Antwort Jak napsat kondolenci vzor? Weitere Antworten – Jak spravne napsat kondolenci
Písemná kondolence
- ✔ "Přijměte mou upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku."
- ✔ "Kdo žije v srdcích svých milých, není nikdy mrtev."
- ✔ "Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích."
- ✔ "Žádná slova nemohou vyjádřit zármutek, který s Vámi v tuto bolestnou chvíli cítíme."
- ✔ "Dovolte, abych Vám vyjádřil upřímnou soustrast"
- Cítíme s Vámi v těchto těžkých chvílích.
- Upřimnou soustrast.
- Upřímnou soustrast Tobě i Tvé celé rodině
- Bolest nezmizí, ale můžeme se s ní naučit žít dál.
- Moji milí!
- Těžké je rozloučení, u srdce smutno je mi.
- Ať vzpomínky nevyblednou, a čas bolest utiší.
- Všichni se jednou vydáme na věčné nebeské hřiště.
Nejčastějším způsobem je jednoduchý pevný stisk ruky doprovázený několika slovy, kterými bývá „upřímnou soustrast“ nebo „přijměte mou upřímnou soustrast“. Nezapomeňte, že upřímná soustrast se nikdy nepřeje! Nenechte se tedy zlákat vyjádřením „přeji upřímnou soustrast“! Pozůstalým zcela jistě nic takového nepřejete.
Jak napsat oznameni o úmrtí : Co by mělo parte obsahovat
- ① Úvodní verš je zpravidla uveden v horním rohu.
- ② Dále následuje oznámení – samotný smuteční text.
- ③ Jméno zesnulého.
- ④ Datum a příčina úmrtí, případně věk.
- ⑤ Místo posledního rozloučení
- ⑥ Jména pozůstalých.
- ⑦ V závěru může být uvedena adresa, kam zaslat písemné kondolence.
Jak kondolovat text
Se srdcem plným bolesti a smutku se skláníme před Vaší bolestí, kterou chápeme a jsme v myšlenkách s Vámi. Přijměte vyjádření mé hluboké soustrasti nad odchodem Vaší zesnulé / Vašeho zesnulého. Přijměte naši upřímnou soustrast nad ztrátou blízkého a vzácného člověka. Navždy zůstane v našich srdcích a vzpomínkách.
Co se říká při kondolenci : Osobní kondolence se vyjadřuje pevným stiskem ruky, který může být doplněný o krátký mluvený projev. Kondolence se nejčastěji vyjadřuje spojením „Upřímná soustrast“, případně rozvitou větou „Přijměte moji upřímnou soustrast ve Vašem hlubokém zármutku“ nebo „Upřímnou soustrast, cítím s vámi“.
Aufrichtiges Beileid. aufrichtig: Aufrichtige Teilnahme! Upřímnou soustrast!
Na písemnou kondolenci je slušné písemně odpovědět. Stačí krátkou větou: „za projevenou kondolenci a slova útěchy děkuji“. Myslím, že to nevybízí k další korespondenci.
Co se píše k úmrtí
Nejlepším příkladem je upřímný a pevný stisk ruky doprovázený slovy: „upřímnou soustrast“, „přijměte mou upřímnou soustrast“, „dovolte, abych vám vyjádřil upřímnou soustrast", „přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast, je mi to líto", „přijmi mou upřímnou soustrast".Ve chvíli, kdy se dozvíte o smrti blízkého, kondolujete při prvním osobním setkání s pozůstalým, pokud jste s ním v pravidelném kontaktu. Pokud ne, kondolujete mu při setkání na samotném pohřbu. Je důležité myslet na to, že každý smuteční obřad je jiný a je tedy potřeba, abyste se přizpůsobili aktuální situaci.Kondolence (z latinského con- ,spolu, sou-' a dolere ,trpět, truchlit') či vyjádření soustrasti je projev účasti a soucitu s utrpením druhých lidí, zejména v případě úmrtí blízké osoby nebo jiného velkého neštěstí.
V takovém případě je nejvhodnější říct: „Je mi to líto, přijměte, prosím, moji upřímnou soustrast. „Pozor, soustrast nepřejeme, ale vyjadřujeme,“ připomíná lektor etikety velmi často používané a nevhodné slovní spojení ‚přeju upřímnou soustrast', které je poněkud nesmyslné, když se nad ním zamyslíme.