Antwort Jak otestovat polarizační brýle? Weitere Antworten – Jak otestovat Polarizacni brýle
Pokud máte k dispozici dvoje polarizační brýle, můžete zkusit jednoduchý test. Dejte dvoje polarizační brýle přes sebe čočkami, poté začněte jedněmi otáčet o 90°. Pokud jsou brýle opatřeny polarizačním filtrem, nebudou takto za sebe postavené brýle propouštět žádné světlo, jelikož se polarizační filtry zkříží.Jak rozeznáte polarizační brýle od obyčejných slunečních brýlí Podívejte se na rozsvícený displej mobilního telefonu přes polarizační sklo a pak ho otočte o 90 stupňů. Pokud máte polarizační sluneční brýle, uvidíte po otočení tmavý displej.Čistit pouze mikrovláknem.
Doporučujeme brýle zlehka omýt čistou vodou (pokud jsou zamaštěné nebo více zašpiněné, můžete použít jarovou vodu) a poté jemně dočistit hadříkem z mikrovlákna dosucha. Pokud nejsou brýle zaprášené nebo zašpiněné, vystačíte i si se sprejem na čištění.
Jak poznat kvalitní sluneční brýle : Kvalitní obruby
Rám by měl být odolný, pevný, ale zároveň lehký. Neměl by nikde dřít a tlačit, zejména na nose, spáncích či za ušima. Váha brýlí by měla být rozprostřena stejnoměrně mezi ušima a nosem. Skvělou volbou budou brýle s kvalitního polykarbonátu, acetátu či ušlechtilého kovu.
Jak měřit brýle
Šířka nosníku měří horizontálně část brýlí umístěnou nad vaším nosem mezi jednotlivými čočkami a typicky se pohybuje mezi 14 až 24 milimetry. Délka stranice měří stranici od předního pantu ke konci stranice za vašima ušima včetně ohybu. Většinou odpovídá jednomu ze tří standardů – 135, 140 nebo 145 milimetrů.
Jak zjistit jestli mají brýle UV filtr : Na manuálu k výrobku nebo na etiketě by mělo být vždy uvedeno, jak vysokou ochranu sluneční brýle mají. Nejčastěji je to malá samolepka, která je na brýlové čočce. Vždy požadujte UV filtr 400nm. Znamená to, že čočky nepropouští záření nižší vlnové délky, než je toto a vám je garantována 100% ochrana proti UV záření.
Nejjednodušší rada je, povytáhnout si respirátor či roušku co nejvýše na nose a brýle naopak umístit o něco níže a položit je na respirátor/roušku. Je však třeba, aby vám ochranné prostředky co nejlépe přiléhaly k nosu. U respirátoru i roušky toho snadno dosáhneme přitlačením všitého ohebného proužku k nosní kosti.
Snadné je také důkladnější čištění brýlí doma: Brýle namočte do jarové vody (mistička vody s pár kapkami jaru), poté je jemným přiložením bez tření osušte a vyleštěte opět suchou mikroutěrkou na brýle. Utěrku na brýle je možné prát v ruce do 40° a bez aviváže, aby utěrka na sklech nenechávala šmouhy.
Jak se zbavit škrábanců na brýlích
Odpověď je zcela jednoduchá. Jakkoliv poškrábané brýle nelze vyčistit. A můžete zkoušet kdejaký způsob. Jediná možnost, jak opět skvěle vidět přes poškrábané brýle, je pořídit si nové brýlové čočky.Přiložte si pravítko na boční stranu kořene nosu a změřte vzdálenost po lícní kost. Naměřená hodnota vám vyjde v milimetrech a to odpovídá velikosti očnice na brýlích. Souhrn velikostí šířky očnic, podle kterých si můžete vybrat svoji správnou velikost brýlí. Při měření se počítá s tolerancí +- 2 mm.Přiložte si pravítko na boční stranu kořene nosu a změřte vzdálenost po lícní kost. Naměřená hodnota vám vyjde v milimetrech a to odpovídá velikosti očnice na brýlích. Souhrn velikostí šířky očnic, podle kterých si můžete vybrat svoji správnou velikost brýlí. Při měření se počítá s tolerancí +- 2 mm.
Nosník by vám měl pohodlně sedět na nose: Nosník vašich brýlí by měl na vašem nose sedět pohodlně a neměl by ani tlačit a ani sjíždět dolů. Dobře padnoucí nosník poskytuje stabilitu a zajišťuje, že je váha brýlí rovnoměrně rozložena.
Kolik mají mít brýle UV : Brýle musí mít UV 400
Nejlépe tam, kde vám udávaný UV filtr taky garantují, takže v očních optikách. „V našich klimatických podmínkách úplně stačí UV 400. “ To znamená, že sklo zabraňuje záření do vlnové délky 400 nanometrů.
Jak nemít zamlžené brýle : Obsah
- Noste roušku správné velikosti.
- Složte roušku tak, aby se brýle nezamlžovaly.
- Použijte sprej nebo gel proti zamlžení
- Naneste na vaše brýle povrchovou úpravu.
- Použijte mýdlo nebo pěnu na holení
- Noste kontaktní čočky!
Co dělat proti mlžení plaveckých brýlí
Pro delší životnost antifogové vrstvičky je dobré po plavání brýle vypláchnout pod čistou tekoucí vodou a nechat volně vyschnout. Jedině takto antifogová vrstva vydrží déle, ne však nekonečně. Pokud se už brýle mlží, lze to řešit antofogovým sprejem. Ten nastříkáte do vnitřní strany očnic a necháte uschnout.
Hadřík možno prát v pračce do 40°C, bez použití aviváže a bělidla. Při běžném znečištění stačí vymáchat v ruce. Pokud omylem použijete aviváž, hadřík znovu přepláchněte v čisté vodě. Při prvním praní perte v ruce, barvy mohou trochu pouštět.Před čištěním brýlí ultrazvukem naplňte do zařízení čisticí kapalinu a vložte brýle. Poté nastavte odpovídající dobu čištění a zařízení zapněte. V zařízení se vytvářejí ultrazvukové vlny, kterými se na povrchu brýlí vytvářejí malinké bublinky vakua. Ty následně implodují a uvolní tak ulpělé nečistoty.
Čím odstranit škrábance ze skla : Použití brusné pasty: Brusné pasty jsou vhodné pro odstranění menších poškrábání. Aplikujte malé množství brusné pasty na poškrábanou oblast a pomalu a kruhovými pohyby ji vmasírujte do skla. Použijte měkký hadřík nebo bavlněnou látku. Po dokončení omyjte sklo a zkontrolujte výsledky.