Antwort Jak oživit plasty v interiéru auta? Weitere Antworten – Jak ozivit Zasly plast
Jak oživit plast:
- Lahvičku oživovače pořádně protřepu a dám pár kapek na aplikátor nebo utěrku (poslouží i odličovací tampon nebo uchošťoury na hůř přístupná místa).
- Oživovač rovnoměrně vetřu (stačí tenká vrstva, velké množství je k ničemu).
- Většina kvalitních oživovačů teď potřebuje schnout.
Doporučíme pořídit si speciální leštěnku určenou na plasty. Následně je postup stejný, jako v předchozím případě. Aplikujte na houbičku a potom na plochu samotného plastu. Sami uvidíte, že právě leskem docílíte toho, že samotná černá barva bude opět mnohem výraznější.Na ředění nám poslouží mixovací láhev. Na silně znečištěný interiér ředíme 1:7 – 1:10, na běžné čistění 1:10. Pak stačí zase nastříkat na povrch, nechat působit cca 10 vteřin a otřít. Kromě čističů značky Auto Finesse, můžete použít produkty Gyeon, které Vás také nezklamou.
Čím natřít plasty v autě : Máte dvě možnosti:
- barva na plasty, která se nanáší štětcem (doporučujeme Balakryl Plasty)
- základní barva ve spreji + jiná sprejová barva (doporučujeme Primalex Základní barva na plasty)
Jak obnovit plast v autě
Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.
Čím vybělit zašlý plast : Peroxid vodíku naneste na čistý měkký hadřík, a vyčistěte zažloutlá místa na plastu. Proces opakujte tolikrát, kolikrát je potřeba. Nakonec místo omyjte teplou vodou. V boji se zažloutlým plastem vám pomůže i alkohol.
Princip ohýbání plastů je vždy stejný – ohýbaný termoplast se umístí nad topnou tyč nebo strunu (popř. poteflonovaný hrot) a po určitou dobu se vystaví působení tepla. Tím dojde k lokálnímu změknutí materiálu, který se dá nepatrnou silou tvarovat.
Pokud chcete oživit plastové prvky na exteriéru vašeho auta, můžete použít speciální oživovač plastů Exteriér. Tento oživovač je určen pro venkovní použití a obsahuje látky, které chrání plasty před UV zářením. Při oživování plastů Exteriér postupujte takto: Naneste oživovač na povrch plastu.
Čím mazat plasty
Moderní plasty zase nepotřebují masivně mazat, jako třeba převody kovové. Myslím si tedy, že na pojezd jen s kovovými převody takový materiál použít určitě můžeš. Co se týče plastových pak je asi dobrá lékařská vazelína.Pokud chcete oživit plastové prvky na exteriéru vašeho auta, můžete použít speciální oživovač plastů Exteriér. Tento oživovač je určen pro venkovní použití a obsahuje látky, které chrání plasty před UV zářením. Při oživování plastů Exteriér postupujte takto: Naneste oživovač na povrch plastu.Zapalovač zapalte a přibližte plamen k místu kde jsou plasty poškrábané. Potom něčím pevnějším opatrně krouživými pohyby jezděte po daném místě a škrábanec se zacelí. Místo zapalovače lze místo zahřát také fénem.
Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.
Jak vycistit Stary plast : Před oživením plastů je důležité je důkladně vyčistit. K tomu můžete použít běžný autošampon nebo speciální čistič plastů, jako je například APC čistič. APC čistič je univerzální čistič, který lze použít na různé povrchy, včetně plastů. Je účinný proti nečistotám, mastnotě a vodnímu kameni.
Jak obnovit plasty v autě : Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.
Čím mazat plastové převody
Vyvaroval bych se jakýchkoliv maziv obsahující pevné části (molyku, grafit). Asi bych zvolil nějaké obyčejné uhlovodíkové mazivo na bázi lithiového mýdla. Ideální konzistence by byla polotekutá ale vše závisí od konstrukce převodů, jestli jsou zakrytované aby z nich vazelína nestříkala všude okolo.
Nejtrvanlivější metodou renovace je broušení velmi jemným smirkovým papírem (P600 až P800). Následovat bude odmaštění a nastříkání základovou barvou – takzvaným plničem. Po zaschnutí se opět zbrousí smirkovým papírem o hrubosti P1000 a jemnějším a to za mokra. Potom už lze aplikovat černou barvu na plasty.Oprava větších poškození
po pádu předmětu do vany, je nutné použít speciální správkový akrylátový tmel na vany. Na poškozené místo naneste správkový tmel, který pomocí tužidla během cca 2 hodin vytvrdne. Po vytvrdnutí použijte brusný papír pro broušení pod vodou zrnitosti nejméně 1000 a vybruste poškozené místo.
Jak opravit díru v plastů : používají většinou speciální horkovzdušnou pistoli s nástavcem ve tvaru písmene Y, kde jedním ramínkem přichází horký vzduch a druhým přídavný materiál. Vycházejícím vzduchem se natavuje místo sváru a koncem nástavce se do něj přitlačuje přídavný materiál.