Antwort Jak jít na zpověď? Weitere Antworten – Jak se dobře připravit na zpověď
Začni krátkou modlitbou a nejlépe také přečtením a krátkou meditací nějakého vhodného úryvku z Bible – např. o marnotratném synu a milosrdném otci ZDE. Nemusí jít o nějaký citový projev. Je to vlastně postoj vůle: to, čím jsem hřešil, mě mrzí, chtěl bych to napravit (je-li to možné) a už nehřešit.Zpovědník říká: „Chvalte Hospodina, neboť je dobrý“ a kajícník odpovídá: „Jeho milosrdenství trvá navěky. “ Zpovědník pak propouští kajícníka zpravidla slovy: „Pán vám (ti) odpustil hříchy.Kdo může jít ke svátosti smíření Svatou zpověď může vykonat pouze pokřtěný člověk, protože ten křtem patří pod pravomoc Církve, patří do rodiny Božích dětí. Nepokřtěný může dojít odpuštění hříchů křtem.
Jak probíhá zpověď v kostele : Ve zpovědi jde především o lítost, vyznání hříchů, přijetí pokání a rozhřešení. Kněz potom kajícníkovi uloží pokání neboli zadostiučinění. Je to nějaký skutek (často modlitba, ale může se jednat i o sebezápor či skutek milosrdenství), který má pomoci léčit hřích a napravit spáchanou škodu.
Co je to těžký hřích
Mezi těžké hříchy se zpravidla řadí např. vražda, krádež, cizoložství, smilstvo, zanedbání vlastní vinou sváteční mše svaté či velikonočního svatého přijímání, nevíra v Boha, tvrdošíjné setrvávání v učení odporujícím katolické církvi (hereze) apod.
Kolik je svátosti : Církev jako svátost
Sedmero svátostí je pak nástrojem této spásy, kterou šíří Duch Svatý.
Vyznávám se před Pánem Bohem, že jsem se dopustil(a) těchto hříchů. (Nyní vyznáváš své hříchy.) Po vyznání hříchů řekni: To jsou mé hříchy.
Když se setkáváte ve zpovědi s Bohem a svěřujete mu své hříchy, proč mu nesvěřit i to dobré, co vám dal. Při zpovědi je hezké Bohu poděkovat za setkání, která mi umožnil, za lásku, kterou mi druzí projevili, za dary, které jsem dostal. Odevzdejte mu celý život, aby s ním mohl pracovat.
Jak se chovat při zpovědi
Když se setkáváte ve zpovědi s Bohem a svěřujete mu své hříchy, proč mu nesvěřit i to dobré, co vám dal. Při zpovědi je hezké Bohu poděkovat za setkání, která mi umožnil, za lásku, kterou mi druzí projevili, za dary, které jsem dostal. Odevzdejte mu celý život, aby s ním mohl pracovat.Možnost přijmout svátost smíření, tj. jít ke zpovědi, je zpravidla čtvrt hodiny před večerní mší svatou ve všední dny nebo je možné se domluvit na jiný termín s P. Stanislavem Tomšíčkem.V biblických náboženstvích, v křesťanství, v judaismu a islámu, vyjadřuje hřích přesvědčení, že špatné jednání, hanebnost, zločin nezakládá jen vinu mezi lidmi, nýbrž znamená (také) porušení smlouvy (zákona) a řádu stvořeného světa a tím i vzpouru proti Bohu například sebevražda.
Patří mezi ně pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, nestřídmost (obžerství) a lenost. Trápilo to mnišského teologa Evagria z Pontu již ve 4. století a seznam sedmi hlavních hříchů byl vydán papežem Řehořem I.
V kolika letech biřmování : Nejčastěji se slaví v blízkosti Letnic, ale může to být i kdykoli během roku. Slavnost, při které se uděluje biřmování, začíná tak trochu už na Zelený čtvrtek, když biskup v katedrále světí posvátné křižmo pro celou svoji diecézi. Biřmování se zpravidla uděluje ve mši svaté.
Jaké máme svátostí : Svátosti jsou v Novém zákoně ustanoveny Kristem a katolická církev jich uznává sedm: křest, biřmování, eucharistii, svátost smíření, pomazání nemocných, kněžství a manželství.
Jak funguje zpověď
Svátost smíření, někdy též svátost pokání, obvykle známá a označovaná jako svatá zpověď je jednou ze svátostí katolické, pravoslavné, anglikánské, starokatolické a husitské církve, jejíž prostřednictvím křesťan vyznáním vlastních hříchů může dojít smíření s Bohem a církví.
„V dnešním Katechismu katolické církve se v oddílu o svátostech vysvětluje, že ve svátosti pokání a smíření jde především o obrácení srdce. A že každý katolík je povinen alespoň jednou ročně vyznat své těžké hříchy.Těžký hřích je takové provinění, které člověka úplně odvádí od dosažení pravého cíle, zbavuje ho nadpřirozeného života, milosti posvěcující, je přímo proti lásce k Bohu. Pozná se podle tří vlastností: je to přestoupení Božích zákonů 1) ve věci vážné, 2) s plným vědomím, 3) s plným souhlasem, dobrovolně.
Jaký je nejhorší hřích : století byla na prvním místě nestřídmost (obžerství). Dnes je toto pořadí: 1. Pýcha – nejhorší z hlavních hříchů.