Antwort Jak na sýrovou Roladu? Weitere Antworten – Čím naplnit sýrovou roládu
K namazání můžete vyzkoušet třeba pomazánkové máslo (s příchutí i bez), hořčici, paštiku, pomazánku z nivy. Stejné je to i s náplní, kdy upotřebíme i zbytky z lednice, šunku, uzené maso, salámy a tak dále. Výborná je kombinace vlašských ořechů a broskví nebo bylinek a piniových oříšků.Jak dlouho vydrží sýrová roláda v lednici Při správném skladování v chladničce by sýrová roláda měla vydržet 3-5 dní.Každý obdélník lehce potřeme kečupem, položíme na něj plátek slaniny a sýru, přidáme kousky nakrájené papriky a srolujeme. Roládky klademe na plech vyložený papírem na pečení, povrch potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme semínky. Pečeme při 200 °C přibližně 20 minut.
Co se zbytky sýra : Pokud máte zbytky tvrdého sýra nebo parmazánu, můžete celý blok přidat do pomalu vařeného masového pokrmu, polévky nebo těstovinové omáčky s mletým hovězím masem. Tento sýr nemusí způsobit, že vaše jídlo bude chutnat "sýrově", ale díky chuti umami, kterou obsahuje, bude neuvěřitelně chutné.
Čím naplnit roládu
Náplně pečených i nepečených druhů rolád mohou být připraveny z pudinku, tvarohu, vyšlehané smetany či marmelády. Náplně se často pro obohacení chuti doplňují ovocem nebo kompoty. Po srolování mohou být rolády polity čokoládovou polevou nebo obaleny v nastrouhaném kokosu.
Co dělat aby roláda nepraskla : Aby se naplněná roláda lehce a bez porušení stočila, je důležité upečený a ještě teplý piškotový plát hned po vytažení z trouby přesunout i s pečícím papírem na podložku, zlehla ho srolovat naprázdno a nechat ho takto zchladnout. Díky tomu se vám následně po naplnění a rolování těsto nepotrhá a nepopraská.
Tvrdé sýry, jako je například parmazán, vydrží nejdéle.
Pokud je nerozbalíte a uložíte do lednice, můžete je tam mít i déle než čtyři měsíce. Načaté potom vydrží až šest týdnů. Plíseň na povrchu tvrdých sýrů není na závadu, jen je třeba ji před konzumací oškrábat nožem.
Čím naplnit šneky z listového těsta
Do šneků můžete dát téměř cokoliv, co máte doma. Využijete potraviny od kečupu a protlaku, nebo nadrcených rajčat přes různé druhy uzenin a sýrů až po bylinky a koření. Hodí se bazalka, rozmarýn, oregano, tymián i česnek.
Jak dlouho péct těsto na roládu
Jak roládu pečeme
Těsto zlehka stěrkou rozetřeme na plech vyložený papírem nebo fólií na pečení a pečeme v troubě vyhřáté na 170–180 °C. Těsto pečeme krátce (12-15 minut), pouze do doby až přestane povrch na dotyk prstu lepit. Dlouhým pečením se těsto jen vysuší a láme.Lisuje se cca 1–2 hodiny, u některých sýrů až 20 hodin. Vylisovaný sýr se solí 2–3 dny v solné lázni. Po vysolení se zabalí do zracího obalu a nechá se zrát ve zracích sklepech. Délka a teplota zrání je různá podle druhu sýra.Prvně rozpalte pánev s olejem a až v momentě, kdy se začnou tvořit bublinky, nastává ten správný čas přidat sýr. Smažte z každé strany přibližně minutu, dokud nezezlátne. Hotový smažák nechte okapat na ubrousku a podávejte s tatarkou.
Krémy volte spíš tužší, které z rolády nevytečou. Ideálně máslové a tvarohové. Pokud milujete šlehačkové krémy a nechcete používat ztužovač, použijte vysokoprocentní (40%) šlehačku s mascarpone v poměru 1:1 a úspěch je zaručen. K ochucení krému použijte ganache, ať už čokoládovou, karamelovou nebo ovocnou.
Jak svázat roládu : Rolky, rolády, pečeně… To všechno musí držet pěkně pohromadě a pomůže k tomu jeden krátký kuchyňský bavlněný provázek, který by měl být základní výbavou každé kuchyně. Ač se to nezdá, maso díky němu zůstává šťavnaté a lákavé na pohled.
Jakou mouku na roládu : Osvědčený poměr na jednu roládu je 5 vajec, 100-150 g krupicového cukru, 100 g polohrubé mouky a 1 lžíce oleje.
Jak roztavit tvrdý sýr
Zahřívejte na nízkou teplotu.
Postupným zahříváním na relativně nízkou konečnou teplotu zabráníte oddělování tuku z rozpuštěného sýru. Přidáním sýra do vařící se tekutiny můžete způsobit rychlou koagulaci proteinů, kvůli které se sýr změní v táhnoucí, lepivou hmotu, která od sebe odděluje tuk.
Postup: Sýry podélně rozpulte a naplňte pastou z prolisovaného česneku, nadrobno nasekaných ořechů, bílého pepře, soli, lžíce tymiánu a lžíce olivového oleje. Přiklopte (ještě můžete rozpůlit napůl) a skládejte do uzavíratelné sklenice.Jako náplň použijte čokoládovou pomazánku nebo oblíbený džem, navrch nasypte nasekané mandle nebo ořechy a za čtvrt hodiny můžete mít na stole dokonalou sladkou tečku. Listové těsto je skvělé i jako podklad pro ovocné koláče, můžete s ním například upéct obrácený koláč tarte tatin nebo efektní jablka v županu.
Čím jí šnek : Hlemýžď je býložravec. Živí se rostlinami, které ukusuje pomocí raduly, denně zkonzumuje tolik potravy, kolik sám váží. Dokáže trávit celulózu.