Antwort Jak naučit psa na BARF? Weitere Antworten – Jak začít s Barfováním
Barfovat se u štěňat začíná mletým syrovým masem, postupně lze maso krájet na stále větší kusy. Ze začátku je vhodné zařazovat lehce stravitelné kuřecí, krůtí či telecí maso.Cena hrubomletého masa je kolem 45 Kč za kilogram. To znamená, že krmná dávka Vás vyjde kolem 35,- – 40,- Kč. Za týden Vás tedy pes stojí na krmivu okolo 200,- Kč. S cenou stravy Barf jde dobře hýbat a volit ji podle Vašich časových a finančních možností.Jak přejít z granulí na BARF
- Máme několik možností jak převést psa krmeného granulemi na syrovou stravu BARF.
- Ze dne na den – jeden den krmíme granulemi a druhý den rovnou čerstvá potrava.
- Hladovka – jeden den nasadíme hladovku na vytrávení a druhý den podáme čerstvou stravu.
Jak odnaučit psa jíst ze země : Před psa položte jeho oblíbený pamlsek. Jakmile ho chce sníst, zakryjte pamlsek rukou a řekněte „moje“. Když se vám pes nedobývá pod ruku, pochvalte ho a odměňte. Tento postup několikrát opakujte, dokud si pes nespojí, že pamlsek na zemi je „moje“ a přestane o něj jevit zájem.
Jak casto Barfovat
Dospělého psa krmíme 2-3x denně a kromě masa a kostí přidáváme: Doplňky podle potřeby – podle věku a momentální fyzické kondice – minerály, oleje, kloubní výživu.
Jak začit s Barfem : ZAČÍNÁME BARFOVAT
Maso je vhodné pro začátek krájet na malé kousky nebo lze dávat maso mleté. Postupně kousky zvětšujte, toto psa donutí kousat a učit se používat žvýkací svaly, které u krmení granulemi téměř nepoužíval. 2 až 3 týden postupně zařazujeme do krmné dávky vnitřnosti.
Shrnutí: Granule jsou jednodušší na skladování a manipulaci. BARF krmení syrovým masem je psovi přirozenější, ale zabere více času a potřebujete prostor pro mrazák. Krmení vařenou stravou psi milují, ale zpravidla nepokryje jejich výživové potřeby.
Krmení je založeno na syrovém masu, kostech obalených masem a vnitřnostech. K tomu se přidává zelenina, ovoce, oleje, ořechy a občas také byliny. Dále se přidává rybí tuk a řasy. V několika případech jsou zkrmovány i uhlohydráty, většinou vařené brambory, rýže nebo těstoviny.
Jak naucit psa si lehnout
Vemte pamlsek a dejte ho psovi před čumák, a po-ma-lin-ku pohybujte pamlskem dolů k zemi. Pes se zřejmě brzo vydá za pamlskem dolů. Jakmile si lehne, odměňte ho (kdo používáte klikr, klikněte při dolehnutí a odměnte). Pamatujte vše dělat pomalu, ne zbrkle a nenechte psa sníst pamlsek ještě před lehnutím.Krmná dávka dopělého psa v normální kondici je 2-3% jeho SOUČASNÉ váhy. Krmnou dávku tedy počítáme ze současné váhy. PES 10kg – 2% krmná dávka je 0,2kg, 3% krmná dávka 0,3kg. Dospělému psu u kterého požadujeme redukci váhy stačí 2 – 3 % váhy, kterou POŽADUJEME jako krmná dávka.Vymezte psovi místo, kam mu krmení budete dávat a při žrádle jej nerušte. Klidně počkejte, až misku opustí sám a pak jej nečím zaměstnejte (hrou, výcvikem , procházkou atd). Pokud ale bude na členy rodiny vrčet mimo žrádlo, je třeba dát nekompromisně a jasně najevo, že tohle se tedy nesmí.
Pojídání bobků, známé také jako koprofágie, není u štěňat (ale i dospělých psů) neobvyklé. Toto chování může mít různé příčiny, včetně stresu a úzkosti, nudy a snahy o upoutání pozornosti, ale i zdravotních důvodů (začervení) či nutričních nedostatků.
Kdy začít s Barfem : „Nejvhodnější je začít barfovat u štěňat. Ovšem ne všichni máme tu možnost, takže u dospělých psů je nejvhodnější doba ve chvíli, kdy se vy jako majitelé rozhodnete a něco si o výživě psů nastudujete. Pokud o barfování uvažujete, je potřeba počítat s delší dobou, kterou strávíte u přípravy krmení každý den.
Kolik masa denně psovi : Výpočet krmné dávky – dospělý pes
Krmná dávka dopělého psa v normální kondici je 2-3% jeho SOUČASNÉ váhy. Krmnou dávku tedy počítáme ze současné váhy. PES 10kg – 2% krmná dávka je 0,2kg, 3% krmná dávka 0,3kg. Dospělému psu u kterého požadujeme redukci váhy stačí 2 – 3 % váhy, kterou POŽADUJEME jako krmná dávka.
Jak dávkovat BARF
Český BARF club doporučuje, aby krmná dávka dospělého psa v normální kondici odpovídala 2 až 3 % jeho současné váhy. U psa, který potřebuje zhubnout, by měla tvořit 2 až 3 % požadované váhy (tedy pokud chcete, aby pejsek z 13 kg zhubl na 12 kg, vypočítáváte ona 2 až 3 % z 12 kg).
Přibližné poměry toho, co by měl pejsek konzumovat jsou:
- 40 % listová zelenina – např. špenát, polníček, nať mrkve.
- 30 % ostatní zelenina – např. mrkev, petržel, řepa, rajčata.
- 30 % ovoce – např. banán, jablka, pomeranč
Od 2 měsíců – učíme pejska slyšet na jméno a zavolání, zvykáme ho na domácí prostředí i ruchy ulice, učíme ho čistotě. Od 3 měsíců – začínáme mu ukazovat, co nesmí – například povelem „ne“ nebo „nesmíš“, učíme ho přiběhnout na zavolání a začneme s povelem „sedni“.
Jak vycvičit psa na povel sedni : Při učení povelu “sedni” hraje většinou zásadní roli pamlsek. Vyčkejte na chvíli, kdy pes stojí a přiložte mu pamlsek k čumáku, vydejte povel a pohybem ruky směrem vzhůru pak pejska přimějete sednout. Pamlsek mu následně samozřejmě dejte a pochvalte ho. Později ho přestaňte navádět rukou a pouze zavelte“sedni”.