Antwort Jak popsat literární postavu? Weitere Antworten – Jak popsat postavu
Představte postavu
Tedy jak ji popsat. Popis můžeme rozdělit na vnější a vnitřní, první je to, co vidíme, druhé je o tom, jaká postava je. Dále je popis přímý a nepřímý. Přímý znamená to, že řekneme pěkně od podlahy, jaké postava je a jak vypadá.Při psaní rukopisu pojmenovávejte postavy postupně podle abecedy (například Adam, Beáta, Cyril, David, Eva, …). Vaše první verze bude přehlednější a nic vás nebude při psaní zdržovat. Až bude text ucelený, bude vám mnohem jasnější, jaké jsou charaktery jednotlivých postav, a snáze se vám budou pojmenovávat.Na začátku byste měly vědět, že rozlišujeme 5 typů postav: jablko (postava typu O), hruška (postava typu A), přesýpací hodiny (postava typu X), obdélník (postava typu H) nebo pohár (postava typu Y). Čím jsou charakteristické jednotlivé typy postav Podívejte se níže!
Jak charakterizovat postavu : Při psaní je dobré si uvědomit:
autor „tvoří člověka“, měl by tedy o něm vědět maximum – jakého je věku a zda se chová věku adekvátně, jaké má vzdělání, sociální postavení, formující životní události, jaký má temperament, co ho motivuje – jak velkou míru zájmu o problém, který se řeší, má…
Co je Popiš postavy
Při popisu postavy sledujeme nejdříve celkový vzhled, výšku, typ postavy, chůzi. Pak teprve popisujeme detaily – hlavu, oblečení a doplňky. Nezapomeneme doplnit hlavní povahové vlastnosti.
Jak má vypadat popis : POPIS: Cílem popisu je v logicky uspořádaném pořadí vyvolat ve čtenáři představu o předmětu, osobě, ději nebo třeba krajině. Začínáme nejdůležitějšími prvky a snažíme se o maximální výstižnost. Uvádí se podstatné znaky a vlastnosti, používáme spisovný jazyk a neutrální jazykové prostředky.
Hlavní postava se nazývá také protagonista nebo hlavní hrdina. Pro charakteristiku postav může být důležité jméno, může naznačovat některé vlastnosti; setkáme se i s tzv.
Prohlášení o volbě druhého jména není časově omezeno, nepodléhá správnímu poplatku, lze je učinit pouze jednou a nelze je vzít zpět. Podrobné informace poskytne kterýkoli matriční úřad. Fyzická osoba je povinna užívat v úředním styku dvě jména, jsou-li zapsána v matriční knize vedené matričním úřadem.
Jak popsat člověka
Popisujeme-li vnější charakteristiku, máme tím na mysli její vzhled od úpravy účesu, přes styl oblečení po makeup či vousy. Zaměřujeme se na takové detaily jako jsou barvy, ale klidně i materiály nebo vzory – pokud je má konkrétní osoba v oblibě a dává jim přednost.Pokud máte široká ramena, spíše velká prsa, ale úzké boky a pas, a k tomu štíhlé nohy, můžete se popsat jako obrácený trojúhelník – nebo typ Y. Pokud nejvýraznější částí vaší postavy jsou boky a stehna, zatímco ramena a pas jsou užší, vaše postava to hruška – nebo typ A.Charakteristika se zpravidla dělí na charakteristiku vnější (tedy popis toho, co vidíme, jak postava vypadá) a charakteristiku vnitřní (popis toho, co na první pohled vidět tak úplně nemůžeme, tedy popis vlastností). Aby si čtenář mohl postavu co nejlépe představit, je vhodné začít vnější charakteristikou.
Charakteristika je slohový útvar, který vystihuje charakter člověka, případně zvířete nebo věci. Popisujeme v ní nejen vnější znaky objektu, ale také jeho povahové rysy, vlastnosti, zájmy, schopnosti a vztah k druhým lidem.
Jak popsat věc : POPIS: Cílem popisu je v logicky uspořádaném pořadí vyvolat ve čtenáři představu o předmětu, osobě, ději nebo třeba krajině. Začínáme nejdůležitějšími prvky a snažíme se o maximální výstižnost. Uvádí se podstatné znaky a vlastnosti, používáme spisovný jazyk a neutrální jazykové prostředky.
Jak se dělí popis : Popis statický: popisujeme předmět, přístroj, budovu, krajinu, … Popis dynamický: popis děje – nejčastěji pracovní návod. Od vypravování se liší tím, že zcela chybí zápletka a rozuzlení. Pouze podrobně popíšeme pracovní postup.
Jak začít popis obrazů
1. Úvod – jméno autora, název, doba vzniku, styl, hlavní motiv 2. Hlavní část popisu → Popředí (první plán) → Střední část (druhý plán) → Pozadí (třetí plán) 3. Závěr – celkový dojem, barva, technika, kontrast…
Vladimír Menšík (9. října 1929 Ivančice – 29. května 1988 Brno) byl český herec, moderátor, lidový vypravěč a bavič, držitel ocenění národní umělec, otec herečky a moderátorky Martiny Menšíkové.Literární postava v textu vytváří povahové rysy, kterým je charakteristická, ty jsou roztroušeny po celém narativu. Tyto povahové rysy čtenáři o postavě sdělují zásadní informace. Mohou se v textu objevit jen jednou (popis zevnějšku postavy), nebo se opakují (jméno postavy).
Jak se nechat přejmenovat : O povolení změny jména nebo příjmení je třeba žádat u matričního úřadu příslušného podle místa trvalého pobytu na území ČR, popř. místa posledního trvalého pobytu v ČR nebo u Úřadu městské části Praha 1, pokud žadatel nikdy trvalý pobyt ne území České republiky neměl.