrubí či potrubí z kvalitního polyetylenu.
- Potrubí je nutné přesně naměřit a řádně připojit k výstupům nádrží.
- Výstupy z nádrží se zpravidla dělají vykružovacím vrtákem.
Čím natřít sud na vodu : Pro styk s pitnou vodou Je schválen silikonový lak Laksil nebo email Bisil , inf. na www.biopol.cz . Ve všech případech musí být podklad (vnitřek sudu) dokonale suchý a čistý (!) a první nátěr se aplikuje silně naředěnou ( případně předem natuženou) zvolenou nátěrovou hmotou.
Jak propojit sud na vodu
Postačí vám obyčejná hadice. Ta pak zajistí, že bude hladina v obou sudech dosahovat stejné úrovně. Délku hadice si zvolíte podle potřeby. Pak už jen stačí tuto hadici naplnit vodou a dlaní nebo špuntem uzavřít oba konce.
Jak Pridelat kohoutek na sud : Montáž kohoutku na vodu
Víko ideálně přišroubujte k sudu pomocí pojistky, aby víko zůstalo při větru na svém místě. Vyvrtejte pár otvorů na příslušných místech a zatlačte do nich malé vložky. Nýty lze zcela snadno stlačit palcem. Váš sud na dešťovou vodu je tak připraven k použití a sběru vody pro vaše rostliny.
Tím, že vodu takzvaně hygienicky zabezpečíme, ji zároveň i zabezpečíme tak, aby nedocházelo k množení bakterií a voda se ve vodojemu nebo vodovodním řadu „nekazila“. Přidávání chloru do pitné vody je jednou z nejobvyklejších a velmi účinných metod, jak z pitné vody odstranit mikroorganismy.
Pro případ, že se vám voda v sudu přeci jen zkazí tak, že již pro zalévání nejde využít, je třeba ji vypustit. Pro tento případ je praktické mít ve spodní části nádrže vypouštěcí ventil. Poslouží ale i obyčejná hadice, kterou do nádrže ponoříme a její druhý konec umístíme níž, než je dno.
Kam umístit nádrž na dešťovou vodu
Retenční nádrž se umísťuje buď nad úroveň terénu, nebo pod zem. Ve většině případů se vyplatí zvolit podzemní retenční nádrž, ve které se voda nachází v optimální teplotě (kolem 16 °C) a bez přístupu slunečního světla, takže se v ní nemnoží bakterie a řasy.Značně elegantnějším a praktičtějším řešením je proto využití klapek nebo sběračů. Klapka se instaluje do stávajícího okapového svodu, těsně nad úroveň horního okraje sběrné nádoby. Výklopná odbočka se při dešti vyklopí ven ze svodové roury, ta se uzavře a voda je vedena do sudu či jiné nádoby.Doporučujeme natřít celý povrch sudu jedlým olejem a to 1 x ročně. Ošetření sudu jedlým olejem je nutné provádět až po jedné sezóně používání. Jestliže natřete sud olejem před prvním napuštěním, olej zabrání vodě aby se nasákla do dřeva a tím pádem nedojde k natažení vlhkosti do dřeva a sud bude protékat.
Pokud se jeden sud naplní do výše, kde je nainstalována tato spojovací sada, bude se voda přelévat do dalšího sudu, který je připojen. Jednoduchá montáž: na černou průchodku navlečte těsnění, průchodku prostrčte otvorem v sudu, který jste si předem vyvrtali, přes průchodku přetáhněte hadici a přitáhněte ji sponkou.
Co dát do dešťové vody aby se nekazila : Aby se v ní voda nekazila, musí si držet stabilní teplotu, která nepřekročí 16 °C. Proto se umisťují nádrže na vodu pod zem, případně do sklepa. „Když nelze nádrž umístit pod dům a chcete ji dát vedle domu, kopete jámu do hloubky 3 metrů.
Jak dlouho vydrží voda v nádrži : Jak dlouho vydrží voda v nádrži
Voda v podzemní nádrži na dešťovou vodu se obecně příliš nekazí. Velikost se dimenzuje tak, abyste v ideální případě celý objem za 3 až 4 týdny využili. Důležité je tedy poctivě zalévat dešťovou vodou a můžete být bez obav. Nemá smysl vodu po zimě vyčerpávat a čekat na čerstvou.
Jak Roztopit sud
Při zatápění musí být sud vždy zcela napuštěn, protože v opačném případě by mohlo dojít k jeho poškození. V sudu lze topit pouze dřevem či dřevěnými briketami. Nejlepší varianta je proschlé tvrdé dřevo – buk, dub, habr. V průběhu roztápění a topení musí být vždy používán kryt kotle či dvířka.
Záleží, jakou teplotu má voda na začátku. Pokud j napouštíte z řádu, má cca 10 -12 stupňů, tehdy se voda v sudu se ohřeje na teplotou 38-40 stupňů za 1-1,5 hodiny v létě a 1,5-2 hodiny v zimě. Teplota vody zůstává stálá 2-3 hodiny.Objem nádoby na vodu vybírejte podle velikosti střechy nebo způsobu využití dešťové vody. Nejžádanější bývají sudy o objemu 160–650 litrů: Pro dům s menší zahradou volte sud o objemu 160–300 litrů. Pro dům s větší zahradou (nad 1000 m²) volte sud o objemu 300–650 litrů.
Čím natřít borovicí : Pro měkké dřevo se hodí lazura
Pro ochranu měkkého dřeva, jako je jedle, smrk, borovice nebo lípa, jsou nejvhodnější lazury. Jsou silně pigmentované, transparentní a zvýrazňují přirozenou kresbu dřeva.