Antwort Jak nahlásit podvod na policii? Weitere Antworten – Jak nahlasit podvod online
Pokud vás již někdo oslovil a máte podezření, že by se mohlo jednat o podvod, můžete oznámit své podezření přímo prostřednictvím webových stránek Policie ČR (www.policie.cz).- Linka neslouží pro volání v tísni! V tísni volejte linku 158. – Volání je anonymní! Oznamovatel nemusí sdělit své jméno.Pokud se na Vás někdo dopustil takového jednání, pravděpodobně jste se stali právě obětí trestného činu podvodu. V takovém případě je nutné zajít na Policii ČR (popř. státní zastupitelství) a podat trestní oznámení. Trestní oznámení může podat kdokoliv, nikoli tedy pouze poškozený.
Jak podat trestní oznámení na dlužníka : V případě trestního oznámení se obracejte na nejbližší služebnu Policie České republiky (www.policie.cz/kontakty). Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.
Jak podat oznámení na policii
Můžete se dostavit i na státní zastupitelství (www.justice.cz), v naléhavých případech využijte linku tísňového volání 158.
Jak nahlásit podvodné SMS : Jakékoliv nové podvodné domény můžete nahlásit na webu www.StopOnline.cz, a případně též Policii ČR. Doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost příchozím zprávám a upozornit na riziko i vaši rodinu a blízké. V případě přihlašování (zejména k bankovnictví) vždy důsledně prověřujte, zda jde skutečně o legitimní adresu.
Trestní oznámení lze podat také jako anonymní, tj. bez uvedení vašeho jména. V takovém případě však příslušný orgán nemá možnost kontaktovat osobu, která oznámení podala, aby jí sdělila výsledky šetření, případně jí požádala o doplnění oznámení.
Občané mohou na telefonním čísle 974 861 717 a s pomocí elektronické pošty na [email protected] i anonymně oznámit podezření či jakoukoliv skutečnost o výrobcích a distributorech drog, aniž by se museli dostavit na policii.
Co hrozí za podvod
(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.V případě základní skutkové podstaty podvodu je stanovena trestní sazba trestu odnětí svobody až na dvě léta. U recidivy trestní zákoník hovoří o trestu odnětí svobody v rozmezí šesti měsíců až tří let. Odsouzením se v tomto případě myslí nabytí právní moci odsuzujícího rozsudku.Když dlužník neplatí, musíte k soudu. Trestní oznámení nepomůže
- Shromážděte doklady.
- Překontrolujte stáří pohledávky.
- Vyberte si, jestli se do sporu pustíte sami, nebo s právníkem.
- Podejte žalobu.
- Nenaléhejte, rozhodnutí soudu neurychlíte.
- Čekejte, jestli se dlužník neodvolá
- Když bude nejhůř, předejte případ exekutorovi.
Jestliže trestní oznámení podáno bylo, budete zřejmě kontaktováni orgány činnými v trestním řízení, které mají za povinnost prověřit okolnosti důvodně nasvědčujících tomu, že se stal trestný čin. K samotnému dokazování dochází až v řízení před soudem, o kterém, jestliže nastane, budete vyrozuměn.
Kdy se hlasit k policii : Kdy je nutné přivolat policii
- došlo k usmrcení nebo zranění osoby.
- došlo k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 000 Kč – správné odhadnutí výše škody je v mnoha situacích obtížné, proto musí být překročení uvedeného limitu zřejmé.
Co se stane kdyz kliknu na podvodný odkaz : V případě smishingu nebo také SMS phishingu zasílají útočníci podvodnou zprávu na mobilní telefon. Zpráva většinou vyzývá ke kliknutí na podvodný odkaz nebo obsahuje telefonní číslo či e-mail, přes které má oběť kontaktovat instituci, za kterou se útočníci vydávají.
Co s podvodnou SMS
Nereagujte na výzvy o blokaci internetového bankovnictví nebo nedoplatku daně. Vždy se raději obraťte přímo na klientské centrum vaší banky nebo finančního úřadu či jiné instituce a tuto informaci si ověřte.
Trestní oznámení můžete podat na kterémkoliv oddělení Policie České republiky nebo státním zastupitelství. Není nijak zpoplatněno, tím pádem za něj při podání neplatíte žádné poplatky.Stížnost sepište a podejte poštou, e-mailem, datovou schránkou nebo osobně na podatelnu toho útvaru Policie ČR, na jehož příslušníka nebo zaměstnance si stěžujete. Většinou se jedná o některé z krajských policejních ředitelství.
Jak poslat kontrolu do práce : Podnět je možno podat písemně poštou, elektronicky (např. e-mailem, datovou schránkou), osobně, nebo telefonicky, a to k jednotlivým OIP, případně k SÚIP, respektive na jejich kontaktních místech.